Eskişehir
23 Mayıs, 2024, Perşembe
 • DOLAR
  32.21
 • EURO
  35.03
 • ALTIN
  2451.3
 • BIST
  10930.73
 • BTC
  69909.470$

Erdoğan: Halkla Araya Mesafe Koymanın Yeri Yoktur

Erdoğan: Halkla Araya Mesafe Koymanın Yeri Yoktur
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda, halkla aralarına mesafe koymanın siyaset geleneğinde yeri olmadığını vurguladı. Konuşmasında, demokrasi, sandık güvenliği ve seçimlerin önemi üzerinde durdu. Ayrıca, partinin iç muhasebesi ve yenilenme süreçlerine değindi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda önemli açıklamalarda bulundu. Halkla araya mesafe koymanın ve toplumla bağları zayıflatmanın AK Parti'nin siyaset geleneğinde yeri olmadığını belirtti.

Erdoğan, toplantının 2024 yılındaki ilk genişletilmiş il başkanları toplantısı olduğunu ve 31 Mart yerel seçimleri öncesinde yoğun bir şekilde çalıştıklarını dile getirdi. Bu süreçte il ziyaretleri ve seçim çalışmaları sırasında halkın nabzını tuttuklarını ifade etti. Erdoğan, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri'nin demokrasi şöleni havasında geçtiğini, ancak bazı bölgelerde bölücü örgütlerin seçmeni baskı altına almaya çalıştığını belirtti.

Cumhurbaşkanı, Türkiye'nin demokrasi standartlarının yükseldiğini ve seçimlerin adil bir şekilde gerçekleştirildiğini vurguladı. Sandığın itibarının arttığı bir ortamda kazananın tüm millet olduğunu söyleyen Erdoğan, demokrasiye olan inancın güçlendiğini belirtti. Ayrıca, Türkiye'nin çok partili demokrasi tarihine çeşitli darbeler ve darbe girişimleri sığdırdığını hatırlatarak, demokrasiyi koruma mücadelesinin önemine değindi.

Erdoğan, AK Parti ve Cumhur İttifakı'nın seçim sonuçlarını büyük bir olgunlukla karşıladığını ve millete saygı gösterdiklerini ifade etti. Seçim sonuçlarının ardından yapılan kapsamlı değerlendirmelerle partinin daha da güçlenmesini hedeflediklerini belirtti. İstişare süreçlerinin devam edeceğini ve eleştirilerden ders çıkaracaklarını söyledi.

Partinin ve davanın geleceğinin her türlü kişisel hesapların üzerinde olduğunu vurgulayan Erdoğan, teşkilatların halkla bağını koparmamasının önemine değindi. AK Parti'nin, milletin partisi olarak kalacağını ve halkın desteğiyle siyaset yapmaya devam edeceğini ifade etti.

Erdoğan, AK Parti'nin kendini yenileme kabiliyetine sahip olduğunu ve kongre sürecinin partiyi daha da güçlendireceğini söyledi. Halkın güvenini kazanan her sonucun, partinin başarısı olarak görüleceğini belirtti. Yeni isimlerle kadroların tahkim edileceğini ve partinin emektarlarına vefasızlık gösterilmeyeceğini dile getirdi.

Cumhurbaşkanı, AK Parti'nin Türkiye'nin en büyük siyasi ailesi olduğunu ve gelecekte de ülkeye yön vermeye devam edeceğini belirterek, teşkilat mensuplarına teşekkür etti. Erdoğan, birlik ve beraberlik içinde Türkiye Yüzyılı'nın inşasına katkı sunacaklarını ifade etti.

Kaynak: Enes Karakaya

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!