Eskişehir
23 Haziran, 2024, Pazar
 • DOLAR
  32.82
 • EURO
  35.24
 • ALTIN
  2450.6
 • BIST
  10771.36
 • BTC
  64268.313$

İstek, çaba, inanç

19 Mayıs 2024, Pazar 17:35

İstediğimiz bir şeye sahip olmak bazen oldukça fazla zorlu olabilir. Süreç bizi tahmin ettiğimizden fazla çözmemiz gereken şeyle baş başa bırakabilir.  Tamda bu durumda kendi sabrımız ve azmimiz ile kalırız.

Doğamız gereği zaaflarımız var. Zaaflarımız doğrultusunda da istek ve arzularımız. Bu kısım çok doğal. Ancak istediğimiz bir şeyi elde etmek sadece istemek yeterli değildir. Çabalamak, sabretmek ve azmetmekten geçer isteğimize sahip olmanın yolu. Bu yüzden isteğimize inanmalı onun için çabalamalı ve onu hakettiğimizi kendimize her fırsatta hatırlatmalıyız.

 Odağımız neredeyse hayatımıza o konularla ilgili şeyleri çekeriz. Daha önce defalarca kez çekim yasasından bahsederken anlatmıştım. Bir insan bir şeyi istediğinde aklı ve kalbiyle odaklandığında onu bir şekilde yaşamına çeker. İstemek, arzu etmek ve sonucunda elde etmek de çekim yasasını nasıl çalıştırabildiğiniz ile alakalı. Zaten bunu becerebilirsek istek ve elde etmek arasında ki o ince çizgiyi anlamış oluruz.

Bazen kötü şeyler yaşarız ardından üzülürüz. Hatta bunları hakettiğimizi düşünürüz. Fakat bütün olarak baktığımız da çok güzel bir şeyi görmemize sebep olur. Karma yasası, “Bazen acı çekmen gerekir. Bunu hakettiğin veya kötü biri olduğun için değil, nerede ve ne zaman iyi olmayı bırakacağını bilmediğin için.“ der. Demekki kötü şeyler yaşamak hakettiğimizden değil daha kötülerini haketmediğimiz için tavrımızı netleştirmenin ve değiştirmenin ikazlı bir yolu.

Aslında görmeyi denersek hayatımıza çektiğimiz ve şükretmemiz gereken ne kadar çok şey var görmüş oluruz. İsteklerimizin ardından gidelim ve sürece inanalım. İsteklerimizin karşılık bulacağı ve hakettiklerimizin bizlere çiçekli yollarda geleceği bir gün olsun.

Herkese mutlu pazarlar.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.