ANA SAYFA > Yazarlar > Sezai Şen > Garip gelebilir ama medya havayla, suyla değil fon ile çalışan bir aygıttır!

Garip gelebilir ama medya havayla, suyla değil fon ile çalışan bir aygıttır!

SezaiŞen
Sosyal Medya :
26 Temmuz 2021, Pazartesi 09:32

Son dönemlerde, aslında bazılarımızın öteden beri bildiği bir şey üzerinde fırtınalar koparılıyor. Bazı medya organlarının dışarıdan (yabancı ülkelerden) hatırı sayılır miktarda (milyonlarca TL) fonlandıkları (desteklendikleri) ortaya çıktı ve bu konu günlerdir konuşuluyor. Gerçekleri bir tarafa bırakıp hayalleri bu yalan dünyanın hakikati gibi görmek isteyenler haricindeki herkes bu olaylara, vatandaşlarımızın şaşırdığı kadar şaşırmıyor!
Bu ülkede Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) baya bir zaman ABD (Daha özelde CIA- ABD Merkezi Haberalma Ajansı) tarafından (maaş ödeme yoluyla) fonlandı. Yaygın medyadaki bazı medya organlarını kimi devletler kimi insanlar üzerinden alıp kullandı, son günlerde ortaya çıkanlar ne ki!
Düşünün bir, bir dış güç sizin istihbarat örgütünüzü fonluyor, orada çalışanların maaşlarını ödüyor. Siz istihbarat teşkilatınızın bağımsız olduğunu savunabilir misiniz? Öyle bir iddiada bulunursanız size vücutlarının birbirinden hayli bağımsız bölümleriyle tam kapasite gülerler!

SIRADAN İNTERNET SİTELERİNİ BİLE BU KADAR YÜKSEK ORANDA FONLUYORLARSA...
Medya da en az istihbarat örgütleri kadar önemlidir. Gerçi AK Parti içinde belli bir kesim var (ki biz bunlara AKP'ci diyoruz, kendi menfaatlerine yapacakları çalışmaları parti şemsiyesi altında kolaylaştırmak ve bereketlendirmek(!) için oraya sızmış olanlar) ve bunlar medyanın o kadar da önemli olmadığını ileri sürüyorlar. Zira kendilerinin derdi sadece kendi menfaatleri, ne dava ne de o davayı ayakta tutan parti önemli onlar için. O yüzden o davaya destek olacak medya kuruluşları ha olmuş ha olmamış onlar için önemli değil. Bizzat kendileri tarafından kurulmuş, kurdurulmuş medyalarına bile sahip çıkmaz böyle menfaatçiler!
Her neyse...
ABD, Batılı güçler iletişimin, daha özelde medyanın önemini iyi kavradıkları için bu alana (sosyal medya dahil) onlarca milyar dolarlık yatırım yaptılar, yapıyorlar. Birçok medya kuruluşu bizzat kendileri tarafından kurulmuştur. Ancak son yıllarda daha ziyade başkaları üzerinden medya organlarına sahip oluyorlar veya başkalarının kendileri adına o medya organlarında yazıp çizmesini sağlıyorlar. Bunun için de çok ciddi fonları var. Düşününüz ki bu ülkede bir internet sitesi iki yılda 950 bin ABD doları, bir başkası 476 bin ABD doları fonlanabiliyor! Bunlar çoğumuzun ismini cismini bilmediği internet siteleri. Siz bir de büyük medya organlarının, hatta siyasi partilerin nasıl desteklendiğini, fonlandığını düşünün!

YAPABİLİYORSANIZ SİZ DE GİDİN ONLARIN MEDYALARINI FONLAYIN!
Kim bir medya organına ne kadar sahip çıkarsa o medya organı o oranda onundur! Siz eğer kendi ülkenizdeki medyayı fonlamayı beceremiyorsanız, başkaları fonlar. Siz, sizin insanınızın ihtiyaçlarını göremez, karşılayamazsanız başkaları o ihtiyaçları karşılar ve sizin insanınızı size karşı kullanır!
Hakikat bu olmasına rağmen elbette sizin insanlarınızın (tabi gerçekten sizinse) başkaları tarafından fonlanarak size karşı yönetilmesi sizin açınızdan kabullenilebilecek bir şey değildir. Burada karşı tarafa (sizin medya organlarınızı fonlayanlara) söyleyebileceğiniz bir söz bulunamaz. Çünkü adam fonunu bulmuş, destekleyeceği ve kendine çalıştıracağı medya organlarını tespit etmiş, hak ettiklerinden, rüyalarında bile göremeyeceklerinden daha fazlasını onların önüne sermiş. Yapabiliyorsan sen de gidip bunları senin ülkende yapanların ülkesinde yapacaksın!

BU İLAN-REKLAM PİYASASI MEDYA KURULUŞLARININ YAŞAMASI İÇİN ÇOK YETERSİZ!
Türkiye'de, Eskişehir'de bir medya organı sahibiyseniz mutlaka birileri tarafından desteklenmeniz gerekir. Çünkü reklam piyasası çok küçük. Şu olan reklam piyasasını da global güçler ele geçirmiş durumda. Facebook, Twitter, Youtube, Instagram gibi sosyal medya aygıtları dünyanın reklam-ilan pazarına tam olarak hakimler. Dolayısı ile başta yerel, sonra da ulusal çaplı yayın yapan gazete, dergi ve internet sitelerinin aman aman bir gelir elde etmeleri ve bu gelirle ayakta kalmaları pek mümkün olamıyor. Medya organları ise dışarıdan göründüklerinden çok daha fazla masraflı, çok daha maliyetlidirler. O yüksek maliyeti reklam-ilan pazarı neredeyse bitmiş, bitirilmiş bir ortamda karşılayabilmek, eğer o medya organının sahibinin bizzat kendisi ekonomik olarak yeteri kadar güçlü değilse, mümkün değildir. Bu yüzden de birileri tarafından fonlanmaları gerekir. Artık kim akıl eder de fonlarsa zamanı geldiğinde o medya organlarını kullanma hakkını da o elde eder. İşin gerçeği, aslı, hakikati böyledir. Biz de bu yüzden "Bir medya organı sizin ona sağladığınız destek oranında sizindir" diye söyleriz devamlı olarak.

ONLARIN TARAFINI TUTMUYORSUNUZ DİYE SİZİ İLAN VE REKLAMSIZ BIRAKARAK CEZALANDIRIRLAR!
Bu yazıyı dün, yani 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramında kaleme aldık. 24 Temmuz vesilesi ile birçok kurum, kuruluş ve kişiden dolayı tebrik edildik. İyi, güzel...
Ancak bize (eskisehirdenhaberler.com) hiçbir zaman, milli-dini bayramlarda bir kuruşluk ilan vermeyenler tarafından sözle tebrik edilmek de, ne bilelim, işte biraz tuhafımıza gitti. Zira bu şehirde muhalif olduğunuz takdirde halkın parası ile yönetilen belediyelerin imkanlarını kendi yandışlarına çuval çuval dağıtanlar tarafından tek bir kuruşluk ilan bile verilmeyerek cezalandırılırsınız. Çünkü herkesin sizden tek bir istediği şey vardır: Onları mutlu edecek haberler yayınlamanız!
Eskişehir'deki AK Parti teşkilatları haricinde aslında tüm mantık böyle çalışıyor.Yani "Benden değil, ben kurmamışım, kurdurmamışım, öyleyse niye destek olayım!" yaklaşımı ile medya ilişkileri şekilleniyor. AK Parti teşkilatları ise kendine yakın-kendine uzak ayrımı yapmıyor. Onlar herkese eşit uzaklıkta duruyorlar. Sonra da neden yeteri kadar destek alamadıklarını sorgulayıp duruyorlar!

MİLYONLARCA LİRANIZI SIRF BAŞKASI TARAFSIZ HABER ALSIN DİYE HARCAR MISINIZ?
Biz burada gerçekleri saklayarak medyanın gerçekte ne kadar temiz olduğunu sizlere anlatacak değiliz. Biz hakikat, gerçek neyse onu söyleyeceğiz. Siz de bunu aklınızdan çıkarmayacaksınız.
Sizin milyonlarca liranız olsa bir medya sahibi olur musunuz?
Hadi diyelim oldunuz. O medyayı ne zamana kadar kendi kesenizden desteklersiniz, destekleyebilirsiniz ki?
Peki siz, bizzat kendi cebinizden her ay tonla para harcayarak toplumun tarafsız habere ulaşması için fedakarlık yapabilecek bir babayiğit gördünüz mü? Görmeyi bırakın. Allah aşkına doğruyu söyleyin: Siz o kadar parayı harcayıp da tarafsız kalır mısınız?
Ne biz tarafsızız ne o, ne bu. Herkesin bir tarafı var. Kim "Tarafsızız" diyorsa gidip o kişilerin durumlarını, sözlerini, doğruluklarını sorgulayın deriz. Zira medya havayla, suyla, gazla çalışan bir aygıt değildir, bizzat parayla çalışır. Yeteri kadar maddi desteği alamayan gazeteciler, medya organları rahat bir kafayla gazetecilik faaliyetinde bulunamazlar. Maddi sıkıntılarla boğuşan, ayakta kalmak için çırpınan medya kuruluşlarından da hiç kimse arzu edilen haberciliği, etkiyi bekleyemez.

GERÇEKLERİ ORTAYA SERDİĞİMİZDE BİZE "AKP'NİN KÖPEĞİ" DİYENLER HERHALDE UTANACAKLAR!
Bizim eskisehirdenhaberler. com isimli bir İnternet sitemiz var. Hikayesini çoğunuz bilmezsiniz. Bir gün onun hikayesini de sizlerle paylaşacağız. Baya bir ses getireceğini düşünüyoruz. Derdimiz ses gelmesi, onun bunun kendi davasını nasıl sattığı, yerine kendi ceplerine para akıtan medya organlarını nasıl kurdukları falan da değil; hakikatin, gerçeğin bilinmesi, birtakım insanların gerçek yüzlerinin ortaya çıkması.
Bakın biz internet sitesinin masraflarını karşılayamadığımız için tek başımıza çalışıyoruz. Tek bir kişi çalıştırsanız dahi her ay en az 4.500 lira- 5 bin lira ek kaynak bulmak zorundasınız. Eskişehir'de CHP yandaşı olmayanların bu kaynağı bulması imkansız. Bize bugüne kadar oradan buradan "AKP'nin köpeği, söyle lan kaç para alıyorsun. Üç katını verelim bizim için havla!" diye hakaret edenler, yandaşlıkla suçladıkları kişilerin nelere katlanarak o medya organlarını ayakta tutmaya çalıştıklarını bilseler kendi yaklaşımlarından utanırlar!
Eskişehir'de Gazeteciler ve Basın Bayramı, Çalışan Gazeteciler Günü gibi günler vesilesiyle bazen yemekli toplantılar yapılır. Orada medyaya destek konuları gündeme gelir, getirilir. "Şöyle destekleyeceğiz, böyle destekleyeceğiz yerel medyayı" denir ancak bu sözler sadece o program içindir. Sonra bu sözler unutulur, Eskişehir'de belediyelerde ve maddi konularda hakim olan CHP zihniyeti kendilerinin gönderdikleri haberleri noktasına, virgülüne dokunmadan yayınlamayan tek bir medya organına destek vermez!

DESTEKÇİLERİNE HAK ETTİĞİ DESTEĞİ CHP HARİCİNDE HİÇ KİMSE VERMİYOR!
Kimse CHP'nin bu yaklaşımını kınadığımızı , yanlış bulduğumuzu düşünmesin. Herkes kendi yandaşını destekler. BİZ yeteri kadar parası olan birisi olsaK ve medya sahibi olmaya karar verseK, elbette kendi düşüncemizde bir medya oluştururuz. Aksine hareket hemen hemen herkes tarafından "aptalca" bulunur, dalga geçilmesine vesile olur. Zaten bir süre sonra, yola tamamen tarafsız habercilik yapma arzusu ile çıkan sermaya sahibinde bile "Ben herkesin taraf olduğu ortamda tarafsız ve desteksiz kalacak kadar saf mıyım!" dediğine, öyle düşünmeye başladığına şahit olursunuz.
Eskişehir'de bir medya tekeli var. CHP zihniyeti kendi medyasını oluşturmuş ve çok sağlam da destekledi, destekliyor. Bu son Tasarruf Genelgesi belediyelerin ilan ve reklam vermelerine yasak getirdiği için belediyelerden medyalarına sağladıkları kaynaklara büyük darbe vurdu, meydana gelen fonlama açığını nereden ne şekilde sağlayacaklar şu an bilemiyoruz ama bir çözüm rahatlıkla bulurlar.
Havayla, gazla, suyla ve hayır duası ile çalışmayan medya organlarına destek olunması, onların fonlanması ayıp değil. Herkes kendine yakın bulduğu medya organlarına destek olabilir, onların ayakta kalması için çaba sarf edebilir. Bunun için de kimsenin bir başkasını kınama hakkı yok! Ha şurası var ki dış ülkelerden fonlanıp da kendi ülkesinin aleyhine olacak her şeyi halkın gözüne sokacak kadar büyük büyük haber yapan medya organlarının durumu bizim burada anlatmaya çalıştığımızdan çok daha farklı. Biz o işleri vatana ihanet derecesinde yanlış buluyoruz.

TARAFSIZ MEDYA ORGANI İSTİYORSANIZ HEP BİRLİKTE DESTEK OLACAKSINIZ, AMA BUNU SİZ DE İSTEMEZSİNİZ ZATEN!
Vatandaşlarımızın şunu bilmesinde fayda vardır:
Tarafsız gazeteci, bağımsız yayın organı diye bir şey yoktur. Olduğunu söyleyenleri sorgulayınız!
Gerçekten tarafsız kalmak, sadece hakikat neyse onu haber olarak sizlere ulaştırmak isteyenler bu ortamda ayakta kalamazlar. Sahip oldukları sermaye bu uğurda hızla erir, medya organları ne reklam, ne ilan bulabilir. Siz insanlar da zaten büyük oranda böyle medya organlarını takip etmez ve desteklemezsiniz. Samimi olmak gerekirse bu böyledir. O yüzden lütfen ikide bir "tarafsız medya istiyoruz" gibi baş ağrıtıcı, gerçek hayatta yeri olmayan taleplerle bir kez daha karşımıza çıkmayınız.
Eğer gerçekten bağımsız, tarafsız yayın yapan medya kuruluşları istiyorsanız, takip edenler olarak o medya kuruluşunu sizler finanse edeceksiniz. Bu durum kaçınızın işine gelir?  (Bize kalırsa on binde birinizin ancak... Her gün sigaraya 50 lira verirsiniz ama tarafsız habere 5 lira vermezsiniz!)
Medya ve fonlanma meselesi bu kadarla sınırlı değil elbette. Daha bu konuda söylenilecek çok şey var. Hatta verilecek çok somut örnekler var. Ancak kısmetse yakında farklı bir medye mecrasından bunları sizlere görüntülü ve belgeli bir şekilde izah etmeye çalışacağız.

 


PAYLAŞ

Yazara Ait Diğer Makaleler

18.09.2021 Sivrihisar'ın yüzü Yüzügüllü ile gülüyor!

17.09.2021 Aşı ve PCR zorbalığı iktidar değişikliğine neden olacak!

16.09.2021 Gelecek Partisi'nin geleceğindeki 2 güzel isim

15.09.2021 Evet, Es-Es yönetimi bu ayıbı hiç vakit kaybetmeksizin düzeltmelidir!

14.09.2021 Eskişehir'de vaka oranları yüksek aşılamaya rağmen düşmüyor!

13.09.2021 Hem Eskişehir halkı, hem işçiler hem de belediye zorda kalmasın!

11.09.2021 Sahipsiz sokak hayvanları sahipsiz bir şehrin en net göstergesidir!

10.09.2021 Eskişehir Dayanışmasını tek tarafın siyasi faydası için şehir için kullanmalıyız!

09.09.2021 Eskişehir moda tasarımındaki potansiyelini tüm dünyaya duyuracak!

08.09.2021 Eskişehirsporluları mutlu, Eskişehirspor'u puan tablosunun tepesinde görmek!

07.09.2021 Eğitim ve sağlık her geçen ranta daha çok kurban ediliyor!

06.09.2021 Özellikle kalp krizinden ölenlerin sayısı neden arttı?

04.09.2021 10 liralık masrafla 1000 kilometre yol gitse aracınız, nasıl olurdu?

03.09.2021 İlle de hortum hediye edecekseniz içinde değil yanında getirin Kalabak Suyun!

02.09.2021 Toplumun bozulan ruh ve beden sağlığını aşıyla düzeltemezsiniz!

01.09.2021 Memleket'te neler oluyor böyle!

31.08.2021 Otobüs ve tramvaylarda neye göre klima çalıştırılıyor ya da çalıştırılmıyor?

30.08.2021 Kim sevmez ki Odunpazarı Kaymakamını!

28.08.2021 Bir şehre hizmet nasıl edilir? Şekil 1-A!

27.08.2021 Eskişehir'de oda ve borsa seçimleri için hazırlıklar başlıyor!

26.08.2021 Almanya Nisan başında söylediğimiz yere geliyor, darısı Türkiye'ye!

25.08.2021 Bu nasıl bir kaçak kazı ve kumar aşkıdır arkadaş!

24.08.2021 Yeni bir “İtaat et, kurtul” zorbalığı ile karşı karşıyayız!

23.08.2021 Bir zamanlar maske ve mesafe bizi neredeyse tamamen koruyordu!

21.08.2021 Aşı olanlar da PCR testi yaptırsın ve bu testler her gün yapılsın!

20.08.2021 Dış güçler kullanır, işi bitince de uçağının tekerinden düşürüp gider!

19.08.2021 Şehir olarak daha bir Kalabak Suyunun sevk ve idaresini gerçekleştiremiyoruz ya, yazık bize!

18.08.2021 Sağlık çalışanları açısından çok zorlu bir dönem; ekstra bir zammı hak ediyorlar!

17.08.2021 Bu ülkede ve bu şehirde tedbir almakta niye hep geç kalınır?

16.08.2021 71 Evler Mahallesinde Kazım Kurt kazandı!

14.08.2021 İki siyasi partiye göre Eskişehir'in en öncelikli problemi!

13.08.2021 Zorunlu aşılama ve PCR testi uygulaması AK Parti'yi iktidardan indirir!

12.08.2021 İşsizlik rakamlarının düştüğüne inanmayanlar kapanmayı geri getirmek için uğraşır!

10.08.2021 Belediyelerimiz de vatandaşlarımız da geri dönüşüm işini ciddiyetle yerine getirmeli!

09.08.2021 Çocuklarımıza bir dokunun, zorla aşı yaptırın da neler oluyormuş görün!

07.08.2021 Eskişehirspor için tomurcuklanan umutlar var içimizde, bazı karamsarlıklar da!

06.08.2021 THK'nın eski uçaklarının bakımını yapma işi iyi düşünülmeli!

05.08.2021 Milyarlarca doları henüz işe yaradıkları netleşmemiş sıvılara mı vereceğiz?

04.08.2021 22-35 yaşlarındasınız, meslek yok ya da yetersiz. Öyleyse bu kurslara katıl, işin hazır!

03.08.2021 Tabip Odası aşı adaylarının etkisizliğini dolaylı olarak kabul ediyor ama sorgulamıyor!

02.08.2021 Muhalefet Covid-19 kısıtlamaları ve aşılamada neden iktidarı destekliyor?

31.07.2021 Kalabak Suyu skandalı ile ilgili soruşturmalar ne oldu, yoksa dosyalar kapatıldı mı?

30.07.2021 Sadece vaka sayılarına bakıp konuşacak olursak aşıların etkisiz kaldığını söyleyebiliriz!

29.07.2021 Eskişehirspor yeni bir başkana, yönetime kavuşması kimsenin umrunda değil!

28.07.2021 Sosyal Kültürel Tesis Alanına otel inşa edildiği doğru mu?

27.07.2021 Eskişehirspor'da kimse umutsuzluğa kapılmasın ama büyük hayaller de kurmasın!

24.07.2021 Eskişehirspor, Mehmet Şimşek ve fidan bağış kampanyası!

19.07.2021 Aşılama sayısı ile vaka sayısı arasında çelişkiler kafa karıştırıyor!

12.07.2021 Açgözlülükte ve fırsatçılıkta bayağı bir mesafe kat etmişiz!

09.07.2021 Eskişehirspor üzerinde kapkara, simsiyah bulutlar!

08.07.2021 Eskişehirspor niye başkan ve maddi destek bulamıyor diyorduk ki...

07.07.2021 Sadece AK Partili bayan Meclis Üyesi değil belediye başkanı da ima ile zan altında bırakılmış!

06.07.2021 Düğünler, takılar ve takılanlar!

03.07.2021 Kısıtlamaların kalkmasından kaynaklı sevinci bu topluma çok gördüler!

02.07.2021 Borsaya açılan Kütahya Şeker'in özelleştirme, halka arz hikayeleri ve Eskişehir!

01.07.2021 Covid-19 kısıtlamaları bu ülkede tam bir zulme döndü, Allah hayırlısı ile bizi kutarsın!

30.06.2021 En yüksek aşılama yapılan yerde en yüksek vaka sayısı; var bunda bir bit yeniği!

29.06.2021 İYİ Parti Eskişehir il başkanı nasıl harcandı?

28.06.2021 Bugün Eskişehir ya bir tarih yazacak ya da tarih yazmış kulübünü tarihe gömecek!

26.06.2021 Eskişehir halkı oy verdiklerini de sorgulasa, onlardan da hesap sorsa...

25.06.2021 Aşılamada ülkenin en önde olan şehrinde vaka sayıları niye bu kadar yüksek?

24.06.2021 Algılarla geleceği çalınan şehir!

23.06.2021 “Yok” dersek Eskişehir'in altyapı sorunları ortadan kalkacak mı?

22.06.2021 Eskişehir'de Covid-19'un bazı izleri kalabilir!

21.06.2021 Eskişehirspor'un kapanmasına göz yumulursa artık kimse bu şehri kâale almaz!

19.06.2021 Şehirde biraz umut, biraz moral varsa en büyük sebebi sanayicilerimiz!

18.06.2021 Aşıya talep birden bire neden patladı?

17.06.2021 Mustafa Destici'nin önerisini destekliyoruz: İşte o tazminatı istememizin gerekçesi!

16.06.2021 Üniversiteler açılınca Eskişehir ekonomisi de canlanmaya başlar!

15.06.2021 S Plakaların büyük bölümü İstanbul firmasına neden verilmiş, anlayamadık!

14.06.2021 Biraz sakin ve samimi olursak Eskişehir, Eskişehirspor'u Süper Lige yine çıkartacaktır!

12.06.2021 5 mahalleye daha tramvay seferleri ile ulaşım sorunu çözülecekmiş!

11.06.2021 Eskişehir'de vaka sayılarının halen yüksek olması esnafı strese sokuyor!

10.06.2021 Yakında düğün salonu bulmakta da zorlanacaksınız, tatil yapacak tesis bulmakta da!

09.06.2021 CHP'li Utku Çakırözer partisinin kör siyasetine kurban etti kendini!

08.06.2021 İnce bir siyaset izleyecek ve çok ses getirecek gibi Memleket Partisi Eskişehir yönetimi

07.06.2021 Artık normalleşelim, kademeli normalleşme bile fazlasıyla anormal!

05.06.2021 Büyükerşen'in yaklaşımı umut verdi!

04.06.2021 Sahi ya şu bizim Mamuca Göleti'ni niye kullanmıyoruz ki?

03.06.2021 Bu son normalleşme kararını alırken zamanlamada sanki bir anormalleşme oldu!

02.06.2021 Kalabak Suyu skandalı ile ilgili soruşturmalar ne oldu, yoksa dosyalar mı kapandı?

01.06.2021 Ekonomimiz büyürken küçükler daha da küçüldü!

31.05.2021 500 Büyük Sanayi Kuruluşu ve Eskişehir'in durumu

28.05.2021 İnsanlar iktidara kızsalar bile muhalefette umut göremiyorlar!

27.05.2021 Ne yaparsak yapalım ama mevcut yönetimin hakkını yemeyelim!

26.05.2021 Sağlık Bakanlığının tutumu insanların aşıdan uzaklaşmasına neden oluyor!

25.05.2021 Bazı gazetelere göre Yılmaz Büyükerşen ve bürokratları yeniden yargılanmıyor!

24.05.2021 Büyükerşen ve Büyükşehir bürokratlarının yeniden yargılanması farklı bir sonuç doğurur mu?

21.05.2021 Yapılması gereken normale dönmektir, hibeyle, krediyle olacak işler değil bunlar!

20.05.2021 Eskişehir'in geleceğini karartmak isteyen köhnemiş zihniyeti mahkeme durdurdu!

19.05.2021 Pandemiden daha çok pandemi kısıtlamaları, kısıtlamadan daha çok çarpıklıklar can yaktı!

18.05.2021 AK Parti MKYK üyesi Metin Külünk ve Burhan Sakallı'dan tam yerinde uyarı!

17.05.2021 Helalleşme nedir, önce buna bir bakalım mı?

12.05.2021 Sonbaharda yaşanması muhtemel sıkıntıyı bugünlerde önlemek lazım!

11.05.2021 Ali Babacan yaptığı açıklamayla hayal kırıklığına neden oldu!

10.05.2021 Peki, testi pozitif çıkanlar kurallara riayet etmeyenler miydi?

07.05.2021 Bizi en çok mutlu eden gelişme bu!

06.05.2021 Tam kapanmayı Türkiye tam nefessiz kalsın diye istiyorlarmış demek ki!

05.05.2021 Süper ve hiper marketlere satış sınırlaması esnafı sevindirir, tüketiciyi üzer!

04.05.2021 Eskişehirspor bir alt lig için umut veriyor mu?

03.05.2021 Mehmet Boynukalın hadisesi

30.04.2021 Muhalefet partisi olunca tüm bu davranış ve sözler normal galiba!

29.04.2021 Faize karşı olduğumuz gibi alkole de karşıyız ama yapılanlar yanlış!

28.04.2021 Tam kapandık, ohhh! Nasıl mutlu muyuz?

27.04.2021 İnsanları kapalı mekanlara tıkmayı bırakın daha çok aşılama yapın!

26.04.2021 Eskişehir Büyükşehir Belediyesine sorun tabi!

23.04.2021 Kripto para piyasasından kötü haberler geliyor, bir süre uzak durmakta fayda var!

22.04.2021 Eskişehir'e Endüstri Serbest Bölgesi harika olur da bazıları ona da karşı çıkarsa!

21.04.2021 Bizlere söylenmeyen, bizlerden saklanan bir şeyler mi var?

20.04.2021 Aşı İsrail, ABD, İngiltere'de işe yarıyor da bizde mi yaramıyor?

19.04.2021 İkinci doz aşıları gerçekleştirmede Türkiye niye bu kadar yavaşladı?

16.04.2021 Faizi değiştirmemek için Merkez Bankası başkanı değiştirmişiz!

15.04.2021 128 milyar doların ne kadarı CHP'nin ve CHP'lilerin elinde?

14.04.2021 Aşı nerede mi?

13.04.2021 Öyle sanıyoruz ki Cemal Enginyurt, Nabi Hoca'nın şehre kazandırdıklarını bilmiyor!

12.04.2021 Sözde Bilim Kurulu ile Afrika ve Hindistan seviyelerindeyiz!

09.04.2021 Sanayisi olmasa Eskişehir ekonomisi tamamen çökmüştü!

08.04.2021 Şu saatten sonra 65 yaş üstüne yaptıklarımız ayıp, günah, yanlış!

07.04.2021 Vaka sayısına göre karar almak artık o kadar da doğru olmayabilir!

06.04.2021 En riskli bölgedekilerin büyük bölümü çift doz aşı oldu ama ölüm oranları da niyeyse artıyor!

05.04.2021 Darbe özlemiyle yanıp tutuşanlar hiç bitmeyecek bu ülkede!

02.04.2021 Pandeminin bitmesine, yasakların kalkmasına kahrolanlar da olacak!

01.04.2021 Kapandık, iyice sapıttık; hareket azalınca da sağlığımız bozuldu!

31.03.2021 AK Parti kongrelerinden çok mu farklı muhalefetin toplantıları?

30.03.2021 Mahmudiye Belediye Başkanlığının bu açıklamasında çok şey var!

29.03.2021 Cevap ve Düzeltme Metni

27.03.2021 AK Parti ülkeyi idare eden olduğu için kurallara en çok uyması gereken de!

26.03.2021 Karşı olmakla, temenni etmekle faizleri düşüremezsiniz!

17.03.2021 Patates ve soğan niye elde kaldı?

16.03.2021 Yaptıkları sempozyumla Akif'in nesli olduklarını göstermişler

15.03.2021 CHP ve Genel Başkanından umutlar tükendiği için mi İYİ Parti rüzgarı esmeye başladı yine?

13.03.2021 Trajikomik bir "milli serveti kurtarma" hikayesi, tabi yersek!

12.03.2021 Köhnemiş zihniyet URAYSİM'i işte böyle bir öfkeye kurban etmek istemiş!

11.03.2021 Mahmudiye'de bu proje ovada mı hayat buluyor, izin verenler kimler?

10.03.2021 Neden aşılamayı değil de kapanmayı teşvik ediyorlar daha çok?

09.03.2021 İlahi adalet: MHP'yi bölerek kurdurulan parti parçalanıyor, bölünüyor!

08.03.2021 Peşin kabullerle kadına karşı şiddeti önleyemezsiniz!

06.03.2021 Eskişehir halkını gerçekte kim kandırıyor?

05.03.2021 Şimdi de atlar ve inekler hedefte!

04.03.2021 Ekonomi verilerinin yalanlayıp karamsarlık yaymakla ne kazanacaklar ki?

03.03.2021 Normalleşmede bir anormalleşme durumu söz konusu!

02.03.2021 Eskişehir halkının milyonlarca lirasını boş yere harcayanlardan bu defa hesap sorulacak mı?

01.03.2021 Hayat normale döndükçe Eskişehir'de bazı şeyler yeniden anormalleşecek!

26.02.2021 Düğün salonu ve tatil yapacak tesis bulmakta zorlanabilirsiniz!

25.02.2021 Tarımı ve tarım arazilerini meğer ne kadar da çok severmişiz!

24.02.2021 Almanya'da güneş panelleri karla kaplandı, termik santraller yeniden konuşulmaya başlandı

23.02.2021 Başkasına ait icra belgesi neden DP İl Başkanı Hüseyin Özcan'a gönderilmiş olabilir ki?

22.02.2021 Ovaya, tarım arazisine villa yapabilirsin ama milyarlarca dolar kazandıracak proje yapamazsın!

19.02.2021 Çifte otopark parası ödeyen Eskişehirliden yargı kararına rağmen otopark parası mı alınıyor?

18.02.2021 700 bin damacanaya ve Kalabak Suyu soruşturmalarına ne oldu?

17.02.2021 AK Parti'den Eskişehir'e iki önemli hizmet daha!

16.02.2021 AK Parti teşkilatlarının işi genel merkez yüzünden hayli zor olacak!

15.02.2021 Sırtını terör örgütlerine yaslayanlarla iş tutup isim veremeden kınamak!

12.02.2021 Kadın muhtara şiddet uygulayan özel kalem müdürü tazminata da mahkum olmuş!

11.02.2021 AK Parti'nin muhalefete, ona buna ihtiyacı yok; kendi kendine yetiyor da artıyor bile!

10.02.2021 Doğa ve insan sağlığına karşı çok hassas görünüp Eskişehir halkının sağlığı ile oynamak!

09.02.2021 Yüzde 60 zamdan önce yüklü miktarda su alarak ne de mutlu olmuştuk!

08.02.2021 Bu antidemokratik tavır Kazım Kurt'a neden yakışmasın, gayet de iyi yakışıyor!

05.02.2021 Covid-19'un yeni varyantları nasıl keşfedildi, Bakanlık aşılamada neden yavaşladı?

04.02.2021 Eskişehir'den, bu yıl içinde, YHT ile Karaman ve Sivas'a da konforlu-hızlı seyahat!

03.02.2021 Her şeyi anlarım da şu kumar aşkını anlamakta güçlük çekiyorum!

02.02.2021 Soğanın CHP'nin siyaset yapamayacağı fiyatı ne ola ki!

01.02.2021 Hiçbir şey olmuyorsa da Büyükşehir'de yine bir şeyler oluyor!

29.01.2021 Esnafa destekte Ahmet Ataç, Kazım Kurt'tan önde!

28.01.2021 Başarılı olması en büyük dileğimiz

27.01.2021 Aşılanmaya yönelik iştah son zamanlarda hızla arttı!

26.01.2021 İktidarı, Recep Tayyip Erdoğan'ı işte böyle böyle bitiriyorlar!

25.01.2021 ESKİ su abonelerine bu kadar yüksek cezaları neye göre yazıyor?

22.01.2021 BAKSAN ile ilgili bu toplantı bizi de heyecanlandırdı!

21.01.2021 Allah su aboneliğini iptal ettirecek Eskişehirlilerin yardımcısı olsun!

20.01.2021 İnsanlarımızı 20 yıl uğraştırıp mağdur eden ve sinirden ağlatan bürokrasi...

19.01.2021 Milli sosyal medyayı kurmak ve geliştirmek o kadar kolay olmayacak!

18.01.2021 Uydular olmasa iyiydi ama Büyükerşen susarak bu sıkıntıyı da aşar!

15.01.2021 Emekçinin hakkı 4.200 lirayken sizler neden az veriyorsunuz ki?

14.01.2021 Çalışanlara ve mağdurlara 447 milyon lira

13.01.2021 Eskişehir'de belediye bu otobüsle ulaşım işini bir türlü yerine oturtamadı!

12.01.2021 “Sözde Büyükşehir Belediye Başkanı!”

11.01.2021 DSİ'nin yaptığı 9 baraj ve 9 gölet bir Mamuca Göleti kadar konuşulmadı!

08.01.2021 Esnaf yakınmakta ilk defa bu kadar haklı!

07.01.2021 Polisi öldüresiye döven suçluyu 1,5 yılda yargılamaya başlayamayan bir hukuk sistemi!

06.01.2021 Eskişehir de, Eskişehirspor da düşüşte!

05.01.2021 Ardından bu kadar çok insana bu kadar güzel konuşturmayı nasıl becerdi?

04.01.2021 Covid-19 en çok da Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'yı yıprattı!

31.12.2020 Bunun hesabını mutlak sordurmalı Eskişehirspor yönetimi

30.12.2020 Asgari ücret yeterli mi, ne kadar daha fazla olmalı?

29.12.2020 Şehrin yaşadığı bu gururu, bu sevinci Başkan Büyükerşen de paylaşsa güzel olmaz mıydı?

28.12.2020 “Rant için yıktırılmak isteniyor” dedikleri o okul ya öğrencilerin üzerine çökseydi?

25.12.2020 Kalabak Suyu soruşturmaları ve 700 bin damacana unutturulmaya mı çalışılıyor?

24.12.2020 Eskişehir'deki pazarcılardan şikayetler öyle böyle değil!

23.12.2020 Bizim mahallede beklenmeyen artık elektriklerin kesilmemesidir!

22.12.2020 Üniversiteler ile ilgili boş tartışma ve daha dikkat çekici bir yaklaşım!

21.12.2020 Yüzlerce milyar lira ile mutlu edemediniz, 5 milyar lirayla da memnun edemezsiniz!

18.12.2020 Artık neye üzüleceğimizi şaşırdık!

17.12.2020 Eskişehirspor ile bir futbolcunun daha fazla oynamasına müsade edilmemeli!

16.12.2020 Emekçiden yana görünüp ekonominin batmasını istemek!

15.12.2020 Bütçeyi şehir hastaneleri yerine testlere ayırsaymışlar!

14.12.2020 Elektrik dağıtım şirketlerinin ağırlama masraflarını da biz mi karşılayacağız?

11.12.2020 Demek ki ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş ile Yılmaz Büyükerşen'in arası düzelmemiş!

10.12.2020 Emekçilerin hakları üzerinde sağlıklı karar vermesi gerekenler kimler?

09.12.2020 Gururlanıp mutlu olacağımız günde yaşanan bu skandallar niye?

08.12.2020 Büyükerşen ile Kesikbaş'ın arası düzeldiyse bu yazı ne o zaman?

07.12.2020 Emekçi kardeşimizin yazdıkları kanımızı dondurdu; bu kadar açgözlülük olur mu?

04.12.2020 CHP'li belediyeler Atatürk ismi için otopark gelirlerini Es-Es'e verirler mi?

03.12.2020 Zorda kalan esnaf Lokantacılar Odasına müracaat edip bu yardımlardan faydalanabilir!

02.12.2020 Aşılar gün sayıyor, insanlar artık gelecek yılın planlarını yapıyor!

01.12.2020 Kazım Kurt çırpındıkça alkole batıyor, içkide boğuluyor!

30.11.2020 Eskişehir’e ne büyük bir hizmet getirildiğini şimdi daha iyi anlıyoruz

28.11.2020 Ne yapıyorlar, Eskişehirlileri mi kandırıyorlar, söyleyin de bilelim!

27.11.2020 Büyükşehir bürokratları ipe un serince işçiler mahkemenin yolunu tutmuş!

26.11.2020 Üniversite mezunlarının bir kısmı yıllardır sürüm sürüm süründürülüyor!

25.11.2020 Belki de bir de “Askıda İnsanlık” kampanyası başlatmak lazım!

24.11.2020 Zenginlerden oluşan sözde Bilim Kurulu fakirleri ezen kararlar alıyor!

23.11.2020 “Tedbirler yetersiz” diyenler şimdi de tedbirlerden şikayetçi!

21.11.2020 Eskişehir için güzel haberler!

20.11.2020 Pandemi ile zihnimiz kuşatılmışken gözden kaçan tehlike!

19.11.2020 Eskişehir'de bu iki büyük sorun ivedilikle çözülmezse...

18.11.2020 Yeterli önlemler nelerdir, siz bu rakamları nereden uyduruyorsunuz?

17.11.2020 "Covid-19 bizi öldürmedi ama alınan tedbirler işlerimizi öldürdü!"

16.11.2020 Ne oldu, nasıl aktardılar?

14.11.2020 Yılmaz Büyükerşen adına çok talihsiz bir çıkış, çok talihsiz ifadeler!

13.11.2020 Gaye Usluer'in Covid-19 ile ilgili acaba ne gibi çalışmaları bulunmaktadır!

12.11.2020 İçkili mekan az mı ki Eskişehir'de?

11.11.2020 Eskişehir'in tamamını içkili yerler ilan edip kurtulsak mı yoksa!

10.11.2020 Özlem Yalçın'a teşekkür etmek lazım!

09.11.2020 Dünya Sağlık Örgütü bizle dalga geçir!

07.11.2020 Belediyeye su tankerini kullandırmayanlar büyük bir israfa sebep oluyor!

06.11.2020 İş yerinizin ya da konutunuzun çatısından para aksa nasıl olur?

05.11.2020 Ne dersiniz, Eskişehir'in geleceğini aydınlatacak bu fırsatı da harcayalım mı?

04.11.2020 Yeterli güvenlik önlemi almadan çalışmak insan hayatı ile oynamaktır!

03.11.2020 Deprem, soysuzluk ve insanlık!

02.11.2020 Eskişehir'de tramvay ve otobüslere yapılan zam ve gerekçelerini inceledik!

31.10.2020 Celalettin Kesikbaş kimi kast etti, neden isim vermedi?

30.10.2020 Motorin fiyatları geriledi, minibüs fiyatları 10 ayda yüzde 40 zamlandı!

29.10.2020 Doğalgazı çıkarıp kullanabilirsek Termik Santral zaten gündemdem düşer!

28.10.2020 Vatandaş denetimin arttırılmasını isteyeceğine kurallara uysun!

27.10.2020 AK Parti'nin Tepebaşı İlçe Kongresi

26.10.2020 Önünde kuyruk olursanız simit 2 lira da olur!

23.10.2020 Kalabak Suyu soruşturmaları ne alemde, 700 bin damacana nerede?

22.10.2020 İşçiler başka bir sendikaya geçmeye zorlanmak için mi aylardır mağdur ediliyor?

21.10.2020 Eskişehir'de yüzlerce işçi emeklerinin karşılığının verilmesini bekliyor!

20.10.2020 Gazeteciliği bırakıp hayvancılığa mı başlasak!

19.10.2020 Eskişehirspor'un geleceği için isminin önüne de sponsor!

17.10.2020 Bir trafik fahri müfettişi başımıza olmadık işler açıyordu az kalsın!

16.10.2020 Büyükerşen-Taşel görüşmesi bundan sonraki süreç için atılmış bir adım sadece

15.10.2020 Çevre Yolundaki trafik isyan ettiriyor!

14.10.2020 Market zincirleri yakında ilaç satışına da başlarsa şaşırmam!

13.10.2020 CHP Milletvekili Çakırözer bu konuda haklı

12.10.2020 Eskişehir ve koku!

10.10.2020 Bakanlık genelgesine rağmen bazı işletmelere kimi fırsatlar tanınmıyormuş!

08.10.2020 Bir yandan hükümet diğer yandan belediyeler adına esnafın canına okuyorlar!

07.10.2020 Piyasalar düzelir bir şekilde de peki ya insanlarımız?

06.10.2020 Büyükşehir ilçeler arasında ayrım mı yapıyor?

05.10.2020 AK Parti Eskişehir'de kime çalışıyor?

03.10.2020 Yalaka mı dediniz?

02.10.2020 EBA'da can sıkıcı durumlar!

01.10.2020 Siz sağlık çalışanı olsak farklı bir şey yapar mıydık?

30.09.2020 CHP'nin Kurtçuları rahat durmuyormuş!

29.09.2020 Şehrin moral ve motivasyonu Eskişehirspor ile yükseliyor, onunla birlikte düşüyor!

28.09.2020 Kırsala toplu ulaşım katlamalı zam!

26.09.2020 Normal işini yapamayan borsaya, dövize, şans oyunlarına sarıyor!

25.09.2020 Bahçeli'nin hekimlere değil Birlik yönetimine tepki gösterdiğini hepsi de çok iyi biliyor!

24.09.2020 Hocayı tartışmak yerine belki de yönetimi tartışmamız lazım!

23.09.2020 Düğünleri yasakladılar, ekonomiyi baltaladılar!

22.09.2020 Eğitime bir rant kaynağı olarak bakan hiç kimse iyi bir insan yetiştiremez!

21.09.2020 Covid-19'dan çok daha yaygın ve tehlikeli salgınlar var!

18.09.2020 Kardeşim ne oldu, nerede bu 700 bin damacana?

17.09.2020 Karacan ailesi gündemden düşmüyor!

16.09.2020 Tek çiçekle bahar olmuyor, tek sektörle şehirler ayakta kalmıyor!

15.09.2020 O meşhur site sakinlerinin kesintiler arasında elektrik aldıkları da oluyormuş!

14.09.2020 I love Kesikbaş!

12.09.2020 Ayıp be kardeşim, bu yalanları daha fazla yaymayın!

11.09.2020 Büyükerşen'in sadece adını vermediği o il başkanı bu konuya açıklık getirmeli!

10.09.2020 İktidarın bu son hizmetini alkışlasak mı yoksa üzerinden algı mı yapsak?

09.09.2020 Gerçekten bir tezgahsa kimin tezgahı olduğu çok tartışılır!

08.09.2020 ETO Başkanı Metin Güler'in başka ne söylemesini bekliyorsunuz ki!

07.09.2020 Propagandaya kanıp işini yaptırmadıklarınızın zararını da karşılarsınız artık

05.09.2020 Böylesine sıkıntılı bir dönemde milyonluk yatırım yapıp 25 kişiye iş verdi!

04.09.2020 Millet Bahçesi güzel de o duvar ne öyle!

03.09.2020 Aranan kalitede çalışan olursan işten çok bir şey yok!

02.09.2020 Vaka sayıları artıyor, çünkü...

01.09.2020 Ekonomiyi batıralım, bu iktidardan kurtulalım!

31.08.2020 ''Pencereden el sallayan takibi yapılacak kişi mi değil mi?''

29.08.2020 Büyükerşen’in vizyonu, görev başına getirdiklerinin vizyonu!

28.08.2020 Büyükerşen olması gerekenlerden birini tereddüt göstermeden yaptı!

27.08.2020 Zorlu Enerji Eskişehir iş insanlarının sabrını niye zorluyor?

26.08.2020 Kalabak Su sıkıntısında Büyükşehir yönetimine düşen!


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

Haber Arşivi

Çok Okunanlar

BAŞKAN TEPKİ GÖSTERDİ

1

TAMBOVA’NIN ACI GÜNÜ

2
Reyna Premium