Buz Ateşi
Yalı Park Balo & Davet
Eskişehir
19 Nisan, 2024, Cuma
 • DOLAR
  32.58
 • EURO
  34.75
 • ALTIN
  2492.8
 • BIST
  9524.59
 • BTC
  63434$

DSÖ: Gazze'deki Şifa Hastanesi'nde İşler Durdu!

DSÖ: Gazze'deki Şifa Hastanesi'nde İşler Durdu!
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Gazze'deki Şifa Hastanesi'nin tüm hizmetlerinin durduğunu açıkladı ve hastanenin yıkılmasının sağlık sisteminin kalbini sökmek olduğunu belirtti. İsrail ordusu tarafından yapılan duyuruda, dün, Gazze Şeridi'nin en büyük sağlık kompleksi Şifa Hastanesi ile çevresinden çekildiği bildirilmişti

DSÖ'nün açıklamasına göre, Gazze'deki Şifa Hastanesi'nde tüm hizmetler durdu ve hastane binası ciddi şekilde zarar gördü. İsrail ordusu tarafından yapılan çekilme duyurusu öncesinde, Şifa Hastanesi'nin ve çevresinin 14 gün boyunca saldırıya maruz kaldığı ve çok sayıda ölüm ve yıkım yaşandığı belirtildi.

Gazze hükümeti, İsrail güçlerinin hastane ve çevresinde 400'den fazla Filistinliyi öldürdüğünü, 900'den fazlasını alıkoyduğunu ve 1050 evi yıktığını duyurdu. İsrail ordusu ise bu rakamları daha düşük tutarak, 200 Filistinli öldürüldüğünü ve 500'den fazlasının alıkonulduğunu ileri sürdü.

Görgü tanıklarının ifadelerine göre, İsrail güçleri çekilmeden önce Şifa Hastanesi'nin tüm binalarını tahrip etti ve içindeki tıbbi malzemeleri imha etti. Bu durum, bölgedeki sağlık sisteminin önemli bir merkezinin işlevsiz hale gelmesine yol açtı.

İsrail'in Gazze'deki Şifa Hastanesi Saldırısı: Yıkım ve İddialar
İsrail ordusu, dün, Gazze Şeridi'ndeki en büyük sağlık kompleksi olan Şifa Hastanesi ile çevresinden çekildiğini duyurdu. Ancak, bu çekilmenin ardında büyük bir yıkım ve iddialar yatıyor.

Gazze'deki hükümet, İsrail güçlerinin Şifa Hastanesi ve yakın çevresinde 400'den fazla Filistinliyi öldürdüğünü, 900'den fazlasını alıkoyduğunu ve 1050 evi yıktığını duyurdu. İsrail ordusu ise, 14 günlük saldırılar sürecinde Şifa Hastanesi ve çevresinde sadece 200 Filistinliyi öldürdüğünü, 500'den fazlasını alıkoyduğunu iddia etti.

Görgü tanıkları, İsrail güçlerinin çekilmeden önce Şifa Hastanesi'nin tüm binalarını yaktığını ve tamamen hizmet dışı bıraktığını belirtiyor. Hastanenin cerrahi binasının katlarını ve odalarını tamamen yıktığını, geri kalanını ise ateşe vererek içindeki tüm tıbbi malzemeleri imha ettiğini ifade ediyorlar.

Bu olay, Gazze'deki sağlık altyapısının ciddi bir darbe almasına ve sivillerin sağlık hizmetlerine ulaşımının engellenmesine yol açtı. Uluslararası toplum, bu tür saldırıları kınarken, yaşanan yıkımın insani bir felaket olduğunu vurguluyor.

Kaynak: Halil İbrahim Gökçe

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!