ANA SAYFA > Yazarlar > Sezai Şen > Bir trafik fahri müfettişi başımıza olmadık işler açıyordu az kalsın!

Bir trafik fahri müfettişi başımıza olmadık işler açıyordu az kalsın!

SezaiŞen
Sosyal Medya :
17 Ekim 2020, Cumartesi 09:36

Önceki gün www.eskisehirdenhaberler.com ofisinden çıktık, tramvaya binip çarşıya gitmek maksadıyla aşağı doğru yürüyoruz. Tabi tramvay durağına giderken eski Devlet Hastanesinin bulunduğu yerden geçiyoruz. Biliyorsunuz şu günlerde eski devlet hastanesi yıkılıyor. Neyse...
Elimizde telefonumuz, twitter'a bakıyoruz bir yandan, bir yandan piyasa haberlerini takip ediyoruz. O sırada inşaat alanında çalışanlardan ve taksi durağında bulunanlardan bazılarının birden bire hızla üzerimize doğru geldiğini gördük.
İçlerinden birisi "Evet buydu" diyor, diğerleri de öfkeyle neden kendilerine sürekli ceza yazdığımızı soruyorlardı!
"Ne cezası?" diye sorarak başladık konuşmaya. Meğer yolun sağında ve solundaki park alanlarına araçlarını park ediyorlarmış, bir trafik fahri müfettişi de gelip bu arkadaşlara 132 lira ceza yazıp yazıp gidiyormuş. Hemen her gün ceza yazarak inşaatın yıkımında çalışanları bunaltmış. Onlar da hemen her gün kendilerine ceza yazılmasından dolayı savcılığıa şikayetçi olmuşlar.

GEÇMİŞTE HABER MAKSATLI ÇEKTİĞİMİZ FOTOĞRAFLAR YÜZÜNDEN LİNÇ EDİLİYORDUK AZ KALSIN İYİ Mİ!
Dedik ya içlerinden birisi yanındakilere sürekli olarak bizi hedef gösteriyor: "Ben seni gayet iyi biliyorum. Seni 10 yıldır buralarda görüyorum. Sürekli bir şeylerin fotoğrafını çekiyorsun!"
Evet doğruydu. Gerçekten de 10 yıldan beri o bölgede zaman zaman fotoğraf çektik. Çünkü gazetecilik faaliyetlerinin önemli bir kısmını fotoğraf çekmek oluşturuyor.
Orada Devlet Hastanesi varken, engelliler için ayrılan otopark alanına park eden araçları çekip birkaç defa haberini yaptık. Yaptık ki engelli kardeşlerimiz araçlarını park edecek yer bulmakta sıkıntı çekmesinler, engelli halleriyle çok uzaklara araçlarını park edip hastaneye ulaşmak için çile çekmesinler. Bugün orada hastane olmuş olsa, benzer sıkıntılar yaşansa yine yaparız benzer haberleri.
Ancak hastane taşındıktan sonra bu konuda hiçbir haber yapmadık. Çünkü zaten buna gerek kalmadı. Dolayısı ile elinde cep telefonu ile taksi durağının yanından aşağı doğru inen ya da yukarı doğru çıkan herkesi kendilerine ceza yazan trafik fahri müfettişi zanneden çalışanların bizi böyle bir nedenden dolayı durdurmaları, yolumuzu kesmeleri hayli tuhafımıza gitti.
Zaten biz fahri trafik müfettişi olsak bunu kimseden gizlemeyiz. Biz gazeteciyiz ve yaptığımız gazetecilik faaliyetinin farklı algılanmasından da doğrusu şikayetçiyiz. Bir insana yapmadığı bir şeyi isnat etmek o insana iftira atmaktır. Orada hemen her gün kendilerine yazılan cezalardan dolayı öfkeleri tavan yapmış çalışanlara bizi hedef gösteren kişi aslında büyük bir suç işliyor; zira büyük bir suçun işlenmesine vesile olacak bir tahrikte bulunuyor.

SÜREKLİ YAZILAN CEZALARDAN DOLAYI YA BİZİM BAŞIMIZA BİR İŞ GELSEYDİ?
Ancak biz işin o yönünde değiliz. Zira tüm bunlara sebep olan, bu kişilere hemen her gün otopark cezası yazan her kimse o trafik fahri müfettişi, işte o kişi. Buradan Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunuyorum. Bu kişi kendisine verilen yetkiyi o kadar kötü kullanıyor ki neredeyse kendilerine ceza yazılan kişi ile bizim aramızda hiç olmadık hadiseler yaşanacak, belki biz bu yazıyı yazamamış olacaktık!
Trafik fahri müfettişi olma yetkisini kişilere kim veriyor? Verilen kişiler hiç mi araştırılmıyor? Bu kişilerin cezaları kasıtlı yazıp yazmadıklarına hiç mi bakılmıyor?
Umarım bir an önce tüm bu cezaları yazan kişinin kim olduğu kamuoyuna, olmadı hiç olmazsa kendilerine bu kadar ceza yazılan kişilere açıklanır. Zira biz sırf elimizde cep telefonu ile oradan geçiyoruz, geçmişte de haber maksatlı birkaç fotoğraf çektik diye suçlanıp linç edilmek istemiyoruz!

***

Eskişehir'e böyle bir halı saha kompleksi kazandıranları tebrik ediyoruz

SSK-Çamlıca ya da SSK-Batıkent tramvayını kullananların, BAKSAN'daki tramvay durağının paralelindeki yolları kullananların dikkatini çeken, akşamları ışıl ışıl olan bir tesis var.
Birkaç gün önce merakımızı yenmek için tramvaydan inip bu ışıl ışıl tesise bir göz attık. BAKSAN ELİTE olarak bilinen bu ışıl ışıl tesis, gelip giderken gördüğümüz gibi bir halı saha kompleksi.
Üç adet halı saha var. Biz oraya gittiğimizde sahaların tamamı o gün için doluydu. Zaten sahaların üçünde de maç vardı ve bir sonraki maçı sabırsızlıkla bekleyenler de tesisin hemen önünde çaylarını, içeceklerini yudumluyorlardı tatlı bir sohbet eşliğinde.
Tesisi 10 dakikada gezdik. Bugüne kadar bu kapasitede ve böylesine güzel düzenlenmiş, neredeyse her ayrıntının özenle düşünüldüğü bir spor kompleksi, bir halı saha kompleksi görmediğimizi söyleyebiliriz. Duşlarından tuvaletlerine kadar tesis pırıl pırıl, tertemiz. Şu an kullanılmıyor ama Fin Hamamı bile var tesiste!
Bir şehrin kalitesine, değerine, algısına o şehirde kurulan böyle güzel tesisler önemli katkılar sağlar. Bu spor tesisini kuranlar ve üst düzey hizmet verenler de Eskişehir'e çok önemli bir değer kazandırmış, şehrin değerine hatırı sayılır bir katkı sunmuşlar.
Duyduğumuz kadarı ile Eskişehir'de oldukça önemli kurumlardan yöneticiler tesisi görmeye geliyorlarmış, benzer bir tesis kurmak için bilgi alıyorlarmış.
Giderler, çünkü daha iyisi yapılana kadar bizce Eskişehir'in en iyisi o tesis. Sadece Eskişehir'in de olmayabilir; belki de Türkiye'nin en iyi halı saha kompleksidir.
Yapanları, Eskişehir'e böyle bir tesis kazandıranları tebrik ediyoruz.

***

Biz de inşaat yapılırken böyle görüntü vermek esastır!

Ömrümüzün bir kısmı yurt dışında geçti. 27 Nisan 2001 tarihinde Türkiye'den çıktık önce ABD'ye sonra Kanada'ya gittik. 3,5 yıl sonra da ülkemize tekrar döndük şükür.
Doğal olarak Kanada gibi bir ülkede gördüklerimiz, yaşadıklarımız ile Türkiye'deki birçok şeyi o gün bugündür karşılaştırıyoruz. Birçok alanda 30 yıl, 40 yıl,bazılarında ise belki 50 yıl geride olduğumuzu söyleyip duruyoruz.
Örneğin elektrik, telefon vesaire gibi hizmetlerin tüm kabloları o tarihlerde tamamen yer altına alınmıştı. İnternet kesintisi sadece bakım için gece 02-04 saatleri arasında gerçekleştirilirdi. Ani yaşanan elektrik kesintisi hiç olmazdı. Elektrik kesintisi 3 gün önceden duyurulurdu. Ani elektrik kesintisinden dolayı elektronik eşyanız zarar görmüşse elektrik kurumu o zararı tazmin ederdi!
Ancak en çok dikkatimizi çeken şey de inşaatların yapılması sırasında yaşananlardı. Bir bana yapılacaksa onun bulunduğu alan bir şekilde kapatılır, orada ne yapıldığını siz göremezsiniz. Aylar geçince o alanı kapatan malzemeler kaldırılır. Bir de bakarsınız harika bir bina yapılıp bitmiş. Siz yanından yöresinden geçen olarak hemen hiçbir gürültü duymazsınız. Çevreye en küçük kötü bir görüntü kirliliği yansımaz. İnanılmaz bir titizlik içinde inşaat biter.
Biz inşaatların bu şekilde sessiz sedasız, hiçbir insanı rahatsız etmeden yapıldığını görünce hayretler içinde kalmıştık. "Keşke" demiştik "bizim ülkemizde de böyle olsa!!
Peki bizim ülkemizde nasıl yapılıyor inşaatlar?
Sadece yazı ile birlikte size sunduğumuz fotoğrafa bakın yeter!

 


PAYLAŞ

Yazara Ait Diğer Makaleler

23.10.2020 Kalabak Suyu soruşturmaları ne alemde, 700 bin damacana nerede?

22.10.2020 İşçiler başka bir sendikaya geçmeye zorlanmak için mi aylardır mağdur ediliyor?

21.10.2020 Eskişehir'de yüzlerce işçi emeklerinin karşılığının verilmesini bekliyor!

20.10.2020 Gazeteciliği bırakıp hayvancılığa mı başlasak!

19.10.2020 Eskişehirspor'un geleceği için isminin önüne de sponsor!

16.10.2020 Büyükerşen-Taşel görüşmesi bundan sonraki süreç için atılmış bir adım sadece

15.10.2020 Çevre Yolundaki trafik isyan ettiriyor!

14.10.2020 Market zincirleri yakında ilaç satışına da başlarsa şaşırmam!

13.10.2020 CHP Milletvekili Çakırözer bu konuda haklı

12.10.2020 Eskişehir ve koku!

10.10.2020 Bakanlık genelgesine rağmen bazı işletmelere kimi fırsatlar tanınmıyormuş!

08.10.2020 Bir yandan hükümet diğer yandan belediyeler adına esnafın canına okuyorlar!

07.10.2020 Piyasalar düzelir bir şekilde de peki ya insanlarımız?

06.10.2020 Büyükşehir ilçeler arasında ayrım mı yapıyor?

05.10.2020 AK Parti Eskişehir'de kime çalışıyor?

03.10.2020 Yalaka mı dediniz?

02.10.2020 EBA'da can sıkıcı durumlar!

01.10.2020 Siz sağlık çalışanı olsak farklı bir şey yapar mıydık?

30.09.2020 CHP'nin Kurtçuları rahat durmuyormuş!

29.09.2020 Şehrin moral ve motivasyonu Eskişehirspor ile yükseliyor, onunla birlikte düşüyor!

28.09.2020 Kırsala toplu ulaşım katlamalı zam!

26.09.2020 Normal işini yapamayan borsaya, dövize, şans oyunlarına sarıyor!

25.09.2020 Bahçeli'nin hekimlere değil Birlik yönetimine tepki gösterdiğini hepsi de çok iyi biliyor!

24.09.2020 Hocayı tartışmak yerine belki de yönetimi tartışmamız lazım!

23.09.2020 Düğünleri yasakladılar, ekonomiyi baltaladılar!

22.09.2020 Eğitime bir rant kaynağı olarak bakan hiç kimse iyi bir insan yetiştiremez!

21.09.2020 Covid-19'dan çok daha yaygın ve tehlikeli salgınlar var!

18.09.2020 Kardeşim ne oldu, nerede bu 700 bin damacana?

17.09.2020 Karacan ailesi gündemden düşmüyor!

16.09.2020 Tek çiçekle bahar olmuyor, tek sektörle şehirler ayakta kalmıyor!

15.09.2020 O meşhur site sakinlerinin kesintiler arasında elektrik aldıkları da oluyormuş!

14.09.2020 I love Kesikbaş!

12.09.2020 Ayıp be kardeşim, bu yalanları daha fazla yaymayın!

11.09.2020 Büyükerşen'in sadece adını vermediği o il başkanı bu konuya açıklık getirmeli!

10.09.2020 İktidarın bu son hizmetini alkışlasak mı yoksa üzerinden algı mı yapsak?

09.09.2020 Gerçekten bir tezgahsa kimin tezgahı olduğu çok tartışılır!

08.09.2020 ETO Başkanı Metin Güler'in başka ne söylemesini bekliyorsunuz ki!

07.09.2020 Propagandaya kanıp işini yaptırmadıklarınızın zararını da karşılarsınız artık

05.09.2020 Böylesine sıkıntılı bir dönemde milyonluk yatırım yapıp 25 kişiye iş verdi!

04.09.2020 Millet Bahçesi güzel de o duvar ne öyle!

03.09.2020 Aranan kalitede çalışan olursan işten çok bir şey yok!

02.09.2020 Vaka sayıları artıyor, çünkü...

01.09.2020 Ekonomiyi batıralım, bu iktidardan kurtulalım!

31.08.2020 ''Pencereden el sallayan takibi yapılacak kişi mi değil mi?''

29.08.2020 Büyükerşen’in vizyonu, görev başına getirdiklerinin vizyonu!

28.08.2020 Büyükerşen olması gerekenlerden birini tereddüt göstermeden yaptı!

27.08.2020 Zorlu Enerji Eskişehir iş insanlarının sabrını niye zorluyor?

26.08.2020 Kalabak Su sıkıntısında Büyükşehir yönetimine düşen!


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

Haber Arşivi