ANA SAYFA > Ekonomi > 'ARKADAŞLAR DEVAM ETSİN DÜŞÜNCESİYLE'

'ARKADAŞLAR DEVAM ETSİN DÜŞÜNCESİYLE'

A+ A- Sesli Dinle
PAYLAŞ
'ARKADAŞLAR DEVAM ETSİN DÜŞÜNCESİYLE'

ESO Başkanı Özaydemir, OSB’de yeniden seçim yapılması konusunda, “Arkadaşlar devam etsin düşüncesiyle yasa yayınlandıktan sonra biz de seçimimizi yaptık. Yeni yasaya göre yeni seçim yapılacak” dedi...

ESO Başkanı Özaydemir, OSB’de yeniden seçim yapılması konusunda, “Arkadaşlar devam etsin düşüncesiyle yasa yayınlandıktan sonra biz de seçimimizi yaptık. Yeni yasaya göre yeni seçim yapılacak” dedi

Bircan Deniz Savcı - Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Nadir Küpeli, ESO Başkanı ve eski EOSB Başkanı Savaş Özaydemir’in de katıldığı basın toplantısı ile OSB’de yapılacak seçimle ilgili açıklamalarda bulundu. Basın toplantısında konuşan ESO Başkanı Özaydemir, OSB başkanlığını bıraktığı seçimle ilgili, “Birdenbire bizim süre doldu. Biz de seçime gittik. Bu yasada aynı zamanda biz iki yılda bir yeniliyorduk. Bu yasa çıkınca 6 ay süre verildi. 6 ay süre içinde seçimlerinizi bağımsız olarak yapın diye. Bu seviyeye ulaştığımızı bakanlık tespit ediyor. Bizim yeni müracaatlarımız vardı. Bilhassa bu Ankara yolundaki yeni ilaveler, onlara güvenmiştik. Çünkü zaten sanayi odamızın yönetimi sanayicilerden oluşuyor. Böyle gideriz derken olmadı. Kabul etmediler. Dediler ki, genel kurul yapacaksınız. Tamam. Bunun kararı Aralık sonunda kesinleşti. Ama bu arada benim vaktim dolmuştu. Yani ben iki yıllığına seçilmiştim başkan. Arkadaşlar devam etsin düşüncesiyle oturduk bu yasa yayınlandıktan sonra, 20 gün sonra biz de seçimimizi yaptık. Ne zamana kadar…  Yeni yasaya göre yeni seçim yapılacak. Bunda var mı bir kabahat, yok. Şimdi tabii bütün mesele bunun doğru olup olmadığı kavgasıdır. Yasaya göre de doğru” dedi.

“BAKANLIKTAN YAZI ALDIK”
EOSB Başkanı Nadir Küpeli de, yapılan seçimde herhangi bir usulsüzlük ve yanlış olup olmadığını sormak için Bakanlığa yazı yazdıklarını ve resmi yazıyla cevap aldıklarını söyledi. Küpeli yazıda şu bilgilerin yer aldığını söyledi: “İlgi 08.01.2018 tarih ve 73 sayılı yazınızda, 26.07.2017 tarihinde Müteşebbis Heyetiniz tarafından yapılan seçimde Yönetim Kurulu üyelerinin 2 yıllığına seçilmiş olması ile genel kurula gitme sürecinde yapılan işlemlerin usulen ya da kanunen meşru olmayan bir yönünün olup olmadığı konusunda Bakanlığımız görüşü istenmektedir. 4562 sayılı Organize Sanayi Bölgeleri Kanununun Geçici 2. Maddesi “.... OSB’nin onaylı parselasyon planında yer alan sanayi parselleri ile hizmet ve destek alanındaki toplam parsellerin ½ ‘sinin işyeri açma ve çalışma ruhsatı alması halinde, en geç altı ay içinde yapılacak ilk genel kurul toplantısında oda meclislerinin görevi sona erer” hükmü gereğince, 07.02.2018 tarihinde yapılacak ilk genel kurulda yönetim kurulunun da görev süresinin sona ereceği ve seçimlerin yapılacağı, yönetim kurulu üyelerinin 2 yıllığına seçilmiş olmasının önemli olmadığı ayrıca genel kurul süreci ile ilgili olarak Bakanlığımıza gönderilen evraklar incelendiğinde herhangi bir eksikliğin bulunmadığı anlaşılmış ve 10.01.2018 tarihli ve 105 sayılı yazımızla da genel kurul toplantısına katılacak Bakanlık temsilcileri tarafınıza bildirilmiştir. Bilgilerinizi rica ederim.” Küpeli, “Sürecin tamamında, gönderilen evrakların incelenmesi neticesinde herhangi bir eksiklik bulunmamıştır. Yapılan seçimlerde bir hata veya usulsüz bir uygulama olmamıştır. Genel Kurul süreci tamamen onaylı parsel sayısı ile ilgilidir. İşleyen genel kurul sürecinde de gösterdiğimiz hassasiyet meyvesini vermiş, her zaman olduğu gibi yapılan tüm işlemler eksiksiz ve hukuka uygun bir şekilde devam etmektedir” diye konuştu.

Editör: admin admin
PAYLAŞ
Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0
Önceki Haber PROF. DR. AYHANCI'YA ÖDÜL
Sonraki Haber ADIGÜZEL YENİDEN ADAY OLDU

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Haber Arşivi