Eskişehir
23 Mayıs, 2024, Perşembe
 • DOLAR
  32.21
 • EURO
  35.03
 • ALTIN
  2451.1
 • BIST
  10905.94
 • BTC
  69709.96$

Artık bayramlarında eski tadı yok

14 Nisan 2024, Pazar 17:35

“Artık bayramların tadı yok” son yıllarda sanıyorum ki büyümenin de etkisiyle sürekli duyduğum bir cümle haline geldi. Küçüklüğümüz de daha bir başka daha bir heyecan doluydu bayramlar. Belki de bizim için mahalle de komşuları gezerek topladığımız şeker dünyanın en pahalı tatlısından bile daha lezzetliydi.

Büyüklerimizin elini öpmemizin, küçüklere harçlık verilmesinin ayrı bir önemi vardı. Geceden alınan yeni kıyafetlerimle uyumanın verdiği mutluluk şimdilerde unutulmaya yüz tutan bir his olarak anımsanıyor içimde. Bayramların eskisi gibi olmamasına içimizde ki çocukta kırgın.

Acaba bayramlar aynı da biz mi büyüdük ? Yoksa bayramların gerçekten eski tadı yok ve biz mi yabancılaştık? Bunun cevabını bilmiyorum ama hepimizi ilgilendiren, toplumu birleştiren en önemli ögelerden olan bayramlarımıza daha fazla önem verilip özen gösterilmeli diye düşünüyorum. “Nerede o eski bayramlar” değil de “Bayramlarımız eskisinden de güzel“ diyeceğimiz günlerimize kavuşmak dileğiyle. Herkese mutlu günler..

 

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.