ANA SAYFA > Yazarlar > Sezai Şen > Zorda kalan esnaf Lokantacılar Odasına müracaat edip bu yardımlardan faydalanabilir!

Zorda kalan esnaf Lokantacılar Odasına müracaat edip bu yardımlardan faydalanabilir!

SezaiŞen
Sosyal Medya :
03 Aralık 2020, Perşembe 09:34

Yeni nesil koronavirüs Covid-19 salgını yeniden tırmanışa geçince sözde Bilim Kurulunun önerisi ile hükümet küçük esnafı batıracak kararlara imza attı. Küçük esnaf en az 1 ay daha ya hiç iş yapamayacak ya da çok düşük oranda iş yapacak. Hem de bu kararlar tam da küçük esnafın 6 ay önce aldığı kredilerin ilk taksidini ödediği, doğalgaz faturalarının patladığı kış ortası bir zamana denk getirildi!

SON KARARLARLA İŞ YAPAMAZ HALE GELEN KÜÇÜK ESNAF ÇOK ÖFKELİ
İktidar cephesi işin bu tarafını akıl edemediği için şu sıralar çok oy kaybediyor. Biz esnafın arasındayız, insanların ortasındayız. Bugüne kadar iktidardan başkasına oy vermemiş birçok esnafa gidin ağzına geleni saydırıyor bugün!
İktidar açısından durum gerçekten vahim. Evet, bu bela iktidarın icraatları sonucu başımıza gelmiş değil. Ancak kısıtlamaları daha ziyade küçük esnafı ezecek daha küçültecek şekilde yapmaları, adaletsiz yapıldığı algısına neden oluyor ve öfkeyi kabartıyor.
Tabi iktidar böyle hatalar edince bu hatalardan en fazla menfaati de muhalefet sağlıyor. Örneğin Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, fırsattan istifade üç-beş koli (daha fazlaysa kaç koli olduğunu, hangi malzemeden ne kadar yardımda bulunulduğu açıklanırsa memnun oluruz!) malzeme ile esnafın yanında olduğu izlenimini verecek bir icraatta bulunuyor. Nasıl mı?

KAZIM KURT MAĞDUR LOKANTACILARA YARDIMCI OLMAK İÇİN HAREKETE GEÇMİŞ!
İşte Odunpazarı Belediyesi tarafından tüm medya organlarına geçilen haberin metni. Aynen bunlar yazıyor:
"COVİD-19 (Koronavirüs) salgını ile mücadele ederken mağdur olanların başında lokanta ve kafeler geliyor. Pandemi döneminde mağdur olan esnafın yanında olacağını belirten Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, ilgili müdürlüğe talimat vererek mağdur olan lokantacılara destek olunmasını istedi. Bunun üzerine harekete geçen Odunpazarı Belediyesi Aşevi, ihtiyaç sahibi lokantacı esnafına dağıtılmak üzere Eskişehir Lokantacılar Odası’na erzak kolisi götürdü.
Koronavirüs vaka sayılarında yaşanan artış sonrasında alınan tedbirler kapsamında kıraathane ve kafeler tamamen kapatıldı. Lokantalar ise faaliyetlerine sadece paket servis ve gel-al şeklinde devam ediyor. Yaşanan ekonomik kriz nedeniyle zor günler geçiren esnaf, kısıtlama kararları ile adeta ekonomik bir çıkmazın içine girdi.
Salgın döneminde ihtiyaç sahibi vatandaşların yardımına koşan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Eskişehir Lokantacılar Odası’ndan gelen yardım talebi üzerine Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne talimat verdi. Başkan Kurt’un talimatı üzerine Odunpazarı Belediyesi Aşevi’nde hazırlanan erzak kolileri, ihtiyaç sahibi esnafa ulaştırılmak üzere Eskişehir Lokantacılar Odası Başkanı Bahar Bilen’e teslim edildi. Pirinç, makarna, un, zeytinyağı, salça gibi temel gıda ürünlerinin bulunduğu erzak kolileri, Eskişehir Lokantacılar Odası tarafından esnafa ulaştırılacak. Erzak kolilerini teslim alan Bahar Bilen, kendilerine verdiği destek için Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’a teşekkür etti.
Konuyla ilgili açıklama yapan Odunpazarı Belediyesi yetkilileri, Odunpazarı Belediyesi'nin sosyal belediyecilik anlayışı ile yönetildiğini vurguladı. Yetkililer, koronavirüs salgın ile mücadele edildiği bu günlerde Aşevi olarak yardıma ihtiyacı olan tüm vatandaşların yanında olacaklarını söyledi."

İKTİDAR YAPTIĞI ONCA YARDIMI BU SON KARARLA GÖRÜNMEZ KILDI!
Milletin büyük bölümünün hiçbir şekilde oy vermeyeceğinden emin olduğumuz CHP'yi bile aldıkları yanlış kararlarla kendilerinden başka bugüne kadar kimseye oy vermemiş olanların gözünde büyüten de iktidarın bizzat kendisi. Bir iktidar böylesine sıkıntılı bir zamanda en çok sıkıntı çekenleri ezecek kararlara imza atarsa kendi sonunun geliyor olmasından o kadar sıkıntı duymuyor demektir!
Madem küçük esnafa iş yaptırmıyorsunuz o zaman Kazım Kurt'tan önce esnafın yanında olduğunuzu göstermeliydiniz. Tamam; Halkbank'tan gerçekte negatif faiz sayılabilecek bir orandan kredi verdiniz, KDV oranlarını bazı kalemlerde yüzde 1 seviyesine indirdiniz, vergi ve prim borçlarını ötelediniz. Az şey yapmadınız. Ama emin olun bazı sektörler ve küçük esnaf için gereksiz gördüğümüz şu son yasaklar hepsini aldı götürdü. Artık esnaf, kendisinin yanında kim gözükürse ona meylediyor. Zira kışın ortasında işsiz, parasız ve pulsuz kalmak öyle her hali-keyfi yerinde kişilerden oluşturulan sözde Bilim Kurulu üyeleri tarafından ve onların her dediğini sorgusuz-sualsiz yerine getirenler tarafından kolay anlaşılabilecek bir şey değildir.
İnsanlar böyle durumlarda kendilerine yardımcı olanların hangi maksatla ve ne kadar yardımda bulunduklarına bakmazlar. Zira böyle bir değerlendirme yapacak kadar kafaları rahat değildir!

BİRKAÇ YÜZ BİN İLE KURTULAMAYAN ESNAF BİRKAÇ KOLİ İLE KURTULABİLİR Mİ?
Diğer yandan Lokantacılar Odasına bu yardımın, son zamanlarda alınan bir araç için kredi çekilmesi üzerine yaşanan tartışmalara yeni bir boyut katacağını da düşünüyoruz.
Hatırlanacağı gibi Hasan Kuzu, daha önce yazdığı bir mektup CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından TBMM Grup Toplantısında okunan Eskişehir Lokantacılar Odası Başkanı Bahar Bilen'in böylesine zor bir zamanda kredi de çekerek kendine makam arabası aldığını iddia etmiş, Bilen de "Kendime makam arabası almadım, odaya hizmet aracı aldım" diye açıklama yapmıştı.
Tam da bu tartışmalar sırasında Hasan Kuzu "Böylesine zor bir zamanda makam aracı alacağınıza zor durumdaki esnafa yardımcı olsaydınız" demişti. Bahar Bilen'i savunanlar da "Ne yani esnaf birkaç yüz bin lira ile mi kurtulacak!" diye itirazda bulunmuşlardı.
Odunpazarı Belediyesinin Lokantacılar Odasına kaç koli yardımda bulunduğunu bilmiyoruz. Ancak fotoğraflardaki kadarsa pek bir şey değil. Hatta koskoca belediyenin yaptığı düşünülürse neredeyse hiç mertebesinde. (Bu konuda ayrıntılı açıklama yapılırsa kamuoyuna hepimiz memnun oluruz!) Şimdi kendilerine "Ne yani esnaf birkaç yüz bin lira ile mi kurtulacak!" itirazında bulunanlara şöyle bir karşılık verilme imkanı doğdu:
"Odunpazarı Belediyesinin 15-20 koli yardımı ile esnaf kurtuluyorsa birkaç yüz bin lira ile hayli hayli kurtulur!"
Her neyse...
Zorda kalan lokantacı esnafımız odalarına müracaatta bulunarak Odunpazarı Belediyesinin yardım kolilerinden talep edebilir. Eminiz ki zorda kalan her esnafa aynı şekilde ve yeteri kadar katkıda bulunacaklardır. Birkaç koli de olsa yardım yardımdır!

***

Gelecek Partisi, DEVA'nın gölgesinde kaldı!

Bilmem sizlerin de dikkatini çekiyor mu; son zamanlarda kurulan iki siyasi partiden, daha sonra kurulan kendisinden önce kurulanı gölgede bıraktı.
Daha özelde Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) kendisinden bir süre önce kurulan Gelecek Partisi'ni (GP) gölgede bıraktı, bırakıyor.
Sosyal medyadan yaygın medya organlarına, televizyon ekranlarından dijital dünyaya kadar hemen her mecrada DEVA Partisi, Gelecek Partisi'nden çok daha fazla konuşuluyor. Hatta DEVA'nın konuşulma oranı ile Gelecek Partisi'nin konuşulma, tartışılma, okunma oranları birbiriyle kıyas edilmeyecek durumda.
Ali Babacan'ın Ahmet Davutoğlu'nu galebe çaldığını, dolayısı ile DEVA'nın Gelecek Partisi'nin geleceğini tehlikeye attığını söyleyebiliriz. Gelecek Partisi'nin ve liderinin, Ali Babacan ve partisi ile rekabet etmek gibi bir derdi olmayabilir. Hatta "Nasıl olsa CHP'nin önderliğindeki aynı ittifakta yer alacağız. Maksadımız da seçim kazanmak değil, AKP'ye kaybettirmek" diye düşünerek bu durumdan rahatsızlık da duymayabilirler. Ancak siyasette bir geriye gidiş başlar ve ivme kazanırsa sonradan onu durdurmak pek mümkün olmaz!

 


PAYLAŞ

Yazara Ait Diğer Makaleler

13.04.2021 Öyle sanıyoruz ki Cemal Enginyurt, Nabi Hoca'nın şehre kazandırdıklarını bilmiyor!

12.04.2021 Sözde Bilim Kurulu ile Afrika ve Hindistan seviyelerindeyiz!

09.04.2021 Sanayisi olmasa Eskişehir ekonomisi tamamen çökmüştü!

08.04.2021 Şu saatten sonra 65 yaş üstüne yaptıklarımız ayıp, günah, yanlış!

07.04.2021 Vaka sayısına göre karar almak artık o kadar da doğru olmayabilir!

06.04.2021 En riskli bölgedekilerin büyük bölümü çift doz aşı oldu ama ölüm oranları da niyeyse artıyor!

05.04.2021 Darbe özlemiyle yanıp tutuşanlar hiç bitmeyecek bu ülkede!

02.04.2021 Pandeminin bitmesine, yasakların kalkmasına kahrolanlar da olacak!

01.04.2021 Kapandık, iyice sapıttık; hareket azalınca da sağlığımız bozuldu!

31.03.2021 AK Parti kongrelerinden çok mu farklı muhalefetin toplantıları?

30.03.2021 Mahmudiye Belediye Başkanlığının bu açıklamasında çok şey var!

29.03.2021 Cevap ve Düzeltme Metni

27.03.2021 AK Parti ülkeyi idare eden olduğu için kurallara en çok uyması gereken de!

26.03.2021 Karşı olmakla, temenni etmekle faizleri düşüremezsiniz!

17.03.2021 Patates ve soğan niye elde kaldı?

16.03.2021 Yaptıkları sempozyumla Akif'in nesli olduklarını göstermişler

15.03.2021 CHP ve Genel Başkanından umutlar tükendiği için mi İYİ Parti rüzgarı esmeye başladı yine?

13.03.2021 Trajikomik bir "milli serveti kurtarma" hikayesi, tabi yersek!

12.03.2021 Köhnemiş zihniyet URAYSİM'i işte böyle bir öfkeye kurban etmek istemiş!

11.03.2021 Mahmudiye'de bu proje ovada mı hayat buluyor, izin verenler kimler?

10.03.2021 Neden aşılamayı değil de kapanmayı teşvik ediyorlar daha çok?

09.03.2021 İlahi adalet: MHP'yi bölerek kurdurulan parti parçalanıyor, bölünüyor!

08.03.2021 Peşin kabullerle kadına karşı şiddeti önleyemezsiniz!

06.03.2021 Eskişehir halkını gerçekte kim kandırıyor?

05.03.2021 Şimdi de atlar ve inekler hedefte!

04.03.2021 Ekonomi verilerinin yalanlayıp karamsarlık yaymakla ne kazanacaklar ki?

03.03.2021 Normalleşmede bir anormalleşme durumu söz konusu!

02.03.2021 Eskişehir halkının milyonlarca lirasını boş yere harcayanlardan bu defa hesap sorulacak mı?

01.03.2021 Hayat normale döndükçe Eskişehir'de bazı şeyler yeniden anormalleşecek!

26.02.2021 Düğün salonu ve tatil yapacak tesis bulmakta zorlanabilirsiniz!

25.02.2021 Tarımı ve tarım arazilerini meğer ne kadar da çok severmişiz!

24.02.2021 Almanya'da güneş panelleri karla kaplandı, termik santraller yeniden konuşulmaya başlandı

23.02.2021 Başkasına ait icra belgesi neden DP İl Başkanı Hüseyin Özcan'a gönderilmiş olabilir ki?

22.02.2021 Ovaya, tarım arazisine villa yapabilirsin ama milyarlarca dolar kazandıracak proje yapamazsın!

19.02.2021 Çifte otopark parası ödeyen Eskişehirliden yargı kararına rağmen otopark parası mı alınıyor?

18.02.2021 700 bin damacanaya ve Kalabak Suyu soruşturmalarına ne oldu?

17.02.2021 AK Parti'den Eskişehir'e iki önemli hizmet daha!

16.02.2021 AK Parti teşkilatlarının işi genel merkez yüzünden hayli zor olacak!

15.02.2021 Sırtını terör örgütlerine yaslayanlarla iş tutup isim veremeden kınamak!

12.02.2021 Kadın muhtara şiddet uygulayan özel kalem müdürü tazminata da mahkum olmuş!

11.02.2021 AK Parti'nin muhalefete, ona buna ihtiyacı yok; kendi kendine yetiyor da artıyor bile!

10.02.2021 Doğa ve insan sağlığına karşı çok hassas görünüp Eskişehir halkının sağlığı ile oynamak!

09.02.2021 Yüzde 60 zamdan önce yüklü miktarda su alarak ne de mutlu olmuştuk!

08.02.2021 Bu antidemokratik tavır Kazım Kurt'a neden yakışmasın, gayet de iyi yakışıyor!

05.02.2021 Covid-19'un yeni varyantları nasıl keşfedildi, Bakanlık aşılamada neden yavaşladı?

04.02.2021 Eskişehir'den, bu yıl içinde, YHT ile Karaman ve Sivas'a da konforlu-hızlı seyahat!

03.02.2021 Her şeyi anlarım da şu kumar aşkını anlamakta güçlük çekiyorum!

02.02.2021 Soğanın CHP'nin siyaset yapamayacağı fiyatı ne ola ki!

01.02.2021 Hiçbir şey olmuyorsa da Büyükşehir'de yine bir şeyler oluyor!

29.01.2021 Esnafa destekte Ahmet Ataç, Kazım Kurt'tan önde!

28.01.2021 Başarılı olması en büyük dileğimiz

27.01.2021 Aşılanmaya yönelik iştah son zamanlarda hızla arttı!

26.01.2021 İktidarı, Recep Tayyip Erdoğan'ı işte böyle böyle bitiriyorlar!

25.01.2021 ESKİ su abonelerine bu kadar yüksek cezaları neye göre yazıyor?

22.01.2021 BAKSAN ile ilgili bu toplantı bizi de heyecanlandırdı!

21.01.2021 Allah su aboneliğini iptal ettirecek Eskişehirlilerin yardımcısı olsun!

20.01.2021 İnsanlarımızı 20 yıl uğraştırıp mağdur eden ve sinirden ağlatan bürokrasi...

19.01.2021 Milli sosyal medyayı kurmak ve geliştirmek o kadar kolay olmayacak!

18.01.2021 Uydular olmasa iyiydi ama Büyükerşen susarak bu sıkıntıyı da aşar!

15.01.2021 Emekçinin hakkı 4.200 lirayken sizler neden az veriyorsunuz ki?

14.01.2021 Çalışanlara ve mağdurlara 447 milyon lira

13.01.2021 Eskişehir'de belediye bu otobüsle ulaşım işini bir türlü yerine oturtamadı!

12.01.2021 “Sözde Büyükşehir Belediye Başkanı!”

11.01.2021 DSİ'nin yaptığı 9 baraj ve 9 gölet bir Mamuca Göleti kadar konuşulmadı!

08.01.2021 Esnaf yakınmakta ilk defa bu kadar haklı!

07.01.2021 Polisi öldüresiye döven suçluyu 1,5 yılda yargılamaya başlayamayan bir hukuk sistemi!

06.01.2021 Eskişehir de, Eskişehirspor da düşüşte!

05.01.2021 Ardından bu kadar çok insana bu kadar güzel konuşturmayı nasıl becerdi?

04.01.2021 Covid-19 en çok da Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'yı yıprattı!

31.12.2020 Bunun hesabını mutlak sordurmalı Eskişehirspor yönetimi

30.12.2020 Asgari ücret yeterli mi, ne kadar daha fazla olmalı?

29.12.2020 Şehrin yaşadığı bu gururu, bu sevinci Başkan Büyükerşen de paylaşsa güzel olmaz mıydı?

28.12.2020 “Rant için yıktırılmak isteniyor” dedikleri o okul ya öğrencilerin üzerine çökseydi?

25.12.2020 Kalabak Suyu soruşturmaları ve 700 bin damacana unutturulmaya mı çalışılıyor?

24.12.2020 Eskişehir'deki pazarcılardan şikayetler öyle böyle değil!

23.12.2020 Bizim mahallede beklenmeyen artık elektriklerin kesilmemesidir!

22.12.2020 Üniversiteler ile ilgili boş tartışma ve daha dikkat çekici bir yaklaşım!

21.12.2020 Yüzlerce milyar lira ile mutlu edemediniz, 5 milyar lirayla da memnun edemezsiniz!

18.12.2020 Artık neye üzüleceğimizi şaşırdık!

17.12.2020 Eskişehirspor ile bir futbolcunun daha fazla oynamasına müsade edilmemeli!

16.12.2020 Emekçiden yana görünüp ekonominin batmasını istemek!

15.12.2020 Bütçeyi şehir hastaneleri yerine testlere ayırsaymışlar!

14.12.2020 Elektrik dağıtım şirketlerinin ağırlama masraflarını da biz mi karşılayacağız?

11.12.2020 Demek ki ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş ile Yılmaz Büyükerşen'in arası düzelmemiş!

10.12.2020 Emekçilerin hakları üzerinde sağlıklı karar vermesi gerekenler kimler?

09.12.2020 Gururlanıp mutlu olacağımız günde yaşanan bu skandallar niye?

08.12.2020 Büyükerşen ile Kesikbaş'ın arası düzeldiyse bu yazı ne o zaman?

07.12.2020 Emekçi kardeşimizin yazdıkları kanımızı dondurdu; bu kadar açgözlülük olur mu?

04.12.2020 CHP'li belediyeler Atatürk ismi için otopark gelirlerini Es-Es'e verirler mi?

02.12.2020 Aşılar gün sayıyor, insanlar artık gelecek yılın planlarını yapıyor!

01.12.2020 Kazım Kurt çırpındıkça alkole batıyor, içkide boğuluyor!

30.11.2020 Eskişehir’e ne büyük bir hizmet getirildiğini şimdi daha iyi anlıyoruz

28.11.2020 Ne yapıyorlar, Eskişehirlileri mi kandırıyorlar, söyleyin de bilelim!

27.11.2020 Büyükşehir bürokratları ipe un serince işçiler mahkemenin yolunu tutmuş!

26.11.2020 Üniversite mezunlarının bir kısmı yıllardır sürüm sürüm süründürülüyor!

25.11.2020 Belki de bir de “Askıda İnsanlık” kampanyası başlatmak lazım!

24.11.2020 Zenginlerden oluşan sözde Bilim Kurulu fakirleri ezen kararlar alıyor!

23.11.2020 “Tedbirler yetersiz” diyenler şimdi de tedbirlerden şikayetçi!

21.11.2020 Eskişehir için güzel haberler!

20.11.2020 Pandemi ile zihnimiz kuşatılmışken gözden kaçan tehlike!

19.11.2020 Eskişehir'de bu iki büyük sorun ivedilikle çözülmezse...

18.11.2020 Yeterli önlemler nelerdir, siz bu rakamları nereden uyduruyorsunuz?

17.11.2020 "Covid-19 bizi öldürmedi ama alınan tedbirler işlerimizi öldürdü!"

16.11.2020 Ne oldu, nasıl aktardılar?

14.11.2020 Yılmaz Büyükerşen adına çok talihsiz bir çıkış, çok talihsiz ifadeler!

13.11.2020 Gaye Usluer'in Covid-19 ile ilgili acaba ne gibi çalışmaları bulunmaktadır!

12.11.2020 İçkili mekan az mı ki Eskişehir'de?

11.11.2020 Eskişehir'in tamamını içkili yerler ilan edip kurtulsak mı yoksa!

10.11.2020 Özlem Yalçın'a teşekkür etmek lazım!

09.11.2020 Dünya Sağlık Örgütü bizle dalga geçir!

07.11.2020 Belediyeye su tankerini kullandırmayanlar büyük bir israfa sebep oluyor!

06.11.2020 İş yerinizin ya da konutunuzun çatısından para aksa nasıl olur?

05.11.2020 Ne dersiniz, Eskişehir'in geleceğini aydınlatacak bu fırsatı da harcayalım mı?

04.11.2020 Yeterli güvenlik önlemi almadan çalışmak insan hayatı ile oynamaktır!

03.11.2020 Deprem, soysuzluk ve insanlık!

02.11.2020 Eskişehir'de tramvay ve otobüslere yapılan zam ve gerekçelerini inceledik!

31.10.2020 Celalettin Kesikbaş kimi kast etti, neden isim vermedi?

30.10.2020 Motorin fiyatları geriledi, minibüs fiyatları 10 ayda yüzde 40 zamlandı!

29.10.2020 Doğalgazı çıkarıp kullanabilirsek Termik Santral zaten gündemdem düşer!

28.10.2020 Vatandaş denetimin arttırılmasını isteyeceğine kurallara uysun!

27.10.2020 AK Parti'nin Tepebaşı İlçe Kongresi

26.10.2020 Önünde kuyruk olursanız simit 2 lira da olur!

23.10.2020 Kalabak Suyu soruşturmaları ne alemde, 700 bin damacana nerede?

22.10.2020 İşçiler başka bir sendikaya geçmeye zorlanmak için mi aylardır mağdur ediliyor?

21.10.2020 Eskişehir'de yüzlerce işçi emeklerinin karşılığının verilmesini bekliyor!

20.10.2020 Gazeteciliği bırakıp hayvancılığa mı başlasak!

19.10.2020 Eskişehirspor'un geleceği için isminin önüne de sponsor!

17.10.2020 Bir trafik fahri müfettişi başımıza olmadık işler açıyordu az kalsın!

16.10.2020 Büyükerşen-Taşel görüşmesi bundan sonraki süreç için atılmış bir adım sadece

15.10.2020 Çevre Yolundaki trafik isyan ettiriyor!

14.10.2020 Market zincirleri yakında ilaç satışına da başlarsa şaşırmam!

13.10.2020 CHP Milletvekili Çakırözer bu konuda haklı

12.10.2020 Eskişehir ve koku!

10.10.2020 Bakanlık genelgesine rağmen bazı işletmelere kimi fırsatlar tanınmıyormuş!

08.10.2020 Bir yandan hükümet diğer yandan belediyeler adına esnafın canına okuyorlar!

07.10.2020 Piyasalar düzelir bir şekilde de peki ya insanlarımız?

06.10.2020 Büyükşehir ilçeler arasında ayrım mı yapıyor?

05.10.2020 AK Parti Eskişehir'de kime çalışıyor?

03.10.2020 Yalaka mı dediniz?

02.10.2020 EBA'da can sıkıcı durumlar!

01.10.2020 Siz sağlık çalışanı olsak farklı bir şey yapar mıydık?

30.09.2020 CHP'nin Kurtçuları rahat durmuyormuş!

29.09.2020 Şehrin moral ve motivasyonu Eskişehirspor ile yükseliyor, onunla birlikte düşüyor!

28.09.2020 Kırsala toplu ulaşım katlamalı zam!

26.09.2020 Normal işini yapamayan borsaya, dövize, şans oyunlarına sarıyor!

25.09.2020 Bahçeli'nin hekimlere değil Birlik yönetimine tepki gösterdiğini hepsi de çok iyi biliyor!

24.09.2020 Hocayı tartışmak yerine belki de yönetimi tartışmamız lazım!

23.09.2020 Düğünleri yasakladılar, ekonomiyi baltaladılar!

22.09.2020 Eğitime bir rant kaynağı olarak bakan hiç kimse iyi bir insan yetiştiremez!

21.09.2020 Covid-19'dan çok daha yaygın ve tehlikeli salgınlar var!

18.09.2020 Kardeşim ne oldu, nerede bu 700 bin damacana?

17.09.2020 Karacan ailesi gündemden düşmüyor!

16.09.2020 Tek çiçekle bahar olmuyor, tek sektörle şehirler ayakta kalmıyor!

15.09.2020 O meşhur site sakinlerinin kesintiler arasında elektrik aldıkları da oluyormuş!

14.09.2020 I love Kesikbaş!

12.09.2020 Ayıp be kardeşim, bu yalanları daha fazla yaymayın!

11.09.2020 Büyükerşen'in sadece adını vermediği o il başkanı bu konuya açıklık getirmeli!

10.09.2020 İktidarın bu son hizmetini alkışlasak mı yoksa üzerinden algı mı yapsak?

09.09.2020 Gerçekten bir tezgahsa kimin tezgahı olduğu çok tartışılır!

08.09.2020 ETO Başkanı Metin Güler'in başka ne söylemesini bekliyorsunuz ki!

07.09.2020 Propagandaya kanıp işini yaptırmadıklarınızın zararını da karşılarsınız artık

05.09.2020 Böylesine sıkıntılı bir dönemde milyonluk yatırım yapıp 25 kişiye iş verdi!

04.09.2020 Millet Bahçesi güzel de o duvar ne öyle!

03.09.2020 Aranan kalitede çalışan olursan işten çok bir şey yok!

02.09.2020 Vaka sayıları artıyor, çünkü...

01.09.2020 Ekonomiyi batıralım, bu iktidardan kurtulalım!

31.08.2020 ''Pencereden el sallayan takibi yapılacak kişi mi değil mi?''

29.08.2020 Büyükerşen’in vizyonu, görev başına getirdiklerinin vizyonu!

28.08.2020 Büyükerşen olması gerekenlerden birini tereddüt göstermeden yaptı!

27.08.2020 Zorlu Enerji Eskişehir iş insanlarının sabrını niye zorluyor?

26.08.2020 Kalabak Su sıkıntısında Büyükşehir yönetimine düşen!


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

Haber Arşivi

Reyna Premium