Eskişehir
14 Temmuz, 2024, Pazar
 • DOLAR
  33.04
 • EURO
  36.02
 • ALTIN
  2561.4
 • BIST
  11064.85
 • BTC
  60027.640$

Nebi Hatipoğlu hepsinin içinden geçiyor; ne yapacaklarını şaşırdılar, ekran karşısında sıra oldular!

28 Şubat 2024, Çarşamba 09:53

Nebi Hatipoğlu, önceki akşam TV100'deki Taksim Meydanı programına katıldı. Programa ilginin çok yoğun olduğunu söyleyebiliriz.
Bu programa normal şartlarda CHP Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ayşe Ünlüce de katılacaktı. Ancak Ayşe Ünlüce, Nebi Hatipoğlu'nun eşini övdüğü bir konuşmasını tarihte eşi görülmemiş bir şekilde manipüle ederek ölen eşine ve ailesine kötü sözler söylediği iddiası ile kabul etmedi. Ayşe Ünlüce kabul etmiş olsaydı, belki önceki gün vefat eden kayınpederi vesilesi ile programa zaten katılamayabilirdi ama daha önce katılmak istediğini beyan ettiği için bunun bir önemi kalmadı.

AYŞE ÜNLÜCE YOKTU AMA DİĞER TÜM CHP'LİLER EKRAN KARŞISINDA HATİPOĞLU'NU ZOR DURUMA DÜŞÜRMEK İÇİN HAZIRDI
Bu şartlarda programa tek başına Nebi Hatipoğlu çıkacaktı. Tamam televizyon ekranına çıktı ama tüm CHP'liler ekran karşısında, dolayısı ile Nebi Hatipoğlu karşısında sıraya dizilmişlerdi.
CHP İl Başkanı Talat Yalaz
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt
Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen
Uzun yıllar CHP'de yüzüne bakılmayan Erman Gölet kendisine soru sorup, zor durumda bırakmak için kendilerince ya soru sordular ya da konuşmak istediler. Bu yüzden de programın yıldızı Nebi Hatipoğlu oldu.

AYŞE ÜNLÜCE'NİN KAYINPEDERİNE TAZİYE İLE BAŞLADI VE CEVAP HAKKI DOĞURACAK ŞEYLERİ KONUŞMAMAYA ÇALIŞTI
Çünkü programa Ayşe Ünlüce'ye, kayınpederinin vefatı vesilesiyle başsağlığı dileyerek başladı. Daha sonra da bu vefat nedeniyle ve Ünlüce'nin programa katılmaması nedeniyle cevap hakkı doğurabilecek şekilde konuşmak istemediğini ifade etti. Bu davranışları taraflı-tarafsız herkesin beğenisini kazandı.
Daha sonrasında ise yukarıda saydığımız isimler birbiri ardına ya canlı bağlanmak ya da mesajlarla sorular sorarak kendilerince Hatipoğlu'nu zorda bırakmak istediler.
Ancak şurası var ki Hatipoğlu yeni bir belediye başkan adayı. Şehirde şu an itibariyle tüm mahalleleri sayamıyor olması onda bir kusur ya da eksiklik olarak görülemez. Zira belediye başkanı olduğunda ekip olarak çalışacak. Oluşturacağı ikip donanımlı bir ekip olacağı için bir mahallenin adını bilip bilmemek gibi basit şeylerin hiçbir önemi olmayacak. Ama Hatipoğlu'nun böyle basit şeylerle vurulmak, zor durumda bırakılmak istenmesi bile CHP kanadında işlerin hiç de iyi gitmediğinin bir göstergesi olarak zihinlere kazındı.

NEBİ HATİPOĞLU VURDUĞU YERDEN SES GETİRİYOR, ESKİŞEHİR'İN SORUNLARINI ÇOK DAHA ETKİLİ BİR ŞEKİLDE ANLATIYOR
Nebi Hatipoğlu nereye dokunsa ses getirdi. Eskişehir'deki zamansız su kesintilerini dile getirdi "Şehri karalıyor" denildi. Suyun içilemediğini, yemek ve çay yapılamadığını söyledi ESKİ (Eskişehir Su ve Kanalizasyon İdaresi) tam tersine açıklama yapmak zorunda kaldı. Ancak hepimiz de biliyoruz ki Hatipoğlu Eskişehir gerçeklerini dile getiriyordu. ESKİ'nin açıklaması üzerine de "Madem suyumuz içiliyordu, söyleseydiniz de bu kadar yıl Kalabak Suyu'na boş yere para vermeseydik!" dedi.
Evet, Eskişehir'de Büyükşehir Belediyesini yöneten zihniyet açısından her şeye bir bahane bulmak, bulmaya çalışmak çok da anlaşılmaz bir şey değil. Çünkü özellikle son 10 yıldır Eskişehir'e bir şey yapmadılar, halkın yaşadığı onca sorunu çözmek için kıllarını kıpırdatmadılar. Şehirde 100 bin kadar öğrenci oy kullanmasa sadece Eskişehir halkı oy kullansa asla seçim kazanamayan bu zihniyet, Ayşe Ünlüce'nin düşük profilli bir aday olduğunu kabul etmişcesine son zamanlarda tüm mesaisini Nebi Hatipoğlu'na saldırmakta buluyor. Bu durum da gösteriyor ki Hatipoğlu, arayı kapatıp Ayşe Ünlüce'nin önüne gerçekten geçmiş!

ESKİŞEHİR HALKI HER GEÇEN GÜN DAHA ÇOK İNANIYOR HATİPOĞLU'NA, ESKİŞEHİRSPOR VE ESKİŞEHİR'İN GELECEĞİ İÇİN DESTEK OLUYOR
Eskişehir halkı Nebi Hatipoğlu'nun daha önce Eskişehirspor'u Süper Lige çıkardığını çok iyi biliyor. Yeni çıkarabileceğine inançları da var. Dahası Eskişehir halkı artık alamadığı gerçek belediyecilik hizmetlerini almak istiyor. Bu yüzden de değişim arzuluyor. Bu değişimi de Nebi Hatipoğlu kanalı ile gerçekleştirmek istiyorlar. Çünkü Hatipoğlu, iktidarın gücünü de arkasına alarak Eskişehir'in hak ettiği hizmetleri çok daha kısa bir sürede şehrimize sağlayabilir. Eskişehir halkı da bu gerçeğin farkında. Yılmaz Büyükerşen'in Ayşe Ünlüce üzerinden belediye başkanlığına devam edecek şekilde yaptığı planı da Eskişehir halkı yutmuyor!
Nebi Hatipoğlu, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak açıklandığı günden sonra sergilediği performans göz kamaştıran cinsten. Evet, varlıklı bir ailenin çocuğu olarak yetiştiği için halkın sıkıntılarını bilmiyor olabilirdi yakından. Ancak İYİ Parti'den siyasete başladığı günden sonra bu konudaki açıklarını hızlı bir şekilde kapattı ve şu an yeteri kadar bilgilenmiş, konulara hakim olmuş durumda. Çok daha iyi de olacak. Çünkü Eskişehir halkı Hatipoğlu'na inanıyor. En önemlisi de bu; artık Hatipoğlu'nun belediye başkanlığı konuşuluyor. CHP kanadını paniğe sürükleyen, hepsini ekran karşısına diken de bu durum. Hatipoğlu, daha önceki hiçbir Büyükşehir Belediye Başkan Adayına benzemiyor. Ne söyleyeceğini, nasıl söyleyeceğini çok iyi biliyor. Bunu çok güzel bir şekilde yerine de getiriyor. Dahası Eskişehir halkının umudu haline geliyor, seçmeni peşinden sürüklüyor. Tahminlerin üzerinde dişli bir rakip olarak karşılarına dikiliyor. Pes etmiyor, efendiliğinden de asla taviz vermiyor. Dahası politika yapmıyor, neyse onu söylüyor. Göstermeye çalıştıklarının tersine, bunu da şehrine duyduğu aşktan dolayı yapıyor. Samimiyetini tüm Eskişehir görüyor, anlıyor ve takdir ediyor. Hatipoğlu bugün itibari ile Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanlığına çok yakın. CHP kanadından kendisine yapılan saldırıların sebebi de bu. 

image.png

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.