Eskişehir
23 Haziran, 2024, Pazar
 • DOLAR
  32.82
 • EURO
  35.24
 • ALTIN
  2450.6
 • BIST
  10771.36
 • BTC
  64323.283$

Kavurucu Sıcaklar Geliyor: Antalya'da 45 Derece Bekleniyor

Kavurucu Sıcaklar Geliyor: Antalya'da 45 Derece Bekleniyor

Türkiye genelinde hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerine çıkması bekleniyor. Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu ve Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde sıcaklıklar 8 ila 12 derece, diğer bölgelerde ise 4 ila 8 derece artacak. Antalya'da hava sıcaklığının hafta sonuna kadar 45 dereceye ulaşması öngörülüyor

Yaz mevsiminin etkisini göstermesiyle birlikte Türkiye genelinde hava sıcaklıklarının artacağı bildirildi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahminler Şube Müdürü Şahin Şahbaz, sıcak hava dalgasının bu hafta yurt genelinde etkili olacağını belirtti.
Şahbaz, geçen haftadan itibaren etkili olan yağışlı havanın Doğu Anadolu Bölgesi'ni terk etmesinin ardından ülkenin sıcak havanın etkisine gireceğini söyledi. "Yurdumuz bugünden itibaren yüksek basınç sistemi etkisine girecek. Bu nedenle hafta sonuna kadar az bulutlu, açık ve sıcak bir hava bekliyoruz" dedi.
Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu ve Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde sıcaklıkların mevsim normallerinin 8 ila 12 derece üzerine çıkacağını ifade eden Şahbaz, yurdun geri kalanında ise sıcaklıkların mevsim normallerinin 4 ila 8 derece üzerine çıkacağını ve bu durumun hafta sonuna kadar devam edeceğini belirtti.

3 Büyükşehirde Hava Durumu
Ankara, İstanbul ve İzmir'de önümüzdeki üç gün boyunca yağış beklenmiyor. Ankara'da sıcaklıkların mevsim normallerinin 8-9 derece üzerine çıkacağı tahmin ediliyor. İstanbul'da sıcaklıkların bugün 32 derece, çarşamba ve perşembe günleri ise 34 derece olacağı belirtildi. İzmir'de ise sıcaklıkların bugün 38 derece, çarşamba ve perşembe günleri ise 40 dereceye kadar çıkması bekleniyor.

Antalya ve Diğer Bölgeler
Antalya'da hava sıcaklıklarının hafta sonuna kadar 37 ila 45 derece arasında olacağı tahmin ediliyor. Valilik, yüksek sıcaklıklar nedeniyle özellikle kronik rahatsızlığı olanlar, yaşlılar ve çocukların günün en sıcak saatlerinde (11.00-16.00) dışarıda bulunmamaları gerektiğini belirtti.
Meteorolojik değerlendirmelere göre, İzmir'de 12 ve 13 Haziran'da sıcaklıkların 40 dereceye, Manisa'da 12 Haziran'da ve Aydın'da 13 Haziran'da 45 dereceye ulaşması bekleniyor. Balıkesir'de 12 Haziran'da hava sıcaklığının 42 derece, Çanakkale'de ise 14 Haziran'da en sıcak günün 36 derece olması tahmin ediliyor.

Kaynak: Akif Fındık

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!