ANA SAYFA > Yazarlar > Sezai Şen > Bahçeli'nin hekimlere değil Birlik yönetimine tepki gösterdiğini hepsi de çok iyi biliyor!

Bahçeli'nin hekimlere değil Birlik yönetimine tepki gösterdiğini hepsi de çok iyi biliyor!

SezaiŞen
Sosyal Medya :
25 Eylül 2020, Cuma 09:39

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli bundan bir süre önce Türk Tabipler Birliği'nin (TTB) kapatılması gerektiğine yönelik bazı sözler söyledi. O sözler kısa sürede "Doktorlar, sağlık çalışanları hedef alınıyor. Covid-10 ile mücadele edenler terörist ilan ediliyor" söylemleri ile mecrasından saptırıldı.
Şu günlerde bir bakıyoruz TTB hakkında kim haklı yere birkaç kelam edecek olsa "Aaaa, siz de mi hekimleri hedef alıyorsunuz!" denilerek bu konu hakkında konuşulmasının üstü örtülmeye çalışılıyor.
Aslında Devlet Bahçeli'nin söyledikleri ortada. Bahçeli bu konuda söylenmesi gerekenleri cesurca çıkıp söylemiştir. Aynı konuşma içinde sağlık çalışanlarımıza, hekimlerimize sahip çıkmıştır.

DEVLET BAHÇELİ'NİN NE DEMEK İSTEDİĞİNİ ANLAMAYAN SÖZLERİNİ YENİ BAŞTAN OKUSUN
Önce Devlet Bahçeli'nin bu konuda yaklaşık bir hafta kadar önce söylediklerini bir hatırlayalım:
"Vahim bir salgınla mücadele ediyoruz. Her gün insanlarımızı kaybediyoruz. Vaka sayısı giderek tırmanıyor. Yoğun bakımdaki hasta sayımız artıyor. Buna karşılık hekimlerimiz, hemşirelerimiz ve diğer sağlık çalışanlarımız hakikaten insanüstü bir emek sarf ediyor. İnsani ve vicdani değerlere haiz hiçbir insanımız KOVİD-19 hastalığının yayılmasını istemez. Bunu temenni etmez.
Hükümet canla, başla, samimiyetle habis virüse karşı direniyor, bütün imkanlar seferber ediliyor. Sağlık Bakanımız çok başarılı. Fedakar hekimlerimiz ve sağlık personelimiz özveriyle felaketin önünü kesmeye uğraşıyorlar. Maske, mesafe ve temizlik kurallarının ihlal edilmesinden kaynaklı risk ve tehditler yoğunlaştıkça elbette kaybımız ve kaygımız çoğalıyor.

TOPLUMU HADDİNDEN FAZLA KORKUTMAYA ÇALIŞMAKTAN MAKSADINIZ NEDİR?
Türkiye’nin böylesi kırılgan bir döneminde sağlık kuruluşlarında siyah kurdele takmanın ne manası var? Kime faydası var? Hükümeti ve devleti hedef alarak “Yönetemiyorsunuz, ölüyor, tükeniyoruz” temalı karanlık ve maksatlı eyleme niye ihtiyaç duyuluyor? Nereye varılmak isteniyor? Salgından toplumsal hareketlenme mi arzulanıyor? Bunları millet adına sormak en tabii hakkımız. Türk Tabipleri Birliği sürekli korku aşılıyor. Vatandaşlarımızı telaşa sürüklüyor! Hekimlerimiz arasına nifak sokuyor. Güvensizliği yayıyor. Yani virüsün eksik bıraktığını tamamlamayı amaçlıyorlar. Bu ihanet odağının hiçbir açıklaması kalpleri ferahlatmıyor. Milletimizin yüreğine su serpmiyor! Saklamaya, gizlemeye tevessül etmek nafiledir, çünkü yalın gerçekler ortadadır.

BİRLİĞİ TÜRKİYE CUMHURİYETİNE SORUN ÇIKARMAK İÇİN KULLANIYORLAR!
Ülkemiz terörle mücadeleyi kararlılıkla icra eder, mesela Afrin operasyonu başlatır, bu Birlik savaş halk sağlığı sorunu diyerek tenkit eder, milli güvenliğin karşısında cephe alır. Vatan evlatları şehit düşer, bir kez olsun onları rahmetle anmazlar. Türkiye düşmanları zehir saçar, bir kez olsun tepki göstermezler. Bu olacak şey değildir. Yeni tip Koronavirüs salgını olur, yandık, bittik, tükendik masalı söyleyip karamsarlık yayarlar.
Adı Türk olan, gerçekte bölücülüğün ve terörizmin saklandığı karanlık oluşum olan bu Birliğin milletimizin ne bir özlemini ne de hedef ve hayallerini paylaştığı vakidir."

DEVLET BAHÇELİ TÜRKİYE CUMHURİYETİNİ HEDEF ALAN BİR ODAĞI HEDEF ALDI!
Evet, Devlet Bahçeli'nin söylemek istediği ve söylediği buydu. Sözlerini daha sonra anlamayanlar için üzerine basa basa yukarıdaki şekilde anlattı. Ancak TTB'ni kendi karanlık ideolojileri için bu sözleri saptırarak sanki Bahçeli hekimlerimizi hedef alıyormuş gibi kamuoyuna yansıtmaya çalıştılar, çalışıyorlar. Bahçeli'nin ne dediği gayet net, gayet açık bir şekilde ortada duruyor. Bunu herkes de görüyor. Söylenilmek istenilen hakikatin üstünü örtmek için sanki hekimler, sağlık çalışanları hedef alınıyormuş gibi bir bir alana sürükleniyor tartışma.
TTB'yi Türkiye Cumhuriyetine karşı terör örgütlerinin yanında duran bir çizgiye kadar getiren yönetimi yereceklerine gelmişler Devlet Bahçeli'ye laf söylüyorlar.
Hiçbir dernek, birlik, baro, şu-bu bu ülkenin birlik ve bütünlüğüne, Türkiye Cumhuriyeti Devletine karşı gizli-açık bir tavır içine giremez; yine hiçbir dernek, birlik, siyasi parti zaten zor zamanlar geçiren toplumun moralini bozmak için yalan söyleyemez, kafasından rakam uyduramaz. Bunlar suçtur. Bunlar piyasalarla oynamak için üretilen bilinçli yalanlar ve propagandalardır. Büyük bir suçtur hem de. Bu suçu TTB gibi bir yapı adı altında gerçekleştirilmesine en başta hekimlerimizin karşı çıkması gerekir. Tabi bu ülkeyi, milleti ve devleti seviyorlarsa!

***

AK Partililer Eskişehirspor'un adını ağızlarına bile almıyormuş!

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, kendisine yakın bir televizyon kanalında Eskişehirspor ile ilgili oldukça ilgi çekici açıklamalarda bulundu. Bu açıklamaların bir kısmında AK Parti'yi hedef aldı.
Hani eski Maliye Bakanı Kemal Unakıtan zamanında Eskişehirspor'u Süper Lige çıkarmak için her türlü imkanı sonuna kadar kullanan iktidar partisi var ya işte onları!
Eskişehirspor'a reklam bile vermemişler, Eskişehirspor'un adını ağızlarına bile almıyorlarmış. Hatta Kalabak Suyunu stadyumda sattırmadıklarına yönelik bir iddiası bile var.
Kazım Kurt'un Eskişehirspor'u keşfetmesi ve oradan yürümeye başlamasının tarihi çok uzun değildir. Belki 3, bilemediniz 4 yıllık bir mazisi vardır bu işin. O zamanlar bu konuda bir yazı yazma fırsatımız olmuştu. Artık aklına kim düşürdü bilemeyiz ama birden bire Eskişehirspor sevdalısı bir belediye başkanı gibi davranmaya başladı. Ha destek oldu mu? Oldu. Elinden geleni yaptı. Bazı zamanlarda ön almaya çalıştı. Hatta bir ara öyle bir hale geldi ki Eskişehirspor'un Kazım Kurt'tan sorulmaya başlanacağını sanmaya başladık!
Eskişehirspor'a ilgi göstermesine bir şey dediğimiz yok. Şehrin önemli bir belediyesini yöneten birisi olarak ilgisiz kalmaması da gerekir. Ancak Eskişehirspor konusunda iktidara laf söylemesi çok da isabetli olmamış!

DAHA SİZ ORTADA GÖRÜNMEZKEN İKTİDAR HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERİYORDU
Kazım Kurt ve şürekası ortalıkta görünmediği zamanlarda iktidar kanadı bu takımın maçlarını oynayacağı 35 bin kişilik UEFA standartlarında bir stat yaptı, orayı kullandırdı. Prof. Dr. Nabi Avcı, Türk Dünyası Vakfı üzerinden kulübe destek oldu. Öyle ufak tefek rakamlar da değildi. Sponsorluk görüşmelerinde aracılık mı etmediler? Stada reklam ledleri mi bağışlatmadılar?
Sadece kamu kurumlarından Eskişehirspor'a forma reklamı almayı başaramadılar. Bu konuda eleştirilebilirler. Ancak diğer hususlarda bir şey söylenmesi kesinlikle haksızlık olur.
Şunu da söyleyeyim; Büyükşehir Belediyesi AK Parti'de olsaydı Eskişehirspor'un kaynak sorunları büyük oranlarda çözülmüş olabilirdi. Burhan Sakallı'nın bu konuda projeleri vardı. Ancak kazanamadı ve projeleri hayata geçiremedi.

 


PAYLAŞ

Yazara Ait Diğer Makaleler

29.10.2020 Doğalgazı çıkarıp kullanabilirsek Termik Santral zaten gündemdem düşer!

28.10.2020 Vatandaş denetimin arttırılmasını isteyeceğine kurallara uysun!

27.10.2020 AK Parti'nin Tepebaşı İlçe Kongresi

26.10.2020 Önünde kuyruk olursanız simit 2 lira da olur!

23.10.2020 Kalabak Suyu soruşturmaları ne alemde, 700 bin damacana nerede?

22.10.2020 İşçiler başka bir sendikaya geçmeye zorlanmak için mi aylardır mağdur ediliyor?

21.10.2020 Eskişehir'de yüzlerce işçi emeklerinin karşılığının verilmesini bekliyor!

20.10.2020 Gazeteciliği bırakıp hayvancılığa mı başlasak!

19.10.2020 Eskişehirspor'un geleceği için isminin önüne de sponsor!

17.10.2020 Bir trafik fahri müfettişi başımıza olmadık işler açıyordu az kalsın!

16.10.2020 Büyükerşen-Taşel görüşmesi bundan sonraki süreç için atılmış bir adım sadece

15.10.2020 Çevre Yolundaki trafik isyan ettiriyor!

14.10.2020 Market zincirleri yakında ilaç satışına da başlarsa şaşırmam!

13.10.2020 CHP Milletvekili Çakırözer bu konuda haklı

12.10.2020 Eskişehir ve koku!

10.10.2020 Bakanlık genelgesine rağmen bazı işletmelere kimi fırsatlar tanınmıyormuş!

08.10.2020 Bir yandan hükümet diğer yandan belediyeler adına esnafın canına okuyorlar!

07.10.2020 Piyasalar düzelir bir şekilde de peki ya insanlarımız?

06.10.2020 Büyükşehir ilçeler arasında ayrım mı yapıyor?

05.10.2020 AK Parti Eskişehir'de kime çalışıyor?

03.10.2020 Yalaka mı dediniz?

02.10.2020 EBA'da can sıkıcı durumlar!

01.10.2020 Siz sağlık çalışanı olsak farklı bir şey yapar mıydık?

30.09.2020 CHP'nin Kurtçuları rahat durmuyormuş!

29.09.2020 Şehrin moral ve motivasyonu Eskişehirspor ile yükseliyor, onunla birlikte düşüyor!

28.09.2020 Kırsala toplu ulaşım katlamalı zam!

26.09.2020 Normal işini yapamayan borsaya, dövize, şans oyunlarına sarıyor!

24.09.2020 Hocayı tartışmak yerine belki de yönetimi tartışmamız lazım!

23.09.2020 Düğünleri yasakladılar, ekonomiyi baltaladılar!

22.09.2020 Eğitime bir rant kaynağı olarak bakan hiç kimse iyi bir insan yetiştiremez!

21.09.2020 Covid-19'dan çok daha yaygın ve tehlikeli salgınlar var!

18.09.2020 Kardeşim ne oldu, nerede bu 700 bin damacana?

17.09.2020 Karacan ailesi gündemden düşmüyor!

16.09.2020 Tek çiçekle bahar olmuyor, tek sektörle şehirler ayakta kalmıyor!

15.09.2020 O meşhur site sakinlerinin kesintiler arasında elektrik aldıkları da oluyormuş!

14.09.2020 I love Kesikbaş!

12.09.2020 Ayıp be kardeşim, bu yalanları daha fazla yaymayın!

11.09.2020 Büyükerşen'in sadece adını vermediği o il başkanı bu konuya açıklık getirmeli!

10.09.2020 İktidarın bu son hizmetini alkışlasak mı yoksa üzerinden algı mı yapsak?

09.09.2020 Gerçekten bir tezgahsa kimin tezgahı olduğu çok tartışılır!

08.09.2020 ETO Başkanı Metin Güler'in başka ne söylemesini bekliyorsunuz ki!

07.09.2020 Propagandaya kanıp işini yaptırmadıklarınızın zararını da karşılarsınız artık

05.09.2020 Böylesine sıkıntılı bir dönemde milyonluk yatırım yapıp 25 kişiye iş verdi!

04.09.2020 Millet Bahçesi güzel de o duvar ne öyle!

03.09.2020 Aranan kalitede çalışan olursan işten çok bir şey yok!

02.09.2020 Vaka sayıları artıyor, çünkü...

01.09.2020 Ekonomiyi batıralım, bu iktidardan kurtulalım!

31.08.2020 ''Pencereden el sallayan takibi yapılacak kişi mi değil mi?''

29.08.2020 Büyükerşen’in vizyonu, görev başına getirdiklerinin vizyonu!

28.08.2020 Büyükerşen olması gerekenlerden birini tereddüt göstermeden yaptı!

27.08.2020 Zorlu Enerji Eskişehir iş insanlarının sabrını niye zorluyor?

26.08.2020 Kalabak Su sıkıntısında Büyükşehir yönetimine düşen!


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

Haber Arşivi