Eskişehir
23 Mayıs, 2024, Perşembe
 • DOLAR
  32.21
 • EURO
  35.06
 • ALTIN
  2452.1
 • BIST
  10924.45
 • BTC
  69940.19$

Yılmaz Büyükerşen CHP Açık Öğretim'i kuruyor


Yılmaz Büyükerşen CHP Açık Öğretim'i kuruyor
Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’de, rektörlüğü döneminde Anadolu Üniversitesi’ne kurduğu Açık Öğretim sisteminin benzerini CHP’ye kurmak için kolları sıvadı. 


 Eskişehir’de 25 yıl Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapan, Türkiye’deki Açık Öğretim sisteminin kurucusu Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, CHP genel Başkanı Özgür Özel tarafından, CHP’li belediyelerin koordinasyonun sorumluluğuna getirildi. Özel’in seçim öncesinde CHP'li Belediyelerinin koordinasyonundan sorumlusu yaptığı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’de, rektörlüğü döneminde Anadolu Üniversitesi’ne kurduğu Açık Öğretim sisteminin benzerini CHP’ye kurmak için kolları sıvadı. Geçtiğimiz 9 günlük tatilden sonra Eskişehir’deki evinde çalışmalara başlayan Büyükerşen, CHP Açıköğretim sistemini hazırlıyor. Büyükerşen, aynen Anadolu Üniversitesinde uygulama koyduğu Açıköğretim sistemi ile Eskişehir merkezli internet üzerinden yayınlar ile CHP’li başkanlar ile meclis üyeleri ve belediyelerin personeline eğitim verecek. Konusunda uzman kişiler internet üzerinden Büyükerşen ve uzman ekip tarafından hazırlanan programlar çerçevesinde bilgilendirilecekler. 

İyi çalışmak zorundayız 

Açık Öğretim sisteminin kurucusu ve 25 yıl Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini yapan Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, seçim sonuçlarından çok mutlu olduğunu belirterek,” Uzun yıllardır Türkiye haritasının tam orta yerinde Eskişehir olarak yalnızca biz kırmızıydık. Sonra yanımıza Bilecik geldi. Son yerel seçimde her yer kırmızı oldu. Eskişehir’in uzun yıllar yalnız olduğu haritada yaptığımız belediyecilik çalışmaları ile Eskişehir’den başlayarak çevremizdeki illeri etkiledik. Sonra da harita giderek büyüdü. Şimdi, daha önemli ve isabetli çalışmalar yapmak zorundayız” dedi.  

Başkanların önü açılmalıdır

Birçok yeni ismin CHP listelerinden ilk kez belediye başkanı seçildiğini de hatırlatan Büyükerşen,” Bu başkanlar çok dikkatli olmak zorundadır. Önce bu başkanlar, belediyeciliğin temel kurallarını öğrenmelidirler. AK Partili belediyelerin bıraktığı borçlar görülüyor. İlk önce mali disiplin ve sonrasında projeler yarışacaktır. CHP olarak bu başkanları desteklemeliyiz. Bilgiler ile donatmalıyız. CHP Açık Öğretim sistemi bunu başaracaktır. Yeni başkanlarımızın önünü açacağız. Sağlıksız belediyecilik sistemi içinde en doğru sonucu ortaya çıkarmalıyız” dedi.   

Genel Başkana sistemi anlatacağım

Büyükerşen, uzman bir kadro ile hazırladığı CHP Açık Öğretim sistemini ilk önce genel başkan Özgür Özel’e bir brifing ile anlatacağını belirterek, şunları söyledi:” Başkanlara, meclis üyelerine ve CHP’li belediyelerin uzman kadrolarına nasıl ulaşacağız, bunu ortaya koyacağız. Nasıl bir eğitim sistemi uygulayacağız. Sosyal ve sosyal demokrat belediyecilik, başkanlarımız ve meclis üyelerimiz tarafından özümsendiğin de, iktidar yolunun da açıldığını göreceğiz. Ben ve eski başkanlar deneyimlerini tüm CHP’li belediyeleri iletmelidir” 

Ortak akılda oluşacak 

CHP Açık Öğretim sisteminin hayata geçmesi ile birçok sorununda ortak akıl ile çözüleceğinin altını çizen Büyükerşen, şunları söyledi:” Eğitimler il ve ilçe belediyeleri ve büyükşehir belediyeleri için ayrı ayrı olacaktır.  Türkiye, bugün merkezi yönetimden, yerel yönetimlere kadar sistemsizlik içerisinde boğuşup duruyor. Bunu da aşacağız. Ortak akılla birçok proje ortaya çıkacak. Kendi şehrine özle proje yapmak isteyen belediye başkanlarına teknik destek vereceğiz. Türkiye’nin de önü alacak. Parlamenter sisteme dönülmesi için ortam hazırlanmış olacaktır”. 

Can HACIOĞLU

Kaynak: 2Eylül Haber

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!