ANA SAYFA > Yazarlar > Sezai Şen > Eskişehir Büyükşehir Belediyesine sorun tabi!

Eskişehir Büyükşehir Belediyesine sorun tabi!

SezaiŞen
Sosyal Medya :
26 Nisan 2021, Pazartesi 08:54

AK Parti Eskişehir İl Başkanlığı önceki akşa Twitter'da  #EskişehirBüyükşehirBelediyesineSoruyorum tagı açtı ve Eskişehir'in Büyükşehir Belediyesinden beklediği ancak bir türlü bulamadığı hizmetleri gündeme getirdi. Bu taga Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Eskişehir İl Başkanlığı da destek verdi. Sosyal medyada onlarca sorun, yüzlerce kez soruldu ve binlerce, on binlerce hemşehrimiz tarafından bir kez daha hatırlanılması sağlandı.

DAHA UYGUN BİR ZAMANLAMA YAPILABİLİRDİ
Öncelikle bu kampanya ile ilgili birkaç hususu ifade edelim:
Bu sosyal medya çalışması, ABD Başkanı Joe Biden'in 1915 olayları hakkında Ronald Reagan'dan bu yana ilk kez "soykırım" ifadesini kullanması nedeniyle daha başka taglarla ilgili ülke genelindeki çalışmalara denk geldi. Bu çalışma Eskişehir'de öne çıkmasına rağmen ülke genelinde öne çıkamadı. Çalışma geri planda kaldı, ancak o saatlerde gerçekleşmesi daha çok insanın sosyal medyada olması nedeniyle daha çok görülmesine de neden oldu.

TEK BİR KONUNUN GÜNDEME GETİRİLMESİ DAHA ETKİLİ OLUR, DAHA ÇOK AKILDA KALIRDI
AK Parti teşkilatları belli bir seviyeye gelmiş olsa bile AK Parti tabanı bu tür çalışmalarda halen acemi.  Örneğin CHP ve tüm muhalefet partileri kısa, net bir soru soruyorlar. Maksat doğru olup olmaması değil. Maksat zihinlerde şüphe bırakmak: "128 milyar dolar nerede?" Bu sosyal medya çalışması sırasında başka hiçbir şey sorulmuyor ya da üzerinde durulmuyor. Ancak olabildiğince çok soruluyor. Kitleleri de inanılmaz derece sahipleniyor, çoklu hesap sahipleri her hesabına ayrı ayrı girip bu çalışmaya destek veriyor. AK Parti Eskişehir İl Başkanlığının çalışmasında ise çok fazla soru ortaya çıktı. Doğal olarak bu çalışma sonrasında Eskişehirlinin zihninde net olarak herhangi bir soru kalmadı. Belki tek bir konu gündeme getirilse daha iyi olurdu. Ancak tercih bu şekilde yapılmış, birçok sorunun gündeme getirilmesinin daha iyi olacağı düşünülmüş anlaşılan.

PARTİ TABANLARININ KATILIMI ZAYIFTI
AK Parti ve MHP İl Başkanlıklarının ortaklaşa yürüttüğü bu kampanyaya parti tabanlarının katılımı zayıftı. AK Parti ideolojik bir parti değil, bir hizmet partisi. Yeteri kadar iyi hizmet ettiği takdirde vatandaşın oyunu alarak iktidarını sürdürüyor. MHP'nin bir ideoloji var ancak halen MHP tabanı AK Parti tabanı ile birlikte bu tür çalışma yapmaya yeteri kadar meyyal değil. Bunun neden böyle olduğuna dair bir düşüncemiz var elbette ancak şu an konu o değil!

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE YÖNETİMİ KULAĞININ ÜSTÜNE YATAR, UMURSAMAZ!
AK Parti'nin ve MHP'nin il yönetimiyle, kadın kollarıyla, gençlik kollarıyla, ilçe teşkilatları ile birlikte Ramazan ayında önemli çalışmalar yaptıklarına, vatandaşla yakınlaşmaya devam ettiklerine şahit olduğumuz bir zamanda bu sosyal medya çalışması isabetli olmuştur. Ancak bu sosyal medya çalışması kapsamında partililerin ya da vatandaşların sorduğu onca soruya Büyükşehir Belediye yönetiminden herhangi bir cevap verileceğini sanmıyoruz. Artık canları isterse belki bazı konularda cevap verirler. CHP adı üstünde halkçı parti ama geniş kitleler anlamında halkı çok düşünmez. Bir hizmet partisi de değildir. Emin olun 2004 yılından bu yana Eskişehir'i AK Partili belediye başkanları yönetmiş olsaydı Eskişehir bugün her anlamda çok daha ileri gitmiş, birçok sorunun çözmüş, daha başka şehirlerin gıpta ile baktıkları bir şehir olurdu.
Şahsen biz Eskişehir Büyükşehir Belediyesi yönetimin sorulan onca soruya bir cevap vereceğini, verebileceğini sanmıyoruz. CHP İl Başkanı Recep Taşel o hengamede bir şeyler söylemeye çalıştı ancak kendi partililerinden bile destek bulamadı. Bu da "CHP'de elinde rant imkanı bulunan belediye başkanı olmadığınız zaman partililer bile destek vermiyor!" yorumlarına neden oldu.

AK PARTİ ÜLKEYİ YÖNETEN OLARAK HESAP DA SORMALI!
Meselenin bir başka boyutu daha var: AK Parti şu an iktidar partisi. CHP'li belediyelerde yaşanan olumsuzlukların ise haddi var hesabı yok. Bizzat bizim daha önceleri yazdığımız, manşet olmuş haberlerimizde ortaya çıkan suistimaller var. Birçok suistimal var ve iktidar partisi bunların hiçbirinin hesabını sormuş değil!
AK Parti bu ülkede iktidar olsa da muktedir olamadı. Muktedir iktidar kendi belediye başkanlarından bile sorduğu hesabı partisi kim olursa olsun daha başka belediye başkanlarından, yönetimlerinden de sorar. Zaten sorulamadığı için birçok CHP'li belediye yönetimi pervasızca işler yaptı ve hiçbirinin hesabını vermedi. 

***

Büyükşehir yönetimi "Eski Garaj"da yapılanların hesabını verebilse yeter!

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi bünyesinde gerçekleştirilen birçok çalışma devletin kurumları tarafından yeteri kadar iyi denetlenmiyor. Denetleniyorsa bile bu kadar yanlışın olduğu yerde herhangi bir adım atıldığına şahit olmuyoruz, olamıyoruz. Sebebini de bilmiyoruz. Hatta bu yüzden Eskişehir Büyükşehir Belediye yönetimindeki bazı kişilerle AK Parti üst yönetimi içindeki bazı kişilerin perde arkasında iyi ilişkiler içinde olabileceği şüphesi zihnimizden geçmiyor değil!
Çevre Yolu kenarında bulunan ve "Eski Garaj" olarak tanımlanan alan çok çok uzun yıllar sonra ve birden bire Eskişehir Büyükşehir Belediye yönetiminin dikkatine çekti. Artık nasıl bir gelişme yaşandı da birden bire orası değer kazandı gözlerinde bilemiyoruz. Öyle ki 8 milyon liralık bakım-onarım yapıldı. Hatta tramvay hattı bile çekildi!
Bakın bu konuda Büyükşehir Belediye Başkanının Meclis'te yaptığı bir konuşma vardı. O konuşmadan yaptığımız alıntılarla "Trajikomik bir 'milli serveti kurtarma' hikayesi, tabi yersek!" başlıklı bir yazı yazmıştık 13 Mart 2021 tarihinde bu köşede. Orada başkanın konuşmasını şu şekilde irdelemiştik:
1- Eskişehir Büyükşehir Belediyesi orasını almış. Ne için almış?
Bakım ve onarım yapmak için. (Tapuda belediye hizmet alanı ve bahçe olarak kullanılmak üzere tahsis edildiği kaydediliyor. Yani bakım ve onarım işinde kullanılmasında hiçbir mahsur yokmuş!)
Başkanın ifadelerine göre burasını almak için ve üzerine gerekli tesisleri yapmak için (yani garaj yapmak için) Büyükşehir Belediyesi harcamada bulunmuş! (Harcama 1)
2- Ancak kendileri göreve gelince, yatırımları kendilerinin yapabilmesi ve maliyet düşürme adına, Alpu Yolunda bulunan belediye arazisine bakım-onarım tesisi kurulmuş. Buraya tesisin kurulması için de harcamada bulunuldu. (Harcama 2)
3- Yeni yer yapıldığı için eski garaj olarak tanımlanan alan bakımsız halde uzun süre orada kaldı. Bir başka tabirle çürümeye terk edildi. Bunun sonunda çatısında çökmeler başladı, demirleri de çürümeye! (Henüz daha "milli servet" değil!)
4- Uzun uzun yıllar geçti, tesis çürüdü, döküldü. Bu kadar sürede tesisin "milli servet" olduğu akıllara nedense hiç gelmedi!
5- Artık her neyse, öyle bir gelişme oldu ki o kadar uzun yıl yüzüne bile bakılmayan bu alanın aslında bir servet olduğunun farkına varıldı!
6- Uzun uzun yıllar çürümeye terk edilen eski garajın, bir sebeple kıymete binmesi üzerine Eskişehir Büyükşehir Belediyesi buranın bakımı ve yenilenmesi için ihaleye çıktı. İhale 8 milyon liraya gerçekleştirildi. (Harcama 3)
Bugün "milli servet" olarak tanımlamayı uygun buldukları yeri neden çürümeye terk ettiler, bu kadar yıl kullanmadılar da bu kadar yıldan sonra tonla masraf etme lüzumunu neden duydular? O kadar parayı, Milli Emlak'a ait olduğu ve kullanım şekli tapuya şerh düşülerek belirtilmesine rağmen o alanda neden havaya savurdular?
Sadece "eski garaj" olarak bilinen yerde olup bitenin hesabını veremez Büyükşehir Belediye yönetimi. "Milli serveti kurtarmak" halkın parasını boş yere oraya gömmekle olmaz. Bu garip işlem neden yapıldı, kim bundan menalandı? Esas olarak bu soruların cevaplarının ortaya çıkarılması ve sorumluların hukuk önünde hesap vermesi gerekir!


PAYLAŞ

Yazara Ait Diğer Makaleler

04.07.2022 Bu ortamda asgari ücretteki artış çalışanın işine yaramaz, işvereni de zorlar!

02.07.2022 Toplu taşımada yaz karmaşası: 40 bin nüfuslu Çamlıca'ya 50 dakikada bir otobüs seferi!

01.07.2022 Başkan Kadir Bozkurt'un önceki makam şoförü Hasan Güçbilmez'den açıklama geldi

30.06.2022 Şehrimizin, ülkemizin, dünyanın geleceği bu madende, bu tesiste!

29.06.2022 Şehir halkı çocuklarının tuzağa düşürülmesini istemiyorsa Hakan Çizmelioğlu'na destek olmalı!

28.06.2022 Nebi Hatipoğlu'nun söylentilerin önüne geçmesi, merakları gidermesi çok isabetli olmuş!

27.06.2022 Eski makam şoförünün iddiaları Başkan Kadir Bozkurt'a sıkıntılı bir süreç yaşatacak gibi

25.06.2022 Evet büyüme var; mutfak masraflarında, doğalgaz faturalarında, ürünlerin fiyatında ve kiralarda!

24.06.2022 Faizden beslenenleri gürbüzleştirmeye, dar ve sabit gelirlileri ezmeye devam!

23.06.2022 Ne yani şimdi Gaye Hocanın aklı son çıkıştan önce başına gelmiş mi oldu?

22.06.2022 Atamayla il başkanı olan Emine Edizgil ne demişti: Kongrede seçilmeden il başkanı olmam!

21.06.2022 Kaymakam Hanım ile Seyyid Battal Gazi Türbesi yeni bir ruha bürünmüş!

20.06.2022 Lütfen bize kimse çiftçiye, üreticiye destek verilmiyor demesin; sebebini aşağıda yazdık!

17.06.2022 Eskişehir halkına kanserojen damacanalarda su içiren ve damacanaları kaybedenler için ne yaptınız?

16.06.2022 Okuyup karar verin: Faizle mücadele mi ediyorlar yoksa faizden kazananlara hizmet mi?

15.06.2022 Yeni algı çalışmaları: Eskişehir’de yaptırılmayanı “AKP'nin kalesi Konya’da” yapıyorlarmış!

14.06.2022 Haydi hep birlikte yeniden bir daha; bu kulübü sadece taraftar kurtarabilir!

13.06.2022 Muhalefet erken seçim istiyorsa neden teklifte bulunmuyor, Kılıçdaroğlu'nu neden aday yapmıyor?

11.06.2022 Gençlik Bakanı Kasapoğlu 50 günde nasıl Spor Bakanı da oldu!

10.06.2022 Nebi Hatipoğlu Europen Endüstri'nin halka arzından büyük bir başarıyla çıkmayı başardı

09.06.2022 İşletmenin gideri geçen yılın ilk 4 ayına göre yüzde 140 artmış, bankaların karı yüzde 708!

08.06.2022 TL'deki değer kaybına neden olan anlayış devam ettikçe açıklanan paketlerin etkisi olmaz!

07.06.2022 Allah bizim güvenlik görevlilerimizin yardımcısı olsun!

06.06.2022 Cumhurbaşkanı Erdoğan ESOGÜ'ye öyle bir rektör atamalı ki!

04.06.2022 İktidar bu şekilde giderse vatandaş yerle bir olur, seçimde de kendileri!

03.06.2022 Lafta ahlaksızlıktan şikayetçiler ama ahlaksızlığın en büyük destekçileri de kendileri!

02.06.2022 Vatandaşın hobi bahçesini yıkmak için Kazım Kurt'taki bu aceleciliğin sebebi ne?

01.06.2022 Esas yasakçının CHP'li Büyükşehir Belediyesi olduğu ortaya çıktı, iyi mi!

31.05.2022 Sağlam bir el atsak Eskişehirspor'u bu bataktan çekip kurtarabiliriz!

30.05.2022 Eskişehirli firma yüzde 20,01'ini Perşembe ve Cuma günü halka arz ediyor!

28.05.2022 ESTRAM çalışanlarını sözde sosyal demokratların vicdansızlığından kim kurtaracak?

27.05.2022 Merkez Bankası kanalıyla dar ve sabit gelirli kesimler ezilmeye devam ediliyor!

26.05.2022 AK Parti şöleni sırasında çöp attı diye yerdikleri genci Eskişehir'de alkol alıyor diye alkışlar bunlar!

25.05.2022 Cumhurbaşkanı Erdoğan bu sefer de Süper Bonu bekleyenleri uzaya gönderdi!

24.05.2022 Pala, Kahya ve Köksal ilk aşamayı başarıyla tamamladılar, sıra birliği sağlamakta!

23.05.2022 26 Mayıs 2022 Perşembe, Saat: 14.00!

21.05.2022 Kömür ve benzeri katı yakıtların kullanımı için kapı yeniden aralanacak gibi

20.05.2022 İktidar zincir marketlere karşı kendi başkanlarının yaptığını örnek alıp harekete geçmeli!

19.05.2022 Sosyal kültürel alana otel inşa ettirenler şimdi ne yapacak?

18.05.2022 Esas o tür organizasyonlarla Türk halkının yaşam tarzına müdahale ediliyor!

17.05.2022 4 ay önceden Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği seçiminin sonucunu tahmin etmişiz!

16.05.2022 Murat şimdi daha da Diri!

14.05.2022 O tür organizasyonları festival adı altında bu şehrin halkına yutturamazsınız!

13.05.2022 Onlarca milyon alacağından düşmek yerine kamuoyunda rencide etmek!

12.05.2022 Halen dışarıda bile çocuklarına maske taktıran,kendi karbondioksitlerini solutanlar var!

11.05.2022 Konut kredi faizlerini düşürünce fiyatlar yükseliyor, TOKİ'yi kullanarak üretim artırılmalı!

10.05.2022 Cumhurbaşkanının talimatı olmasa Hasan Polatkan uçuşlara açılamazdı!

09.05.2022 Bir fotoğrafa mahkum muhalefet sağcılardan kimi Cumhurbaşkanı adayı yapacak?

07.05.2022 Nefretle, fitneyle, gerginlikle sorunlar çözülemez, daha da büyür!

06.05.2022 AK Parti bayramlaşması ile ilgili gözlemlerimiz ve birkaç söz

05.05.2022 Gittikçe büyüyen sığınmacı sorunu nasıl çözülecek?

30.04.2022 Tadımız, tuzumuz kaçmış bir halde bayrama giriyoruz

29.04.2022 Eskişehirspor'dan sonra 3. Lige düşme sırası Eskişehir'de galiba!

28.04.2022 İdare Mahkemesinin kararından sonra URAYSİM başka bir şehre kaydırılabilir!

27.04.2022 İktidar tekrar kazanmamak, muhalefet iktidar olmamak için herşeyi yapıyor!

26.04.2022 Yaşanan olumsuz süreçleri fırsata dönüştürmek; Sosyete Gökhan örneği!

25.04.2022 Dünya beşten büyüktür diyorsak o zaman küreselcilere pranga olun, yoldaş değil!

23.04.2022 CHP'li belediyelere karşı fatura ödemeyerek protesto şansı bile yok, parayı peşin alıyorlar!

22.04.2022 Danışman mobilyacılarımızın kusurlu olduğunu vurguladı ama acaba başka nedenler de yok mu?

21.04.2022 Akıl sağlığı yerinde olmayan birinin bile eline kolunu sallayarak girdiği kız yurdu!

20.04.2022 Eskişehir Büyükşehir Meclisinde AK Partili ve MHP'li üyeler azınlıkta; öğrencilerin işi olmaz!

19.04.2022 Eskişehir'e İstanbul üzerinden geldi Kütahya üzerinden döndü!

16.04.2022 Büyükerşen'in çağrısı olumlu ancak dış ilçeler için de gayret göstermeli!

15.04.2022 Başıboş, sahipsiz her sokak hayvanı tehlikede ve tehlike oluşturabilir durumda

14.04.2022 Dündar Ünlü ve ekibi insani ve siyasi olarak doğru olanı yapmaya devam ediyor

13.04.2022 Biz sızlanan bir şehir olmayı bırakmalı, doğru seçimlerle hedefimize koşmalıyız!

12.04.2022 İl Milli Eğitim Müdürü 2 ay olmadan değişince şaşırmıştık, sonra bir daha şaşırdık!

11.04.2022 Eskişehir Yaratıcı Endüstriler Serbest Bölgesi için biçilmiş kaftan, bu fırsatı kaçırmayalım!

09.04.2022 AK Partililer CHP'lilere karşı açtıkları davadan vazgeçtiler, peki neden?

08.04.2022 Hangi havalimanını tercih ettiklerini belirlemek için ankete inanın hiç gerek yoktu!

07.04.2022 Plan ve laftan başka bir şey üretemezsen dosyası daha iyi olanlar uçuşları elinden alır!

06.04.2022 O kadar aşılanmaya ve maske kullanma oranlarına rağmen vakada birinci olmak!

05.04.2022 Pide haricindeki hizmetlerde neden en uygun fiyatlı değil Büyükşehir Belediyesi?

04.04.2022 Tarım ülkesinde domates ancak iktidarın olmadığı bir ortamda 27-28 liradan satılır!

02.04.2022 Kaybetmeye ramak kalmışken kazanan taraf olmak!

01.04.2022 Pist yapmak ile havalimanı yapmak farklı şeyler olsa gerek!

31.03.2022 Eskişehir olarak kazandık mı kaybettik mi? Okuyun ve siz karar verin!

30.03.2022 Hasan Polatkan Havalimanı'nın uçuşlara kapatılması bir aydan beri gündemdeymiş meğer!

29.03.2022 Hadi Eskişehir sahada, siyasette, ekonomide kaybediyor da iklimde nasıl kaybediyor!

28.03.2022 Belediyelerin sorumluluğunu birbiri üzerine attığı bir çukur ile Kazım Toral'ın hikayesi

26.03.2022 Kapatacaksanız Zafer Havalimanını kapatın, Hasan Polatkan çok daha verimli çalışıyor!

25.03.2022 Ahlaksızlığa, hırsızlığa, dolandırıcılığa bu kadar prim verilen bir ülkede bunlar normal!

24.03.2022 Daha yeni kuşbaşını 92 TL'ye, kıymayı 83 TL'ye satan kuruma bu kadar niye kızıyoruz ki?

23.03.2022 Büyükerşen'in Çalışkan'a karşı kullandığı “Beni illa konuşturacak!..” ifadeler çok konuşuluyor!

22.03.2022 Borcunu ödemeye yardımcı olduğumuz her şeyi kullanıyor olamayız ki!

21.03.2022 Büyükerşen'in yargılandığı dava ile ilgili bazı gerçekler betona çarpmış gibi hissettirebilir!

19.03.2022 TMO artık 5 litrelik yağ satmayacak; TMO'nun yağı Tarım Kredi marketlerde satılacak!

18.03.2022 Hiç değilse tüm bunları halkın sırtına faizle mücadele ediyoruz diye yüklemeseydiniz!

17.03.2022 Faizsiz krediler için son iki haftaya girerken bazı şikayetler de gelmiyor değil!

16.03.2022 Belediye başkanı sağlık çalışanına gösterdiği hassasiyeti işçisine de gösterse ya!

15.03.2022 Tarım Kredi daha uygun fiyatlara satamazmış ama neyse ki TMO var!

14.03.2022 Bu yıl içinde erken seçim olma ihtimali hayli azaldı!

12.03.2022 Sanayici şehre kazandırmak isterken Büyükşehir Belediye Başkanı engel oluyor!

11.03.2022 İyi de İYİ Parti İl Başkanı nerede, niye yok, davet mi edilmedi?

10.03.2022 URAYSİM için heba edilen bir şey yok ama eski garajda heba edilen çok şey var!

09.03.2022 Büyükerşen'in Zihni Çalışkan'a verdiği cevabın yarısından fazlası laf salatası!

08.03.2022 Şu ortamda müteahhit nasıl yeni inşaat yapsın, dar ve sabit gelirli nasıl ev alsın!

07.03.2022 Panik yapıp ihtiyacından fazlasını alırsan stokçular tabi ki bayram eder!

05.03.2022 Hani bizim savaşımız değildi?

04.03.2022 Birçok işletmeyi ve insanı batıran, büyük zararlara uğratan bir süreç nihayet bitiyor!

03.03.2022 Binali Yıldırım'ın Eskişehir ziyaretinin en büyük faydası bu oldu!

02.03.2022 Şu son 2 yılda ekonomimizi ve istihdamımızı ayakta tutan sanayicilerimize gelsin bir alkış!

01.03.2022 Bir zamanlar takiyyeci diye suçladıkları rahmetli Erbakan'a şimdi merhum diyorlar!

28.02.2022 Savaşı, gazeteciyi beğenmeyenler ve “savaş bizim savaşımız değil” diyenler!

26.02.2022 Rusya'nın Ukrayna işgali, ABD ve AB ülkelerinin satışı, enerji bağımlılığı!

25.02.2022 Eskişehirlilerin yüreğini sızlatan bir paylaşım!

24.02.2022 AK Parti Tepebaşı İlçe Başkanını ve teşkilatını bu çalışmadan dolayı tebrik ediyoruz!

23.02.2022 Büyükerşen belediye başkanlığını bırakıp milletvekili seçilmek için uğraşır mı?

22.02.2022 Belediye hizmeti eksik verince vatandaşla şoför karşı karşıya gelmiş olabilir!

21.02.2022 Uraysim toplantısı sonrasında keşke projenin hangi aşamada olduğu da açıklansaydı!

19.02.2022 İl Milli Eğitim Müdürünün görevden alınmasına taciz olayları mı sebep oldu?

18.02.2022 Okul müdürleri bu sapkın pankartlara nasıl oluyor da izin veriyor?

17.02.2022 Zincir marketler iktidar savaşında kabak vatandaşın başına patlamaya devam ediyor!

16.02.2022 Kemal Kılıçdaroğlu'nun gönlünden Cumhurbaşkanlığı adaylığı geçiyor!

15.02.2022 Kazım Kurt siyaset yapmayı bırakmalı ve artık halka hizmet etmeli!

14.02.2022 Tamam faturalar çarpıyor ama sizler de biraz daha dikkatli olsanız!

12.02.2022 99 liraya 5 litrelik ayçiçek yağı alabilirsiniz ama biraz kuyrukta beklersiniz!

11.02.2022 Esas fatura seçim sandığında kesilecek, orada ödetilecek!

10.02.2022 Eskişehir'de vakaların yüksek olmasında toplu taşıma etkisi!

09.02.2022 Bir kabus gibi çöken hayat pahalılığı şehirde yaşanan sorunları da unutturdu!

08.02.2022 Eskişehirspor umutlarımızı yeşertiyor, peki ya şehir?

08.02.2022 Belki de hayatımızın en zor bir aylık sürecini yaşadık!

17.01.2022 PCR zorbalığı aylar sonra nihayet bitti, peki toplumsal uyanış ne zaman başlayacak?

15.01.2022 PCR testleri sadece semptomlu olanlara yapılacak ama genelgesi de öylece duracak?

14.01.2022 İlk dozdan sonraki Covid-19 aşıları gereksizmiş, ne yapacağız şimdi?

13.01.2022 Esnaf Odası seçimleri ve değişim!

12.01.2022 Eskişehir Büyükşehir ve alt belediyeler ne kadar kazanım sağladı şehrimize acaba?

11.01.2022 Termik Santrale karşı olmanızı anladık da madenlere de mi karşısınız?

10.01.2022 Erdoğan'a danışmanları ne diyordur bilmiyoruz ama AK Parti Anadolu'da hızlı bir şekilde eriyor!

04.01.2022 Herkese her şeyi unutturabilirsiniz ama bize bu soruşturmaları unutturamazsınız!

03.01.2022 Allah aşkına yeter; dar ve sabit gelirli kesimler pahalılıktan bunaldı!

01.01.2022 2021 yılını iktidarın ve dar gelirli vatandaşın tarihinden çıkarıp atmak isterdik!

31.12.2021 Eğer pandemi tiyatrosunu sorgulamada geç kalırsak yeni kapatmalarla Eskişehir'i batırırlar!

30.12.2021 Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek büfelerindeki ürünleri daha uygun fiyatlardan satmalı!

29.12.2021 Sokak hayvanları konusunda makul olan yapılmazsa hayvanlar da insanlarda huzursuz olur!

27.12.2021 Ne oldu Paşinyan, hani “Dolar 30 TL olacak, döviz durdurulamıyor” diye raks edirdin!

25.12.2021 Kurlardaki aşırı oynaklık ve zamların geri alınmaması baş ağrıtabilir!

24.12.2021 Döviz büyük oranda düştü ama yükün büyüğü vatandaşın omuzlarında kaldı

23.12.2021 Biz 19-20 Mart 2021 gecesi o kapıyı hiç açmayacaktık ama olan oldu bir kere!

22.12.2021 TL'ye hak ettiği değeri vermeyi hedefleyen sistemle döviz üzerinden spekülasyon bitirilecek

21.12.2021 Kılıçdaroğlu, TÜSİAD, Cumhurbaşkanı Erdoğan; Allah sonumuzu hayretsin!

20.12.2021 Ortada ekonomik kriz yok kardeşim, ne krizi; tüm bunlar operasyon, operasyon!

18.12.2021 Paramızın değerini çökerterek değil emeğimizin karşılığını büyütürek kalkınalım!

17.12.2021 İktidar o kadar yıldır kendisini oylarıyla ve canlarıyla destekleyenleri sonunda ezdi geçti!

16.12.2021 Sevdiklerinizin, iktidarda kalmasını istediklerinizin yanlışlarını da sahiplenip alkışlamayın!

15.12.2021 Astronomik fiyat artışlarını kabullendik de hiç değilse fiyatlardaki oynaklık olmasa!

14.12.2021 Karamsarlık insanlarımızın üzerine bir kabus gibi çöktü!

13.12.2021 İktidar fiyat artışlarını körükledi ama tüketici olarak bizlerin de hataları var!

11.12.2021 Bir günde 5 litrelik ayçiçek yağına 10 liradan fazla zam yaptılar!

10.12.2021 Sportif olarak olmasa bile ekonomik olarak Eskişehirspor iyi yolda!

09.12.2021 Bu kış gerçekten zor geçecek, etrafınızdaki garibanları sakın es geçmeyin!

08.12.2021 Karapınar'ın kara talihi artık olumluya dönsün!

07.12.2021 İktidar bir zammı bile ele yüze bulaştırmadan yapamıyor mu artık?

06.12.2021 Dövizdeki yüksek artış, Eskişehirspor, Büyükerşen ve Hazine!

04.12.2021 CHP'li belediyelerin URAYSİM aleyhine yeni bir girişimi mi var yoksa başka bir durum mu?

03.12.2021 İstihdam ve üretim güzel de asgari ücrette makul olmayan bir artış büyük sıkıntı olur!

02.12.2021 AK Parti ülke genelinde iyi gitmiyor ama Eskişehir'de hiç ama hiç iyi gitmiyor!

01.12.2021 Eskişehir'deki sudan tartışmalar başka bir boyuta doğru evriliyor!

30.11.2021 1 Ocak 2022'ye ayarlı yüzde 20 su zammını Eskişehir halkı bu vesileyle öğrenmiş oldu!

29.11.2021 Korkuyu kullanmanın tadına vardılar, biraz da omicron varyantı ile sömürecekler!

27.11.2021 Erdoğan kendisini aldatanlardan kurtulamadığı sürece bizim imtihanımız da ağır geçecek!

26.11.2021 Merkez Bankası politika faizini 300 baz puan indirdi ama henüz hayatımıza yansımadı!

25.11.2021 8 aydır olanlarda iktidarın kabahati büyük ama sokağa karşıyız, devletimizin yanındayız!

24.11.2021 Kılıçdaroğlu helalleşmeye Deniz Baykal ve Muharrem İnce'den, partililerinden başlamalı!

23.11.2021 Sağlık yönetimi ve sözde Bilim Kuruluna bu gidişle inanan bir Allah'ın kulu kalmayacak!

22.11.2021 Anne Emine Kiraz'ın imtihanı hiç kolay değildi ama Muzzaffer Emin'in imtihanı daha zor!

20.11.2021 SMA Tip 2 hastası Toprak için kampanya başarılı olunca Eskişehirspor için de umutlar arttı!

19.11.2021 Oh ne ala memleket, bir “maalesef” de tüm sorumluluktan kurtul!

18.11.2021 Kumar salgınını, alışkanlığını önleyecek bir aşı geliştirseler keşke!

17.11.2021 Sivrihisar'da Trabzonspor ürünleri satan araca belediye mi izin verdi?

16.11.2021 Mantıklı ve tutarlı siyaset yapmak, üstüne bir de hayırda yarışmak!

15.11.2021 Covid-19 iki yıl, sözde aşılar bir yıldır var. Hani pandemiyi bitirecekti bu aşılar?

13.11.2021 Sağlık yönetimi ve sözde Bilim Kurulu pandemi gerçeklerini saklayarak ne yapmaya çalışıyor?

12.11.2021 Zincir marketler kendilerine kesilen cezanın cezasını vatandaşa kesiyor!

11.11.2021 Muhalefet şu olayda bile iyi bir sınav veremezken iktidar olacak öyle mi?

10.11.2021 Sağlık yönetimine ve sözde Bilim Kurulu halkı bunaltan yasakları tümden ve hemen kaldırmalı!

09.11.2021 Muhalefet bu kötü örneklerle kendini harcıyor!

08.11.2021 İYİ Parti son dönemde çok kötü gidiyor, Türkkan olayı en somut göstergesi!

06.11.2021 ESKİ'de yine bir şeyler olmuş, bakalım bu sefer ne olmuş!

05.11.2021 Mesafelerin daha az olduğu Eskişehir'de minibüs ücretleri artmasa da olur!

04.11.2021 Eskişehir otopark ve trafikte yaşanan bunca sıkıntıdan ne zaman ve nasıl kurtulacak?

03.11.2021 Yüzde 84 tüm doz aşıları olan ülke perişan, yasakları kaldıranlar rahat!

02.11.2021 5 zincir markete ceza yazıldı; devlet kazandı, peki ya vatandaş?

01.11.2021 2 belediye başkanı hayırda bir araya gelince bakın ortaya nasıl bir güzellik çıkmış!

29.10.2021 Vesile olduklarına iyi bakarsanız Nabi Hoca hep Eskişehir'de, hep Eskişehir'le!

28.10.2021 Yapılanları inkar ederek, değersizleştirerek kimse bir yere varamaz!

27.10.2021 Eskişehir'in yolları seçimden önce bitirilmezse iktidara sıkıntı olur!

26.10.2021 Eskişehir'e yapılan yatırım tutarı ve Eskişehirli anaların 2023 kararı!

25.10.2021 Recep Tayyip Erdoğan'ın en büyük destekçileri: Kılıçdaroğlu, Akşener, Davutoğlu, Babacan!

23.10.2021 Merkez Bankası 3 yıl önce de faizleri radikal bir şekilde düşürmüştü!

22.10.2021 Minibüsçüler zam istemekte haklılar ancak istedikleri oran yüksek!

21.10.2021 Akaryakıt fiyatları düştüğünde indirim yapıldığını görmedik ki çıktığında indirim yapılsın!

20.10.2021 Kat kat fazla nüfus, çok daha az aşı ama Hindistan Covid-19'da bizden daha başarılı!

19.10.2021 Susuzluk çekenlerin halinden en iyi susuz kalanlar anlar!

18.10.2021 Burhan Sakallı'nın basit bir dokunuşu Eskişehir'e ne kadar çok şey kazandırdı!

16.10.2021 İktidar piyasalarla inatlaşmamalı, reel negatif faiz varken daha makul hareket etmeli!

15.10.2021 Merkez Bankasında çaycı değiştirilse de döviz yükselecek mi?

14.10.2021 Es-Es Ayran içelim, bir oh diyelim!

13.10.2021 Tüm aşılarını yaptırmış olanlara da acilen PCR testi zorunluluğu getirilmeli!

12.10.2021 Bu fotoğrafta doğru olan ne: Emine Erdoğan'ın yaptığını yoksa çocuğun yaptığı mı?

11.10.2021 Babacan işte bu konuda haklı!

09.10.2021 Kazım Kurt'un bu çıkışını takdir etmeden geçemezdik!

08.10.2021 Kemal Unakıtan'dan sonra yollarımız da yapılmaz oldu!

07.10.2021 Ekonomiye ve gereksiz yasakların toplumda sebep olduğu sıkıntılara özenle eğilme zamanı!

06.10.2021 Hayatımızı 1,5 yıldır kısıtladınız o ya da bu şekilde de, bir işe yaradı mı?

05.10.2021 İktidar aşı ve PCR zorlamalarından bir an önce vazgeçmeli, yoksa halk onlardan vazgeçecek!

04.10.2021 Öyle bir ortam var ki fiyatlarını katlayan lokantacılara da bir şey diyemiyoruz!

30.09.2021 Can sıkmaya gerek yok, Eskişehirspor iyi yolda!

29.09.2021 Son günlerde herkes bunu konuşuyor: Peki Paris İklim Anlaşması neyi hedefliyor?

28.09.2021 Fahiş fiyat artışlarının sorumlusu kim ve bu fiyatlar nasıl düşürülecek?

27.09.2021 Aşılama oranları ile vaka oranları arasında net bir ilişki var mı? Cevabı bu yazıda!

25.09.2021 Galibi Covid-19 tiyatrosunda final sahnesine fazla bir şey kalmadı!

24.09.2021 Sizin de bebeklerinizin, çocuklarınız üzerinde sizden habersiz deney yapmış olabilirler!

23.09.2021 Yeme-içme sektöründe KDV indirimi uygulansın da!

22.09.2021 Pınar Hanımın çantası!

21.09.2021 Sağlık yönetimi şeffaf olmadı, güven veremedi, aşılamalarda istenilen seviye yakalanamadı!

20.09.2021 “Maskeler solunan havadaki karbondioksit miktarını kat be kat arttırıyor”

18.09.2021 Sivrihisar'ın yüzü Yüzügüllü ile gülüyor!

17.09.2021 Aşı ve PCR zorbalığı iktidar değişikliğine neden olacak!

16.09.2021 Gelecek Partisi'nin geleceğindeki 2 güzel isim

15.09.2021 Evet, Es-Es yönetimi bu ayıbı hiç vakit kaybetmeksizin düzeltmelidir!

14.09.2021 Eskişehir'de vaka oranları yüksek aşılamaya rağmen düşmüyor!

13.09.2021 Hem Eskişehir halkı, hem işçiler hem de belediye zorda kalmasın!

11.09.2021 Sahipsiz sokak hayvanları sahipsiz bir şehrin en net göstergesidir!

10.09.2021 Eskişehir Dayanışmasını tek tarafın siyasi faydası için şehir için kullanmalıyız!

09.09.2021 Eskişehir moda tasarımındaki potansiyelini tüm dünyaya duyuracak!

08.09.2021 Eskişehirsporluları mutlu, Eskişehirspor'u puan tablosunun tepesinde görmek!

07.09.2021 Eğitim ve sağlık her geçen ranta daha çok kurban ediliyor!

06.09.2021 Özellikle kalp krizinden ölenlerin sayısı neden arttı?

04.09.2021 10 liralık masrafla 1000 kilometre yol gitse aracınız, nasıl olurdu?

03.09.2021 İlle de hortum hediye edecekseniz içinde değil yanında getirin Kalabak Suyun!

02.09.2021 Toplumun bozulan ruh ve beden sağlığını aşıyla düzeltemezsiniz!

01.09.2021 Memleket'te neler oluyor böyle!

31.08.2021 Otobüs ve tramvaylarda neye göre klima çalıştırılıyor ya da çalıştırılmıyor?

30.08.2021 Kim sevmez ki Odunpazarı Kaymakamını!

28.08.2021 Bir şehre hizmet nasıl edilir? Şekil 1-A!

27.08.2021 Eskişehir'de oda ve borsa seçimleri için hazırlıklar başlıyor!

26.08.2021 Almanya Nisan başında söylediğimiz yere geliyor, darısı Türkiye'ye!

25.08.2021 Bu nasıl bir kaçak kazı ve kumar aşkıdır arkadaş!

24.08.2021 Yeni bir “İtaat et, kurtul” zorbalığı ile karşı karşıyayız!

23.08.2021 Bir zamanlar maske ve mesafe bizi neredeyse tamamen koruyordu!

21.08.2021 Aşı olanlar da PCR testi yaptırsın ve bu testler her gün yapılsın!

20.08.2021 Dış güçler kullanır, işi bitince de uçağının tekerinden düşürüp gider!

19.08.2021 Şehir olarak daha bir Kalabak Suyunun sevk ve idaresini gerçekleştiremiyoruz ya, yazık bize!

18.08.2021 Sağlık çalışanları açısından çok zorlu bir dönem; ekstra bir zammı hak ediyorlar!

17.08.2021 Bu ülkede ve bu şehirde tedbir almakta niye hep geç kalınır?

16.08.2021 71 Evler Mahallesinde Kazım Kurt kazandı!

14.08.2021 İki siyasi partiye göre Eskişehir'in en öncelikli problemi!

13.08.2021 Zorunlu aşılama ve PCR testi uygulaması AK Parti'yi iktidardan indirir!

12.08.2021 İşsizlik rakamlarının düştüğüne inanmayanlar kapanmayı geri getirmek için uğraşır!

10.08.2021 Belediyelerimiz de vatandaşlarımız da geri dönüşüm işini ciddiyetle yerine getirmeli!

09.08.2021 Çocuklarımıza bir dokunun, zorla aşı yaptırın da neler oluyormuş görün!

07.08.2021 Eskişehirspor için tomurcuklanan umutlar var içimizde, bazı karamsarlıklar da!

06.08.2021 THK'nın eski uçaklarının bakımını yapma işi iyi düşünülmeli!

05.08.2021 Milyarlarca doları henüz işe yaradıkları netleşmemiş sıvılara mı vereceğiz?

04.08.2021 22-35 yaşlarındasınız, meslek yok ya da yetersiz. Öyleyse bu kurslara katıl, işin hazır!

03.08.2021 Tabip Odası aşı adaylarının etkisizliğini dolaylı olarak kabul ediyor ama sorgulamıyor!

02.08.2021 Muhalefet Covid-19 kısıtlamaları ve aşılamada neden iktidarı destekliyor?

31.07.2021 Kalabak Suyu skandalı ile ilgili soruşturmalar ne oldu, yoksa dosyalar kapatıldı mı?

30.07.2021 Sadece vaka sayılarına bakıp konuşacak olursak aşıların etkisiz kaldığını söyleyebiliriz!

29.07.2021 Eskişehirspor yeni bir başkana, yönetime kavuşması kimsenin umrunda değil!

28.07.2021 Sosyal Kültürel Tesis Alanına otel inşa edildiği doğru mu?

27.07.2021 Eskişehirspor'da kimse umutsuzluğa kapılmasın ama büyük hayaller de kurmasın!

26.07.2021 Garip gelebilir ama medya havayla, suyla değil fon ile çalışan bir aygıttır!

24.07.2021 Eskişehirspor, Mehmet Şimşek ve fidan bağış kampanyası!

19.07.2021 Aşılama sayısı ile vaka sayısı arasında çelişkiler kafa karıştırıyor!

12.07.2021 Açgözlülükte ve fırsatçılıkta bayağı bir mesafe kat etmişiz!

09.07.2021 Eskişehirspor üzerinde kapkara, simsiyah bulutlar!

08.07.2021 Eskişehirspor niye başkan ve maddi destek bulamıyor diyorduk ki...

07.07.2021 Sadece AK Partili bayan Meclis Üyesi değil belediye başkanı da ima ile zan altında bırakılmış!

06.07.2021 Düğünler, takılar ve takılanlar!

03.07.2021 Kısıtlamaların kalkmasından kaynaklı sevinci bu topluma çok gördüler!

02.07.2021 Borsaya açılan Kütahya Şeker'in özelleştirme, halka arz hikayeleri ve Eskişehir!

01.07.2021 Covid-19 kısıtlamaları bu ülkede tam bir zulme döndü, Allah hayırlısı ile bizi kutarsın!

30.06.2021 En yüksek aşılama yapılan yerde en yüksek vaka sayısı; var bunda bir bit yeniği!

29.06.2021 İYİ Parti Eskişehir il başkanı nasıl harcandı?

28.06.2021 Bugün Eskişehir ya bir tarih yazacak ya da tarih yazmış kulübünü tarihe gömecek!

26.06.2021 Eskişehir halkı oy verdiklerini de sorgulasa, onlardan da hesap sorsa...

25.06.2021 Aşılamada ülkenin en önde olan şehrinde vaka sayıları niye bu kadar yüksek?

24.06.2021 Algılarla geleceği çalınan şehir!

23.06.2021 “Yok” dersek Eskişehir'in altyapı sorunları ortadan kalkacak mı?

22.06.2021 Eskişehir'de Covid-19'un bazı izleri kalabilir!

21.06.2021 Eskişehirspor'un kapanmasına göz yumulursa artık kimse bu şehri kâale almaz!

19.06.2021 Şehirde biraz umut, biraz moral varsa en büyük sebebi sanayicilerimiz!

18.06.2021 Aşıya talep birden bire neden patladı?

17.06.2021 Mustafa Destici'nin önerisini destekliyoruz: İşte o tazminatı istememizin gerekçesi!

16.06.2021 Üniversiteler açılınca Eskişehir ekonomisi de canlanmaya başlar!

15.06.2021 S Plakaların büyük bölümü İstanbul firmasına neden verilmiş, anlayamadık!

14.06.2021 Biraz sakin ve samimi olursak Eskişehir, Eskişehirspor'u Süper Lige yine çıkartacaktır!

12.06.2021 5 mahalleye daha tramvay seferleri ile ulaşım sorunu çözülecekmiş!

11.06.2021 Eskişehir'de vaka sayılarının halen yüksek olması esnafı strese sokuyor!

10.06.2021 Yakında düğün salonu bulmakta da zorlanacaksınız, tatil yapacak tesis bulmakta da!

09.06.2021 CHP'li Utku Çakırözer partisinin kör siyasetine kurban etti kendini!

08.06.2021 İnce bir siyaset izleyecek ve çok ses getirecek gibi Memleket Partisi Eskişehir yönetimi

07.06.2021 Artık normalleşelim, kademeli normalleşme bile fazlasıyla anormal!

05.06.2021 Büyükerşen'in yaklaşımı umut verdi!

04.06.2021 Sahi ya şu bizim Mamuca Göleti'ni niye kullanmıyoruz ki?

03.06.2021 Bu son normalleşme kararını alırken zamanlamada sanki bir anormalleşme oldu!

02.06.2021 Kalabak Suyu skandalı ile ilgili soruşturmalar ne oldu, yoksa dosyalar mı kapandı?

01.06.2021 Ekonomimiz büyürken küçükler daha da küçüldü!

31.05.2021 500 Büyük Sanayi Kuruluşu ve Eskişehir'in durumu

28.05.2021 İnsanlar iktidara kızsalar bile muhalefette umut göremiyorlar!

27.05.2021 Ne yaparsak yapalım ama mevcut yönetimin hakkını yemeyelim!

26.05.2021 Sağlık Bakanlığının tutumu insanların aşıdan uzaklaşmasına neden oluyor!

25.05.2021 Bazı gazetelere göre Yılmaz Büyükerşen ve bürokratları yeniden yargılanmıyor!

24.05.2021 Büyükerşen ve Büyükşehir bürokratlarının yeniden yargılanması farklı bir sonuç doğurur mu?

21.05.2021 Yapılması gereken normale dönmektir, hibeyle, krediyle olacak işler değil bunlar!

20.05.2021 Eskişehir'in geleceğini karartmak isteyen köhnemiş zihniyeti mahkeme durdurdu!

19.05.2021 Pandemiden daha çok pandemi kısıtlamaları, kısıtlamadan daha çok çarpıklıklar can yaktı!

18.05.2021 AK Parti MKYK üyesi Metin Külünk ve Burhan Sakallı'dan tam yerinde uyarı!

17.05.2021 Helalleşme nedir, önce buna bir bakalım mı?

12.05.2021 Sonbaharda yaşanması muhtemel sıkıntıyı bugünlerde önlemek lazım!

11.05.2021 Ali Babacan yaptığı açıklamayla hayal kırıklığına neden oldu!

10.05.2021 Peki, testi pozitif çıkanlar kurallara riayet etmeyenler miydi?

07.05.2021 Bizi en çok mutlu eden gelişme bu!

06.05.2021 Tam kapanmayı Türkiye tam nefessiz kalsın diye istiyorlarmış demek ki!

05.05.2021 Süper ve hiper marketlere satış sınırlaması esnafı sevindirir, tüketiciyi üzer!

04.05.2021 Eskişehirspor bir alt lig için umut veriyor mu?

03.05.2021 Mehmet Boynukalın hadisesi

30.04.2021 Muhalefet partisi olunca tüm bu davranış ve sözler normal galiba!

29.04.2021 Faize karşı olduğumuz gibi alkole de karşıyız ama yapılanlar yanlış!

28.04.2021 Tam kapandık, ohhh! Nasıl mutlu muyuz?

27.04.2021 İnsanları kapalı mekanlara tıkmayı bırakın daha çok aşılama yapın!

23.04.2021 Kripto para piyasasından kötü haberler geliyor, bir süre uzak durmakta fayda var!

22.04.2021 Eskişehir'e Endüstri Serbest Bölgesi harika olur da bazıları ona da karşı çıkarsa!

21.04.2021 Bizlere söylenmeyen, bizlerden saklanan bir şeyler mi var?

20.04.2021 Aşı İsrail, ABD, İngiltere'de işe yarıyor da bizde mi yaramıyor?

19.04.2021 İkinci doz aşıları gerçekleştirmede Türkiye niye bu kadar yavaşladı?

16.04.2021 Faizi değiştirmemek için Merkez Bankası başkanı değiştirmişiz!

15.04.2021 128 milyar doların ne kadarı CHP'nin ve CHP'lilerin elinde?

14.04.2021 Aşı nerede mi?

13.04.2021 Öyle sanıyoruz ki Cemal Enginyurt, Nabi Hoca'nın şehre kazandırdıklarını bilmiyor!

12.04.2021 Sözde Bilim Kurulu ile Afrika ve Hindistan seviyelerindeyiz!

09.04.2021 Sanayisi olmasa Eskişehir ekonomisi tamamen çökmüştü!

08.04.2021 Şu saatten sonra 65 yaş üstüne yaptıklarımız ayıp, günah, yanlış!

07.04.2021 Vaka sayısına göre karar almak artık o kadar da doğru olmayabilir!

06.04.2021 En riskli bölgedekilerin büyük bölümü çift doz aşı oldu ama ölüm oranları da niyeyse artıyor!

05.04.2021 Darbe özlemiyle yanıp tutuşanlar hiç bitmeyecek bu ülkede!

02.04.2021 Pandeminin bitmesine, yasakların kalkmasına kahrolanlar da olacak!

01.04.2021 Kapandık, iyice sapıttık; hareket azalınca da sağlığımız bozuldu!

31.03.2021 AK Parti kongrelerinden çok mu farklı muhalefetin toplantıları?

30.03.2021 Mahmudiye Belediye Başkanlığının bu açıklamasında çok şey var!

29.03.2021 Cevap ve Düzeltme Metni

27.03.2021 AK Parti ülkeyi idare eden olduğu için kurallara en çok uyması gereken de!

26.03.2021 Karşı olmakla, temenni etmekle faizleri düşüremezsiniz!

17.03.2021 Patates ve soğan niye elde kaldı?

16.03.2021 Yaptıkları sempozyumla Akif'in nesli olduklarını göstermişler

15.03.2021 CHP ve Genel Başkanından umutlar tükendiği için mi İYİ Parti rüzgarı esmeye başladı yine?

13.03.2021 Trajikomik bir "milli serveti kurtarma" hikayesi, tabi yersek!

12.03.2021 Köhnemiş zihniyet URAYSİM'i işte böyle bir öfkeye kurban etmek istemiş!

11.03.2021 Mahmudiye'de bu proje ovada mı hayat buluyor, izin verenler kimler?

10.03.2021 Neden aşılamayı değil de kapanmayı teşvik ediyorlar daha çok?

09.03.2021 İlahi adalet: MHP'yi bölerek kurdurulan parti parçalanıyor, bölünüyor!

08.03.2021 Peşin kabullerle kadına karşı şiddeti önleyemezsiniz!

06.03.2021 Eskişehir halkını gerçekte kim kandırıyor?

05.03.2021 Şimdi de atlar ve inekler hedefte!

04.03.2021 Ekonomi verilerinin yalanlayıp karamsarlık yaymakla ne kazanacaklar ki?

03.03.2021 Normalleşmede bir anormalleşme durumu söz konusu!

02.03.2021 Eskişehir halkının milyonlarca lirasını boş yere harcayanlardan bu defa hesap sorulacak mı?

01.03.2021 Hayat normale döndükçe Eskişehir'de bazı şeyler yeniden anormalleşecek!

26.02.2021 Düğün salonu ve tatil yapacak tesis bulmakta zorlanabilirsiniz!

25.02.2021 Tarımı ve tarım arazilerini meğer ne kadar da çok severmişiz!

24.02.2021 Almanya'da güneş panelleri karla kaplandı, termik santraller yeniden konuşulmaya başlandı

23.02.2021 Başkasına ait icra belgesi neden DP İl Başkanı Hüseyin Özcan'a gönderilmiş olabilir ki?

22.02.2021 Ovaya, tarım arazisine villa yapabilirsin ama milyarlarca dolar kazandıracak proje yapamazsın!

19.02.2021 Çifte otopark parası ödeyen Eskişehirliden yargı kararına rağmen otopark parası mı alınıyor?

18.02.2021 700 bin damacanaya ve Kalabak Suyu soruşturmalarına ne oldu?

17.02.2021 AK Parti'den Eskişehir'e iki önemli hizmet daha!

16.02.2021 AK Parti teşkilatlarının işi genel merkez yüzünden hayli zor olacak!

15.02.2021 Sırtını terör örgütlerine yaslayanlarla iş tutup isim veremeden kınamak!

12.02.2021 Kadın muhtara şiddet uygulayan özel kalem müdürü tazminata da mahkum olmuş!

11.02.2021 AK Parti'nin muhalefete, ona buna ihtiyacı yok; kendi kendine yetiyor da artıyor bile!

10.02.2021 Doğa ve insan sağlığına karşı çok hassas görünüp Eskişehir halkının sağlığı ile oynamak!

09.02.2021 Yüzde 60 zamdan önce yüklü miktarda su alarak ne de mutlu olmuştuk!

08.02.2021 Bu antidemokratik tavır Kazım Kurt'a neden yakışmasın, gayet de iyi yakışıyor!

05.02.2021 Covid-19'un yeni varyantları nasıl keşfedildi, Bakanlık aşılamada neden yavaşladı?

04.02.2021 Eskişehir'den, bu yıl içinde, YHT ile Karaman ve Sivas'a da konforlu-hızlı seyahat!

03.02.2021 Her şeyi anlarım da şu kumar aşkını anlamakta güçlük çekiyorum!

02.02.2021 Soğanın CHP'nin siyaset yapamayacağı fiyatı ne ola ki!

01.02.2021 Hiçbir şey olmuyorsa da Büyükşehir'de yine bir şeyler oluyor!

29.01.2021 Esnafa destekte Ahmet Ataç, Kazım Kurt'tan önde!

28.01.2021 Başarılı olması en büyük dileğimiz

27.01.2021 Aşılanmaya yönelik iştah son zamanlarda hızla arttı!

26.01.2021 İktidarı, Recep Tayyip Erdoğan'ı işte böyle böyle bitiriyorlar!

25.01.2021 ESKİ su abonelerine bu kadar yüksek cezaları neye göre yazıyor?

22.01.2021 BAKSAN ile ilgili bu toplantı bizi de heyecanlandırdı!

21.01.2021 Allah su aboneliğini iptal ettirecek Eskişehirlilerin yardımcısı olsun!

20.01.2021 İnsanlarımızı 20 yıl uğraştırıp mağdur eden ve sinirden ağlatan bürokrasi...

19.01.2021 Milli sosyal medyayı kurmak ve geliştirmek o kadar kolay olmayacak!

18.01.2021 Uydular olmasa iyiydi ama Büyükerşen susarak bu sıkıntıyı da aşar!

15.01.2021 Emekçinin hakkı 4.200 lirayken sizler neden az veriyorsunuz ki?

14.01.2021 Çalışanlara ve mağdurlara 447 milyon lira

13.01.2021 Eskişehir'de belediye bu otobüsle ulaşım işini bir türlü yerine oturtamadı!

12.01.2021 “Sözde Büyükşehir Belediye Başkanı!”

11.01.2021 DSİ'nin yaptığı 9 baraj ve 9 gölet bir Mamuca Göleti kadar konuşulmadı!

08.01.2021 Esnaf yakınmakta ilk defa bu kadar haklı!

07.01.2021 Polisi öldüresiye döven suçluyu 1,5 yılda yargılamaya başlayamayan bir hukuk sistemi!

06.01.2021 Eskişehir de, Eskişehirspor da düşüşte!

05.01.2021 Ardından bu kadar çok insana bu kadar güzel konuşturmayı nasıl becerdi?

04.01.2021 Covid-19 en çok da Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'yı yıprattı!

31.12.2020 Bunun hesabını mutlak sordurmalı Eskişehirspor yönetimi

30.12.2020 Asgari ücret yeterli mi, ne kadar daha fazla olmalı?

29.12.2020 Şehrin yaşadığı bu gururu, bu sevinci Başkan Büyükerşen de paylaşsa güzel olmaz mıydı?

28.12.2020 “Rant için yıktırılmak isteniyor” dedikleri o okul ya öğrencilerin üzerine çökseydi?

25.12.2020 Kalabak Suyu soruşturmaları ve 700 bin damacana unutturulmaya mı çalışılıyor?

24.12.2020 Eskişehir'deki pazarcılardan şikayetler öyle böyle değil!

23.12.2020 Bizim mahallede beklenmeyen artık elektriklerin kesilmemesidir!

22.12.2020 Üniversiteler ile ilgili boş tartışma ve daha dikkat çekici bir yaklaşım!

21.12.2020 Yüzlerce milyar lira ile mutlu edemediniz, 5 milyar lirayla da memnun edemezsiniz!

18.12.2020 Artık neye üzüleceğimizi şaşırdık!

17.12.2020 Eskişehirspor ile bir futbolcunun daha fazla oynamasına müsade edilmemeli!

16.12.2020 Emekçiden yana görünüp ekonominin batmasını istemek!

15.12.2020 Bütçeyi şehir hastaneleri yerine testlere ayırsaymışlar!

14.12.2020 Elektrik dağıtım şirketlerinin ağırlama masraflarını da biz mi karşılayacağız?

11.12.2020 Demek ki ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş ile Yılmaz Büyükerşen'in arası düzelmemiş!

10.12.2020 Emekçilerin hakları üzerinde sağlıklı karar vermesi gerekenler kimler?

09.12.2020 Gururlanıp mutlu olacağımız günde yaşanan bu skandallar niye?

08.12.2020 Büyükerşen ile Kesikbaş'ın arası düzeldiyse bu yazı ne o zaman?

07.12.2020 Emekçi kardeşimizin yazdıkları kanımızı dondurdu; bu kadar açgözlülük olur mu?

04.12.2020 CHP'li belediyeler Atatürk ismi için otopark gelirlerini Es-Es'e verirler mi?

03.12.2020 Zorda kalan esnaf Lokantacılar Odasına müracaat edip bu yardımlardan faydalanabilir!

02.12.2020 Aşılar gün sayıyor, insanlar artık gelecek yılın planlarını yapıyor!

01.12.2020 Kazım Kurt çırpındıkça alkole batıyor, içkide boğuluyor!

30.11.2020 Eskişehir’e ne büyük bir hizmet getirildiğini şimdi daha iyi anlıyoruz

28.11.2020 Ne yapıyorlar, Eskişehirlileri mi kandırıyorlar, söyleyin de bilelim!

27.11.2020 Büyükşehir bürokratları ipe un serince işçiler mahkemenin yolunu tutmuş!

26.11.2020 Üniversite mezunlarının bir kısmı yıllardır sürüm sürüm süründürülüyor!

25.11.2020 Belki de bir de “Askıda İnsanlık” kampanyası başlatmak lazım!

24.11.2020 Zenginlerden oluşan sözde Bilim Kurulu fakirleri ezen kararlar alıyor!

23.11.2020 “Tedbirler yetersiz” diyenler şimdi de tedbirlerden şikayetçi!

21.11.2020 Eskişehir için güzel haberler!

20.11.2020 Pandemi ile zihnimiz kuşatılmışken gözden kaçan tehlike!

19.11.2020 Eskişehir'de bu iki büyük sorun ivedilikle çözülmezse...

18.11.2020 Yeterli önlemler nelerdir, siz bu rakamları nereden uyduruyorsunuz?

17.11.2020 "Covid-19 bizi öldürmedi ama alınan tedbirler işlerimizi öldürdü!"

16.11.2020 Ne oldu, nasıl aktardılar?

14.11.2020 Yılmaz Büyükerşen adına çok talihsiz bir çıkış, çok talihsiz ifadeler!

13.11.2020 Gaye Usluer'in Covid-19 ile ilgili acaba ne gibi çalışmaları bulunmaktadır!

12.11.2020 İçkili mekan az mı ki Eskişehir'de?

11.11.2020 Eskişehir'in tamamını içkili yerler ilan edip kurtulsak mı yoksa!

10.11.2020 Özlem Yalçın'a teşekkür etmek lazım!

09.11.2020 Dünya Sağlık Örgütü bizle dalga geçir!

07.11.2020 Belediyeye su tankerini kullandırmayanlar büyük bir israfa sebep oluyor!

06.11.2020 İş yerinizin ya da konutunuzun çatısından para aksa nasıl olur?

05.11.2020 Ne dersiniz, Eskişehir'in geleceğini aydınlatacak bu fırsatı da harcayalım mı?

04.11.2020 Yeterli güvenlik önlemi almadan çalışmak insan hayatı ile oynamaktır!

03.11.2020 Deprem, soysuzluk ve insanlık!

02.11.2020 Eskişehir'de tramvay ve otobüslere yapılan zam ve gerekçelerini inceledik!

31.10.2020 Celalettin Kesikbaş kimi kast etti, neden isim vermedi?

30.10.2020 Motorin fiyatları geriledi, minibüs fiyatları 10 ayda yüzde 40 zamlandı!

29.10.2020 Doğalgazı çıkarıp kullanabilirsek Termik Santral zaten gündemdem düşer!

28.10.2020 Vatandaş denetimin arttırılmasını isteyeceğine kurallara uysun!

27.10.2020 AK Parti'nin Tepebaşı İlçe Kongresi

26.10.2020 Önünde kuyruk olursanız simit 2 lira da olur!

23.10.2020 Kalabak Suyu soruşturmaları ne alemde, 700 bin damacana nerede?

22.10.2020 İşçiler başka bir sendikaya geçmeye zorlanmak için mi aylardır mağdur ediliyor?

21.10.2020 Eskişehir'de yüzlerce işçi emeklerinin karşılığının verilmesini bekliyor!

20.10.2020 Gazeteciliği bırakıp hayvancılığa mı başlasak!

19.10.2020 Eskişehirspor'un geleceği için isminin önüne de sponsor!

17.10.2020 Bir trafik fahri müfettişi başımıza olmadık işler açıyordu az kalsın!

16.10.2020 Büyükerşen-Taşel görüşmesi bundan sonraki süreç için atılmış bir adım sadece

15.10.2020 Çevre Yolundaki trafik isyan ettiriyor!

14.10.2020 Market zincirleri yakında ilaç satışına da başlarsa şaşırmam!

13.10.2020 CHP Milletvekili Çakırözer bu konuda haklı

12.10.2020 Eskişehir ve koku!

10.10.2020 Bakanlık genelgesine rağmen bazı işletmelere kimi fırsatlar tanınmıyormuş!

08.10.2020 Bir yandan hükümet diğer yandan belediyeler adına esnafın canına okuyorlar!

07.10.2020 Piyasalar düzelir bir şekilde de peki ya insanlarımız?

06.10.2020 Büyükşehir ilçeler arasında ayrım mı yapıyor?

05.10.2020 AK Parti Eskişehir'de kime çalışıyor?

03.10.2020 Yalaka mı dediniz?

02.10.2020 EBA'da can sıkıcı durumlar!

01.10.2020 Siz sağlık çalışanı olsak farklı bir şey yapar mıydık?

30.09.2020 CHP'nin Kurtçuları rahat durmuyormuş!

29.09.2020 Şehrin moral ve motivasyonu Eskişehirspor ile yükseliyor, onunla birlikte düşüyor!

28.09.2020 Kırsala toplu ulaşım katlamalı zam!

26.09.2020 Normal işini yapamayan borsaya, dövize, şans oyunlarına sarıyor!

25.09.2020 Bahçeli'nin hekimlere değil Birlik yönetimine tepki gösterdiğini hepsi de çok iyi biliyor!

24.09.2020 Hocayı tartışmak yerine belki de yönetimi tartışmamız lazım!

23.09.2020 Düğünleri yasakladılar, ekonomiyi baltaladılar!

22.09.2020 Eğitime bir rant kaynağı olarak bakan hiç kimse iyi bir insan yetiştiremez!

21.09.2020 Covid-19'dan çok daha yaygın ve tehlikeli salgınlar var!

18.09.2020 Kardeşim ne oldu, nerede bu 700 bin damacana?

17.09.2020 Karacan ailesi gündemden düşmüyor!

16.09.2020 Tek çiçekle bahar olmuyor, tek sektörle şehirler ayakta kalmıyor!

15.09.2020 O meşhur site sakinlerinin kesintiler arasında elektrik aldıkları da oluyormuş!

14.09.2020 I love Kesikbaş!

12.09.2020 Ayıp be kardeşim, bu yalanları daha fazla yaymayın!

11.09.2020 Büyükerşen'in sadece adını vermediği o il başkanı bu konuya açıklık getirmeli!

10.09.2020 İktidarın bu son hizmetini alkışlasak mı yoksa üzerinden algı mı yapsak?

09.09.2020 Gerçekten bir tezgahsa kimin tezgahı olduğu çok tartışılır!

08.09.2020 ETO Başkanı Metin Güler'in başka ne söylemesini bekliyorsunuz ki!

07.09.2020 Propagandaya kanıp işini yaptırmadıklarınızın zararını da karşılarsınız artık

05.09.2020 Böylesine sıkıntılı bir dönemde milyonluk yatırım yapıp 25 kişiye iş verdi!

04.09.2020 Millet Bahçesi güzel de o duvar ne öyle!

03.09.2020 Aranan kalitede çalışan olursan işten çok bir şey yok!

02.09.2020 Vaka sayıları artıyor, çünkü...

01.09.2020 Ekonomiyi batıralım, bu iktidardan kurtulalım!

31.08.2020 ''Pencereden el sallayan takibi yapılacak kişi mi değil mi?''

29.08.2020 Büyükerşen’in vizyonu, görev başına getirdiklerinin vizyonu!

28.08.2020 Büyükerşen olması gerekenlerden birini tereddüt göstermeden yaptı!

27.08.2020 Zorlu Enerji Eskişehir iş insanlarının sabrını niye zorluyor?

26.08.2020 Kalabak Su sıkıntısında Büyükşehir yönetimine düşen!


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


OSMAN FERT OSMAN FERT 26.04.2021

CHP li belediyelerin yönettiği Eskişehire bütün Türkiye gıptayla bakıyor ve örnek gösteriyor.Gerisi hikaye.

yükleniyor

Haber Arşivi