ANA SAYFA > Söyleşi > TESLİM OLMADAN BOYUN EĞMEDEN

TESLİM OLMADAN BOYUN EĞMEDEN

A+ A- Sesli Dinle
PAYLAŞ
TESLİM OLMADAN BOYUN EĞMEDEN

İş ve siyaset dünyasının başarılı isimlerinden Volkan Doğan’dan gençlere tavsiye: Her insanın kendi iradesi olmalı ve iradesini kimseye teslim etmemeli. Genç kardeşlerimiz hayatta kendi ayakları üzerinde durmayı bilmeli. Kimseye teslim olmadan...

İş ve siyaset dünyasının başarılı isimlerinden Volkan Doğan’dan gençlere tavsiye: Her insanın kendi iradesi olmalı ve iradesini kimseye teslim etmemeli. Genç kardeşlerimiz hayatta kendi ayakları üzerinde durmayı bilmeli. Kimseye teslim olmadan, boyun eğmeden gençliğin verdiği enerjiyle hayatta yapacak çok işleri var

İş ve siyaset dünyasındaki başarısının temellerini ve özel hayatına ilişkin ayrıntıları Motto’ya anlatan Volkan Doğan ve ailesi ile Merve Güney’in yaptığı söyleşinin ilk bölümünü dün yayımlamıştık. ikinci bölümünü de bugün yayımlıyoruz.

İş hayatına pazarcılık ile başladınız ve pazarcılık halk ile birebir iletişimin kurulduğu bir meslek. Pazarcılık yıllarındaki deneyimlerinizin siyaset hayatınıza olumlu yansımaları oldu mu?
Ticaret ikna etmeyi gerektirir. Birincisi doğru ürünü bulmanız gerekiyor. Sonrasında ise karşıdaki müşterinin ihtiyacını bilip en iyi şekilde sunmanız gerekiyor. Bire bir ikna gerektiriyor. 16 yaşındasınız, elinizde bir ürün var o bir parça ürünü satacaksınız ve elde ettiğiniz karla da hayatta kalacaksınız. O gün karmaşasının içerisinde olduğunuz için farkında olmuyorsunuz ama günümüz şartlarında bakıldığında çok zor bir durum. Dolayısıyla pazarcılıktan gelmenin büyük etkisini görüyoruz.

Sıfırdan geldiğinizi söylüyorsunuz ama gelinen noktada ciddi bir başarı var. Şanslı hissettiğiğiniz ‘’şimdi şansım döndü’’ dediğiniz bir an var mı? 
Ben nasibe inanırım. Herkesin bir nasibi var. Onun için ne kadar gayret ettiğiniz önemli. Selahaddin Eyyubi’’ Biz zaferden değil seferden sorumluyuz’’ sözüne inanırım. Zafer Allah’tandır.  Biz de yapılması gerekenleri sonuna kadar yapıyoruz. Yaşadığımız hayatta da sonuna kadar mücadele edebilmeyi ben şans olarak nitelendiriyorum.
Resim - 20100_5_l.jpg

İNSAN İRADESİNİ KİMSEYE TESLİM ETMEMELİ
Genç yaşta hem ticari hem de siyasi alanda birçok başarıya imza atmış bir isim olarak hayattan öğrendiğiniz en büyük şey nedir?
Her insanın kendi iradesi olmalı ve iradesini kimseye teslim etmemeli.

Gençlere neler tavsiyeleriniz neler?
Genç kardeşlerimiz hayatta kendi ayakları üzerinde durmayı bilmeliler. Ne kadar zorlanırsa zorlansınlar destek almadan kendi ayakları üzerinde durmayı ve kendi ayakları üzerinde durma mücadelesini verirken de kolektif çalışma bilincini ortaya koymaları lazım. Hiç kimseden destek almamaktan bahsetmiyorum. Kendi iradelerini ortaya koyarak, kimseye teslim olmadan, boyun eğmeden gençliğin verdiği enerjiyle hayatta yapacak çok işleri var.

İTALYAN STİLİNİ SEVERİM
Erkek giyim sektöründe senelerce aktif bir rol oynadınız. Stilini beğendiğiniz bir tasarımcı var mı?
İtalyan stilini severim. İtalyan tasarımcıları beğeniyorum. Dünyada erkek giyiminde İtalya’yı beğeniyorum.

Aksesuarlara düşkün müsünüz? 
Saat mutlaka kullandığım bir aksesuar ama saat tercihlerimde pahalı şeylerden ziyade uyuma dikkat ederim. Şapka kullanmayı da severim ama artık çok fazla kullanamıyorum. Alışveriş yapmayı da çok severim. Genelde tam tersi olur ama eşim bazen bana ‘’dur’’ diyor.

Sizi hep resmi kıyafetlerle görmeye alışkınız ama şu an gayet spor kombinle karşımızdasınız. Spor giyinme imkanınız olduğunda en sevdiğiniz parçalar hangisi?
Aslında spor giyinmeyi çok severim. Eşofman ve şortlar favori parçalarımdan. Rahatlığı seviyorum.

Asla giymem dediğiniz bir renk ya da parça var mı?
Renkli giyinmeyi severim ancak renkleri doğru kullanmak gerektiğini düşünüyorum. Önceden kombinlerimde kırmızı ve beyaz tonlarını çok sık kullanırdım. Ancak zaman, şartlar, temsil ettiğiniz kitle ve bulunduğunuz makam sizin tarzınızı belirliyor.

Burçların insanlar üzerindeki etkisine inanıyor musunuz?
Ben aslan burcuyum ve aslan burcunun özelliklerini taşıdığıma inanıyorum. Liderlik ruhumda var.

Resim - 20100_2_l.jpgPABLO LARRAİN’İN NO FİLMİ
Neler izlersiniz? En son hangi filmi izlediniz?
Pablo Larrain’in yönettiği ‘’No’’ adlı filmi izledim, çok başarılıydı. Hayatın tüm alanına yayabileceğim bir şeyler katan, hem hayal kurmamı sağlayacak hem de bir şeyler öğrenebileceğim filmleri tercih ediyorum. Kısa filmler favorimdir.

Resim - 20100_1_l.jpgBARIŞ ÖZCAN’I HERKESE ÖNERİRİM
Takip ettiğiniz bir Youtuber var mı?
Barış Özcan’ı takip ediyorum. Özellikle teknolojik gelişmeler açısından dünyanın gittiği noktayı görmek açısından Barış Özcan’ı takip etmeyi herkese öneririm.

ÇOCUKLARI KOD YAZILIMINDA YETİŞTİRMELİYİZ
Teknoloji ile aranız nasıl?
Teknolojik olarak yapay zekaya takmış durumdayım. Yeni dünyanın şekillenmesinde ve hukuk sisteminin doğru bir zemine oturtulmasında adına yapay zekânın çok önemli bir rol üstleneceğini düşünüyorum. Birçok mahkemede şu an test ediliyor. Yapay zeka 4 kararın 3’ünde hakimle aynı kararı verdi. Ciddi bir başarı var.
Önümüzdeki 20 yılda insan inisiyatifinin ortadan kalkıp yapay zekâ üzerinden doğru bir hukuk sisteminin oluşturulması gerektiğini düşünüyorum. Adaletin ve hakkaniyetin inşa edilmesinde çok önemli bir rol oynayacak.
Ayrıca kod yazılımına da çok önem veriyor, kızlarımı da kod yazılımı konusunda yetiştirmeye çalışıyorum. Sadece kendi çocuklarım için değil bölgemizde yaşayan yetenekli çocukların kod yazılım noktasında gelişmesi için bir fikir projemiz de var.
Resim - 20100_3_l.jpg

Sosyal medyayı aktif kullanabiliyor musunuz?
Çok derin bir sosyal medya kullanıcısı değilim. Bulunduğumuz görev gereği pek özgür değiliz sosyal medyada.

EN KEYİF ALDIĞIM OKUMAK
Özgür olduğunuz zamanlarda neler yapıyorsunuz?
En keyif aldığım şey öğrenmek, yorumlamak ve uygulamak. En keyif aldığım şey okumak. Sadece kitap okumak değil toplumu da okumak.

Başucunuzda hangi kitap var?
Fatma Sibel Yüksek’in kaleme aldığı ‘’Başbakanlığın bilinmeyenleri’’ adlı kitap var.

Günün en keyifli anı desem?
Eve geldiğim, kulaklığımı taktığım ve yatağıma uzandığın an.
Resim - 20100_4_l.jpg

HANIMLA SÖZLEŞMEMİZ VAR...
Ailece yapmaktan en çok keyif aldığınız aktivite nedir?
Hanımla sözleşmemiz var; haftada bir ailece dışarıda yemek yiyoruz. Çocuklar da çok sevdiği için hamburgerciye gitmek en keyif alarak yaptığımız etkinliklerden bir tanesi. Ben de hamburger yemiş oluyorum.

ATATÜRK, TARTIŞILMAZ BİR LİDER
İdol aldığınız liderler kimler?
Tartışılmaz bir lider var dünyada; Mustafa Kemal Atatürk. Muhteşem bir askeri deha ve cumhuriyetimizin kurucusu. Bitmek üzere olan bir devletin nasıl yeniden ayağa kalkması gerektiğini ve irade gerektirdiğini tüm toplumuna benimseten yakın tarihteki en iyi liderlerden birisi. Köklü bir devletiz; bu kökün neticesinde doğru insanlar yetişiyor. Alparslan’ın Anadolu’ya attığı ilk adımla başlayan bu mücadele, muhteşem bir askeri zeka ile İstanbul’u fetheden Fatih Sultan Mehmet, Mısır’ı fetheden Yavuz Sultan Selim ve sonrasında Mustafa Kemal Atatürk gibi güzel bir lider ile devam etti. Adnan Menderes, Fatin Rüştü Zorlu, Hasan Polatkan da demokrasi uğruna bedel ödeyen isimler. Hepsini rahmetle anıyorum.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL’U İZLİYORUM
Televizyonda neler izliyorsunuz?
İşimiz gereği haber kanallarını ve programlarını takip ediyorum. Spor programlarını da vakit buldukça izliyorum. Bazen de ilgimi çeken diziler olabiliyor. Tarihi kıyafetler de ilgimi çektiği için şu sıralar denk gelirsem Diriliş Ertuğrul dizisini izliyorum.

Sizi en çok ne kızdırır?
Kolay kolay kızmam ama insanların yapmakla yükümlü olduklarını yapmamasına kızarım. Bir görev ya da sorumluluk alındığında yapacak kapasiteye sahip olup da yapılmaması beni çok kızdırır.

Halı saha maç yapar ya da oyun oynar mısınız?
Önceden çok sık halı saha maçı yapıyor, oyun oynar, sabah sporumu da hiç ihmal etmezdim. Ancak şu sıralar yoğunluktan vakit ayıramıyorum. Ama halı sahayı çok özlüyorum.

Ne tarz müzik dinliyor musunuz?
Türkü dinlerim genelde. Özellikle Yavuz Sultan Selim’in Fatih Sultan Mehmet’in şiirlerini de besteleyen Uğur Işılak’ın yorumunu çok beğeniyorum. Ancak gençlik yıllarımda çok dinlediğim Mustafa Sandal’ı da hala dinlerim.

>> AİLESİ VOLKAN DOĞAN’I ANLATTI

Editör: admin admin
PAYLAŞ
Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0
Önceki Haber ARTIK YÜKSEK TEKNOLOJİDEYİZ
Sonraki Haber İNDİRİM HAKKIMIZ DEMEK Kİ

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Haber Arşivi

Çok Okunanlar

OTOMOBİLLER KAFA KAFAYA ÇARPIŞTI

1

ÖZEÇOĞLU’DAN DESTEK

2

BUĞRA TAMAM SIRA ONLARDA

3
Reyna Premium