Eskişehir
23 Haziran, 2024, Pazar
 • DOLAR
  32.82
 • EURO
  35.24
 • ALTIN
  2450.6
 • BIST
  10771.36
 • BTC
  64256.946$

Bir devlet adamı Hüseyin Aksoy

20 Mayıs 2024, Pazartesi 09:10

Geçtiğimiz günlerde Eskişehir Valisi Sayın Hüseyin Aksoy ile bir söyleşi gerçekleştirdik. Bu söyleşi dolayısıyla sayın valimizi yakından tanıma fırsatı da bulduk. Elbette bugüne kadar pek çok birbirinden kıymetli vali tanıdık.
Her birine şehrimize katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.

Bu haftaki köşe yazımda sayın valimiz Hüseyin Aksoy’dan bahsetmek istiyorum. Çünkü sayın valimiz bana farklı geldi. Öncelikle işimiz gereği takip ettiğim süreçte kapılarını sonuna kadar herkese açan, şehrin tüm aktörleri ile diyalog kapılarını açık tutan, uzun yıllar görev yaptığı makamın hakkını teslim eden yapısıyla dikkatimi çekti. Kısa sürede şehrin konularına hâkim olması ve sorunların çözümü konusundaki gayretleri ile takdiri hak ettiğini düşünüyorum.

Söyleşimizde de bahsedildiği üzere Vali Bey tarafından başlatılan her projenin sağlam bir alt yapısı olduğuna tanıklık ediyoruz. Örneğin dilenciliğin bitirilmesi ve kadın sağlığı ile ilgili gösterilen çabaları takdirle karşılıyoruz. Dilencilik projesi aylardır uygulanıyor ve büyük yol alındı. Görüştüğümüz esnaf ve vatandaşlar bu durumdan çok memnun olduklarını belirtiyorlar. Hem yetişkin, hem çocuk dilenciliği çok büyük ölçüde azaldı.

Yine Hanımefendi Hülya Aksoy liderliğindeki Kadın Sağlığı Projesi’nde de şimdiden 100 bin kişiye ulaşılmış. Hanımefendiye de Eskişehirli kadınlarımızın sağlığına sunduğu katkılardan dolayı teşekkür ediyorum.

Gerek bizim Valilik ziyaretimizde Valilik önünde gördüğümüz gibi gerekse Sayın Valimizin muhtelif makamlara ziyaretlerinde yerli ve milli aracımız TOGG’u kullanması bizim dikkatimizi çektiği gibi pek çok Eskişehirlinin de dikkatini çektiğini düşünüyorum.

Yine Sayın Valimizin randevu ve ziyaretlerindeki zaman yönetimi de dikkat çekiyor. Oldukça dar bir zamanda gerçekleştirdiğimiz söyleşi sonrasında zamanın darlığı içinde bizlere çay ikram etmeden uğurlamaması ile nezaketinden etkilendik. Sadece nezaketinden mi? Hayır. Yaptığımız söyleşide oldukça düzgün ve akıcı konuşmasından da etkilenmemek mümkün değildi. 

Muğla, Mersin, Samsun, Diyarbakır, Kocaeli ve Aydın gibi Valilik yaptığı şehirlerden sonra Eskişehir’de de başarılı olacağına, Valilik yaptığı sürede yeni projelerin de olacağını düşünüyorum.

İşimiz gereği sahada vatandaş ve de bürokratlar ile sohbetlerimizde sayın valimiz ile ilgili yorumlarda oldukça olumlu. Tatlı sert bir yapıya sahip olduğunu düşündüğüm sayın valimizin şehrimizden günü gelip ayrıldığında da hayırla anılacağına inanıyorum.

Sayın valimizi şehrimizi temsil eden spor müsabakalarında da görüyoruz.
Yine biz basın mensuplarıyla olan ilişkisinde de bir sorun duymadım şimdiye kadar.

İşte size farklı bir devlet adamı Vali Hüseyin Aksoy…

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.